Damonka18 Damonka18 komentáře u knih

Prázdné sliby Prázdné sliby Lexi Ryan

Dost předvídatelné zápletky, tedy až na tu konečnou. Jako tak naštvaná z konce jsem ještě nebyla (Sebastiana bych zabila za takový podraz) Byl to celkem zmatek, protože jsem furt nevěděla komu věřit, kdo mluví pravdu. Moc povedená kniha, čtivá, občas vtipná. Doufám, že se brzo dočkám pokračování.

05.01.2022 5 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Po dlouhých letech tuhle knihu sérii čtu odznova. Konečně jsem se dokopala dokoupit první díl, který mi v knihovničce chyběl.
Co se týče obsahu knihy, tak jsem spokojená. I přes pár drobností jako pubertální láska, cílová skupina spíše mladší čtenáři, tak to vcelku šlo. Velmi dobře se kniha čte, stránky ubíhají spolu s dějem. Určitě přčtu celou sérii

24.12.2021 4 z 5

Jeden temný trůn Jeden temný trůn Kendare Blake

První kniha byla slabší, ale druhý díl se povedl. Dočkala jsem se víc akce, zvratů...perfektní. Pokud se člověk přelouská přes 2/3 prvního dílu, kde se nic moc neděje, tak si tuto sérii zamiluje.

07.12.2021 5 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Za 1. Hororové knihy zrovna nemusím, ale tuhle sérii jsem si zamilovala. Hlavně díky prvnímu dílu. Za 2. Krásné ilustrace. Dodávají knížce a ději šmrnc. Za 3. K ději nemám moc co říct. Dobře napsané, trochu předvídatelné, žádný velký zvrat, spíš takové pohodové čtení. Stále to nepřebije první díl této série.

18.11.2021 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Příběh Harryho Pottra zná asi každý. Jen škoda, že jsem viděla film dřív než jsem přečetla knihu. Dost to s filmem srovnávám. Bohužel jsem jako malá nesnášela čtení, takže se ke knížce dostávám až teď. Určitě je v knize více informací, už v prvním díle se dozvím, že Hagrid byl vyloučen z Bradavic (což jsem nevěděla) a spoustu dalších informací. Určitě budu ve čtení Harryho Pottra pokračovat.

06.11.2021 5 z 5

Tři temné koruny Tři temné koruny Kendare Blake

Musím říct, že jsem tuto knihu četla měsíc. Byla zajímavá, ale děj byl zdlouhavý. Jinak se mi příběh líbí a zvrat jsem už uhádla v polovině knihy. Určitě se pustím do dalšího dílu.

14.10.2021 4 z 5

Tunel kostí Tunel kostí Victoria Schwab

Druhý díl téhle knihy se mi líbil jen o chloupek méně než první. Ale příběhy od autorky se čtou dobře, udrží vaši pozornost a chcete to přečíst na jeden nádech. I když je to pro mladší čtrnáře, tak doporučuji. Jsem zvědavá, čeho se dočkáme v dalším dílu.

04.09.2021 5 z 5

Píseň stínů Píseň stínů S. Jae-Jones

Asi bych tuto knihu udělala pouze jako povídku, nebo kratší pokračování. Bylo to v některých částech zdlouhavé. Ale narozdíl od prvního dílu to pro mě nebylo tak zmatené. Možná by se mi to líbilo víc, kdyby se zde vícekrát objevil Král duchů. Jinak vcelku fajn kniha. Shrnutí: Když nic neočekáváte, nebudete zklamaní.

30.08.2021 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Historický román jsem četla poprvé a musím uznat, že po těch fantasy knihách to přišlo vhod. Podle popisu jsem tuto knihu ani nechtěla číst. Nepřišla mi zajímavá, ale víc jsem se asi splést nemohla. Děj byl zajímavý, napínavý, rychle se do knihy začtete. Občas jsem pištěla jak zamilovama malá holka. Postavy jsou taky skvělé! Naše hlavní hrdinka mi připomíná mě. Tvrdohlavá, nežene se do manželství, sečtělá. I náš pan knihovník byl dokonalý. Jen bych asi uvítala propracovanější konec, ale to co mně chybělo bude asi v další knize.

11.08.2021 5 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Páni! Velmi skvělá kniha. Děj se nikde nezasekával a rychle se do knihy začtete. I když je to pouze jeden díl, tak je skvělý. Některé série by měli být pouze v jedné knize.
Námět je perfekní, protože když milujete knihy a ještě čtete o knihách? Úžasné.
Postavy se mi také dost líbily a dokonce jsem i uronila slzu na konci. VŘELE DOPORUČUJI!

05.08.2021 5 z 5

Temná je noc Temná je noc Meg Cabot

(SPOILER) Konečně nějaká pořádná akce! Tenhle díl byl zajím nejlepší. Do knihy jsem se vždy začetla a už nemohla odtrhnout oči. Tolik akce: Objasnění Jesseho smrti, přiznání Suze a ten konec?! Vždy mě autorka něčím dostane. Perfektní!

31.07.2021 5 z 5

Neobyčejně krásná knížka s dechberoucími ilustracemi. Od této knihy jsem nečekala žádný velký příhěh. Více jsem se těšila na ilustrace. Jsem ráda, že jsem mohla více poznat Cardana i jeho minulost a znova se podívat do svéta Elfhame.

25.07.2021 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Meg Cabot

Skvělý díl. Čte se to samo, je to spíše pro menší čtenáře, ale i já v tom vidím kouzlo. I když děj má furt podobný tvar jako předchozí díly, tak stále je to velmi dobré. A konečně se stalo "něco" mezi Suze a Jessem :3 Doporučuji!

22.07.2021 5 z 5

Devátá stezka Devátá stezka Meg Cabot

Krásná knížka, příběh se dobře vyvíjí. Škoda, že autorka na začátku dost opakuje děj z první knihy. Stále je kniha vtipná a poutavá. Určitě by se líbila více mladším čtenářům, ale i já v nacházím kouzlo.

15.07.2021 4 z 5

Krajina plná stínů Krajina plná stínů Meg Cabot

Tahle série je prostě úžasná. Věděla jsem, že tuhle sérii si musím přidat do své sbírky v knihovně. I po těch letech nezklamala. Děj skvělý, vtipná hlavní hrdinka, Jessie! No úžasné. Musím doporučit přečíst, kdo za ty roky ještě nečetl.

28.06.2021 5 z 5

Město duchů Město duchů Victoria Schwab

Děj byl skvělý, skvěle se to četlo. Šlo vidět, že je to pro mladší čtenáře, ale i tak se mi to líbilo. Kniha mě hrozně připomněla knihu Krajina plná stínů. Přála bych si aby mezi Cass a Jacobem bylo něco víc než jen přátelství. Hned jdu do knihkupectví pro druhý díl.

26.06.2021 5 z 5

Dědictví krve Dědictví krve Amélie Wen Zhao

Knihu jsem si koupila, protože mě zaujal námět. Musím říct, že mě se to líbilo. Ano bylo to takové nemastné neslané, ale četlo se to dobře a byla jsem zvědavá na každou další stránku, co přinese. Jen konec by mohl být lepší. Tipuju, že bude pokračování. Tak uvidíme.

14.06.2021 4 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

(SPOILER) Na tenhle díl jsem se tak těšila, že jsem musela udělat i předobjednávku. Musím uznat, že tenhle díl byl fakt skvělý. Skoro stejně dobré jako můj oblíbený první díl. Plynule se to čte, jste pořád zvědaví co se stane dál. Jen důvod ducha bych předvídatelný, bylo mi jasné, že nesnáší muže. Josefina mi bylo hrozně sympatická a dost jsem se s ní ztotožnila. Miluje kočky, pečení a chce žít sama. Perfektní! XD Anna byla taky fajn postava. Snad se dočkáme dalšího dílu.

28.04.2021 5 z 5

Statečné a zlomené srdce Statečné a zlomené srdce Brigid Kemmerer

Upřímně... jsem si druhý díl prečetla ze zvědavosti jak se bude děj vyvíjet. Nečekala jsem, že to bude z pohledu Greye a Lia Mary. Byl to fajn příběh. Asi bych se bez pokračování obešla. Začtete se a je to fajn. Ale hrozně mě štval Rhen. Vždyť je Grey princ a jeho bratr. Nikdy by mu neublížil. Čekám pokračování, na které jsem dost zvědavá.

20.04.2021 3 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Další skvělá hororová kniha od Darcy. Kniha se skvěle četla, občas jsem se i bála. Ale nebylo to až tak moc strašidelné. Hlavně podle obsahu jsem pořád čekala, kdo umře.
Ale musím se přiznat, že i když všechny knihy měly své kouzlo tak Duch domu Ashburnů stále vede na mém seznamu z celé téhle série.
Jsem zvědavá na 5. knihu, která by měla za chvilku vyjít. Snad bude stejně skvělá.

02.04.2021 5 z 5