Deníky psané v korzetu

Deníky psané v korzetu https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47243/deniky-psane-v-korzetu-47243.jpg 4 50 50

Američanka Tessa prožívá těžké životní období. Ani tři roky po manželově smrti po něm nepřestala truchlit, a navíc nemá splacené všechny dluhy za jeho nákladnou léčbu. Blíží se jí čtyřicítka, je sama a nezdá se, že by se jí v životě mohlo něco změnit – aspoň ne k lepšímu. Nečekaně se ozve dávný kamarád z dob mládí a nabídne jí práci, která by splnila hned několik účelů – vytáhla by ji z dluhů a vytrhla z citové i tělesné izolace. Tessa souhlasí, i když skoro proti své vůli: neumí si představit, co ji čeká v britské reality show nazvané Měsíc ze života britského viktoriánského vévody, nechápe, proč by vévodkyni měla hrát zrovna ona, tlustá a stárnoucí vdova. Na místě však zjistí, že reality show může být prima zábava; kolem je spousta osobitě potrhlých lidí, ať už mezi organizátory nebo „rodinou a služebnictvem“ vévodského sídla. Tessa bojuje sama se sebou, aby si opět zvykla na zvraty a pestrost života, před kterým se roky zavírala – ale jde to o to snáz, že jejím „vévodským manželem“ je Max, o pět let mladší, o spoustu kil lehčí, modrooký, černovlasý, horkokrevný, prostě krásný jako bůh. Může se zrodit láska před kamerou? Tessa v to začíná doufat od prvního okamžiku…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , BB art

Corset diaries , 2004

Ann98
17.10.2023 5 z 5

Fajn oddechovka. Doporučuji si přečíst. Humor, plno vtipných situací, možná trošku, co mi tam vadilo, tak bylo větší množství intimních scén. Ne že by byly nějak detailně popsány, spíš mi v takovém množství neseděly do celého toho příběhu.
Ale jinak jsem se u čtení náramně bavila. Smála jsem se od začátku do konce a poměrně často. Na vyčištění hlavy ideální kniha.
Tessa je správně praštěná. A ostatní postavy jakbysmet. Musíte si je oblíbit i když nechcete.

Květinka008
16.03.2020 2 z 5

Šílená kravina... Hrdinka je dvojnice Bridget Jonesové, takže alespoň trochu sympatická... Každopádně kdo hledá fakt velkou oddychovku, ať se do toho pustí. Ale 30 % knihy je sex, zbytek omáčka okolo. Říkám si, jestli autorka prožila nějaký vztah, když nechává postavy u sexu opakovaně konverzovat o bývalých partnerech... O lala...

pujec
13.05.2019 4 z 5

Pěkná oddychovka s pro mě zajímavým námětem. Jen bych uvítala méně milostných scén, které byly otravně dlouhé a hlavně neskutečně pitomě užvaněné. Kdo u sexu tak strašně žvaní?

Synysterka
18.03.2018

Taková ta oddychovka, co člověk jednou za čas potřebuje.

syky245
13.11.2017 4 z 5

Příjemné odreagování při četbě, sympatická hlavní hrdinka a občas se i pobavíte zasmějete, takže pozor kde knihu čtete, at nevypadáte jako blázen (jako já)

MíšaS.
30.04.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila. Je to takové milé čtení, při kterém se pobavíte.

Janynka
13.03.2017

Už na začátku jsem se musela smát :-D Povedená knížka,hlavní hrdinka mi kolikrát připoměla mně samotnou :-D

Irsaf
19.07.2016 5 z 5

Pěkný čtení.

Licie84
20.04.2016 5 z 5

Dlouho jsem se u knihy tak nezasmála. Štěkající pavouci nebo duchové kteří určují jídelníček????.... No prastě sranda. Oddychová kniha,pokud se chce někdo odreagovat a pobavit doporučuji.

milamarus
22.09.2015 3 z 5

Povedená vdova ta Tessa! :-D Chtějí po ní, aby napodobovala viktoriánskou eleganci halením se do metrů látky, nošením složitých účesů, a celkově nebyla tou, kterou je. Ona řekne ano, mermomocí (a občas křečovitě) se o to snaží a ještě stihne psát deník a zamilovat se do komplikovaného muže… Bavila jsem se!

Daffodila
23.11.2013 4 z 5

Mě osobně tato kniha dosti pobavila. Dostalo se mi víc, než jsem vůbec mohla doufat. Dost mi to stylem připomnělo Bridget.

muchomurka
23.06.2013 5 z 5

Skvělá knížka, tak dobře jsem se už dlouho nepobavila :-) Sice nic hlubokomysleného, ale vážně skvělá knížka, nadchla mě tak, že si ji koupím. Akorát by mě ještě zajímalo, jak dopadla ta reality show, ale to už je jenom detail.

petra106
20.06.2013 1 z 5

Žádný děj, upjatá nesympatická hlavní hrdinka. Nuda.

Nikol18
22.04.2013 4 z 5

I když kniha neměla nějak závratný děj a není to vrchol literatury, určitě mě pobavila. Odregovala jsem se u ní a pořádně se zasmála. Tessa byla více než zmatená, ale kdo by se jí divil, že? Sem tam byly střípky mouder, ale to dokonale zastínila nezakrývaná parodie a sexualita, který z jednotlivých stránek naprosto kapala. Přesto doporučuji těm, kdo se chtějí odregovat, zasmát se a užít si klidnější čtení.

2368
17.08.2012 2 z 5

Knihu jsem dlouho scháněla, zaujal mě popis děje, ale po pravdě mě kniha trochu zklamala.Hlavní představitelka mi přišla velice zmatená a v knize se neodehrává skoro žádný děj.

LibraryGirl
24.02.2011 4 z 5

Pěkné, něco jako Bridget. Hlavní hrdinka trošku praštěná, ale správná. Líbilo.

humor americká literatura reality show

Autorovy knížky

Katie MacAlister