Dagros Dagros komentáře u knih

Letec a živly Letec a živly Antoine de Saint-Exupéry

Hezká knížka.

10.04.2018 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Těšila jsem se až se ke knížce dostanu, obzvlášť při tak rozpolceném hodnocení. Za sebe mohu říct, že se mi kniha moc líbila. Přečetla jsem jí jedním dechem - a přitom tento žánr vůbec nečtu. Dávám pět hvězd.

09.04.2018 5 z 5

Kafe v pět Kafe v pět * antologie

Moc hezká knížka, opravdu ideální ke kafíčku. Akorát mě překvapuje, že je tak málo známá, protože je to škoda. Já jsem si jí vybrala úplně náhodou v knihovně. Občas to tak dělám, že žádnou konkrétní knížku nehledám, a když mě nějaká zaujme, přečtu si jí. Za sebe Kafe v pět doporučuji, jsem moc ráda, že jsem na knížku narazila.

08.04.2018 5 z 5

Tři vánoční povídky Tři vánoční povídky Petr Šabach

Nejvíc se mi líbila první povídka, to mi připadalo legrační. I druhá povídka byla hezká, ale tu třetí (souhlasím s Bekulí), jsem také nepochopila.

05.04.2018 3 z 5

Blaník, hora tajemná Blaník, hora tajemná Jarmila Svatá

Knížka se mi líbila, četla jsem jí, když jsem byla malá, ale vůbec jsem si nevybavovala, o čem je. Knížka obsahuje 9 různých pověstí. Nejvíc se mi líbila Pověst o Kateřině Strojilce a Pověst o chudém Jakubovi. Jediné, co mě překvapuje je to, že kniha je určena pro děti. Tím, že jsem ji sama jako dítě četla vím , že mě to nebavilo. Teprve teď jsem knihu mohla pochopit a ocenit to, co přináší.

04.04.2018 4 z 5

Styl jí sluší Styl jí sluší Louise Bagshawe (p)

Pěkné a pohodové čtení :)

01.04.2018 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Pro mě to byla super oddychovka. Přečetla jsem ji , ani nevím jak. Je to přesně taková ta knížka, se kterou si sednete ke kafíčku, budete relaxovat a možná se najdete v některé z postav této knihy. Určitě si ráda přečtu další autorčiny knížky.

01.04.2018 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Nemohla jsem se dočkat až si knížku přečtu a jsem z ní nadšená. Je tak krásně napsaná, moc hezky se čte. Příběh o nevidomé dívce, který je zasazený do kontextu 2. světové války se mi moc líbí. Všechny ty promyšlené detaily, modely domečků... je to něco úžasného. Knížka mě vtáhla nejen do 2. světové války, ale také jsem se při čtení vžila do nevidomé dívky Marie-Laury. Podle mě rozhodně stojí za přečtení.

30.03.2018 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Četla jsem knížku na střední škole a dodnes ji mám v živé paměti... Knížka je skvěle napsaná, ikdyž to, co v ní je, je prostě hrůza. Já osobně jsem ji četla v rámci povinné četby k maturitě a jsem moc ráda, že v té povinné četbě je zařazena. Snad bude ostrašujícím příkladem pro spoustu lidí.

Babičky Babičky Petr Šabach

Skvělá knížka, vyprávění Petra Šabacha je poutavé, nenáročné a vtipné. Moc jsem se u čtení bavila a hlavně po dlouhé době je to knížka od českého autora, která mě opravdu nadchla. Třeba právě Babičky bych zařadila do povinné četby, místo některých děl. Za sebe doporučuji.

08.03.2018 5 z 5

Canisterapie – Pes lékařem lidské duše Canisterapie – Pes lékařem lidské duše Lenka Galajdová

Knihu jsem četla, když jsem se začala věnovat canisterapii. Je tam plno informací, které do začátku potřebujete. Není to učebnicový výklad, ale knížka je psaná čtivou formou, což velice oceňuji. Za mě super.

08.03.2018 5 z 5

Co říkal můj manžel gynekolog Co říkal můj manžel gynekolog Dagmar Silveriová-Landrová

Vtipné povídky, u kterých se zasmějete :)

08.03.2018 3 z 5

Nádherná knížka...

Hordubal Hordubal Karel Čapek

Zajímavá kniha, ale určitě se k ní nevrátím, jedno přečtení stačilo.

08.03.2018 4 z 5

Knihu mám velmi ráda, četla jsem v rámci povinné četby k maturitě. Četla se skoro sama.

08.03.2018 3 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Každý člověk by si jí měl přečíst... skvělá kniha.

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Můj oblíbený Viewegh :)
Miluju jeho tvorbu a ikdyž se mi zpočátku do knížky nechtělo, byla jsem z ní nadšená.

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Přečetla jsem jedním dechem.. Krutý příběh, krásná knížka.

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Krásná knížka, kterou jsem četla ještě na základní škole. Silný příběh...

08.03.2018 4 z 5