Daffodila Daffodila komentáře u knih

Milenec lady Chatterleyové Milenec lady Chatterleyové David Herbert Lawrence

Trochu mě zarazilo, že tohle kdy bylo pokládáno za hodné zákazu kvůli "pornu v knize". Já tam tedy nic tak hrozného neobjevila. Pro mne to byla dobře napsaná kniha, jež popisuje vztah dvou rozdílných lidí.

24.11.2013 4 z 5

Ukolébavka Ukolébavka Chuck Palahniuk

Po "Klubu rváčů" něco trochu jiného, avšak mě se tahle knížka možná i líbila o něco víc. Čtivé, nikde to nezadrhávalo. Lepší dárek k Vánocům jsem si přát nemohla.

Poslední píseň Poslední píseň Nicholas Sparks

Tuto knihu jsme koupily kamarádce k narozeninám - všechny jsme se na ní "vystřídaly" a všechny jsme byly unesené. Na Sparkse mě trochu (mile) překvapila tloušťka knihy. Příběh byl dojemný, jako vždy a skončil nejlépe, jak jsem mohla v dané situaci doufat. Krásné, dojemné, kapesníky ničící.

Talisman Talisman Nicholas Sparks

Velmi zajímavé, čtivé a srdcervoucí. Jako ostatně každý Sparks.

24.11.2013 5 z 5

Velmi čtivá kniha, která mi toho dost dala - a dává, protože je to jedna z těch, které mlžete mít pořád při ruce a dle potřeby se k ní vracet. Pokud člověk touží po radě a pomoci, myslím, že tato kniha mu může pomoci. Pokud ovšem se sebou člověk nehodlá nic dělat, nic ho nespasí.

Deníky psané v korzetu Deníky psané v korzetu Katie MacAlister

Mě osobně tato kniha dosti pobavila. Dostalo se mi víc, než jsem vůbec mohla doufat. Dost mi to stylem připomnělo Bridget.

23.11.2013 4 z 5

Dům ozvěn Dům ozvěn Barbara Erskine

Má první zkušenost s touto autorkou a mohu říct, že mě kniha vtáhla tak, jak jsem od ní původně rozhodně nečekala. V mých představách to měla být "bezduchá romanťárna" a nakonec se z toho vyklubal velmi propracovaný příběh, který mě do sebe vtáhl (nutno dodat, že zážitek umocňovalo prostředí starého domu u babičky, kde jsem knihu četla). Jsem vážně potěšena touto knihou.

Kraď jako umělec Kraď jako umělec Austin Kleon

Tak tuhle knížku vážně žeru! Plná inspirace, nápadů a vtipu. S radostí se k ní vracím.

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

Beatnická klasika. Na gymplu jsem tuhle knihu žrala. Nevím, jak by na mě působila v oparu posledních let. Jsem již trochu "někde jinde", ale i tak je to něco, co patří k mému vývoji a do mé duše.

Narcis a Goldmund Narcis a Goldmund Hermann Hesse

Osud Goldmunda mě trochu vyděsil. I když jsem to asi měla čekat. Asi jsem pořád tak trochu naivní. Ovšem v ostatních směrech jde o dílo, které jsem přečetla s lačností hladovějícího. Dílo, které by si měl přečíst povinně každý.

23.11.2013 5 z 5

I když jsem od knížky (asi naivně) čekala trochu jiný konec, jedná se o dílo, které na mě velmi silně zapůsobilo. Je to taková ta malá knížka, která vám toho hodně dá.

23.11.2013 5 z 5

Křižovatky Křižovatky Wm. Paul Young (p)

Skvělá kniha. Hlubokomyslné, hřejivé a duši hladící dílo.

11.03.2014 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Tak tedy, na tuhle knihu jsem se velmi těšila a nutno přiznat, že její hodnocení je značně ovlivněno mým nadšením z knihy "Než jsem tě poznala".
Po přečtení přiznávám, že jako celek kniha a její příběh není vůbec špatný, ale, ALE... Dost mě rušil překlad, začátek byl plný nevhodně zvolených, divných tvarů slov. Přeskakování v časových rovinách se zvládnout dalo, i když občas jsem se musela vrátit na začátek odstavce, abych si "utřídila", kde že tedy jsem. Pokud bych se na knihu měla dívat po "kouscích", není to zkrátka úplně to pravé ořechové.
Kniha "Než jsem tě poznala" je jednoznačně daleko lepší - měla větší spád, lepší čitelnost. Určitě "Poslední dopis" není špatná kniha, ale plný počet jí rozhodně dát nemohu.

29.01.2014 4 z 5

Řekněte si maňána! Řekněte si maňána! Frank Gunter

Kniha, kterou bych doporučila všem, kteří jsou nespokojení se svým životem a rádi by se sebou něco dělali. Vzhled knihy mě trochu odrazoval a myslela jsem, že to bude další "hloupá knížka, která mi cpe jak mám žít". Ovšem mýlila jsem se - jde o knihu, která vás jen popostrčí. Navíc je psaná dvojicí doktorů, jejíchž sdělení jsou vědecky doložena a navíc obohacena příběhy.

24.11.2013 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Příjemný výlet do potterovského světa. Pohádky mám velmi ráda, poslouchám je moc ráda před spaním.

Rok vdovou Rok vdovou John Irving

Irving je prostě má srdcovka. Na Garpa nemá žádná z jeho knih, přesto jeho styl prostě zbožňuji. Pro mě vynikající čtení.

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Jedna z nejúžasnějších knih" Má první od Irvinga a naprosto si mě získala. Pro mě je to jeho nejlepší kniha. Nemám jí naprosto co vytknout. Příběh báječný, styl psaní skvostný a pohodový, čtivý.
Tuhle knihu miluji aneb "3/4 je málo".

Já a pan Darcy Já a pan Darcy Alexandra Potter

Z této knihy jsem měla rozporuplné pocity. Četla jsem ji zkrátka proto, že mám ráda Jane Austenovou. Příjemné bylo, že jsem se dostala do míst, která s Jane mají něco společného.

24.11.2013 3 z 5

Paní Dallowayová Paní Dallowayová Virginia Woolf

Mě tato kniha tedy těžce zklamala. Nechápu, jak může být pokládána za její nejlepší dílo - mně osobně se daleko více líbilo "K majáku" i "Orlando". Mně zkrátka "Paní Dallowayová" přišlo jako zdlouhavé, nudné dílo.

24.11.2013 5 z 5

Nordickou blondýnu jsem nikdy nelízala Nordickou blondýnu jsem nikdy nelízala Svatava Antošová

Dostala jsem ji jako dárek. A celkem mě to oslovilo. Sama bych si ji asi nekoupila, ale jinak je to velmi zajímavá kniha.

24.11.2013 4 z 5