Daenerys.Tar Daenerys.Tar komentáře u knih

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Čtivá knížka, ale možná až moc dlouhá. Sledujeme běžný život, běžných lidí, kde se nic extra zajímavého neděje.

17.06.2019 3 z 5

Něžná náruč rodičů Něžná náruč rodičů Eva Kiedroňová

Nejlépe si knihu projít ještě před narozením miminka. Nebo co nejdříve poté, protože jak sama autorka zmiňuje nejdůležitější je správně zacházet s dítětem od narození do 4 měsíců. Já už jsem předtím četla knihu "Rozvíjej se, děťátko...", tak takhle byla spíš jen na takové doplnění. Hodně věcí se opakuje.
Souhlasím s tím, že se ale nesmí brát jako nějaké dogma. Například nošení dětí v šátku nebo ergonomickém nosítku je podle mého názoru prospěšné, ale to ať už si každý dělá podle sebe.

10.05.2019 4 z 5

Párkrát jsem se opravdu zasmála, ale celkově mě knížka moc nezaujala. Měla jsem problém jí dočíst. Je zde hodně politiky a všechno dost zdlouhavé a přitažené za vlasy.

20.04.2019 2 z 5

Rozvíjej se, děťátko... Rozvíjej se, děťátko... Eva Kiedroňová

V knize je podrobně popsané co všechno by miminko mělo ovládat v jakém měsíci, doplněné spoustou fotografií. Zároveň je tam i hodně tipů jak si s dítětem hrát a zároveň ho správně rozvíjet. Souhlasím ale s ostatními, že některé informace se opakují stále dokola.

13.04.2019 5 z 5

Žít s radostí – ilustrovaný průvodce uměním třídění a úklidu Žít s radostí – ilustrovaný průvodce uměním třídění a úklidu Marie Kondo

První kniha autorky se mi libila víc, tady se to hodně opakuje. Ale jsou tu i nová témata např. jak si uspořádat kuchyň, koupelnu, co s výkresy dětí atd. Je to zřejmě tím, že se autorka vdala a má vlastní dítě, tak mi to přijde takové víc ze života.

08.01.2019 3 z 5

Co čekat v radostném očekávání Co čekat v radostném očekávání Heidi Eisenberg Murkoff

V knize je opravdu mnoho informací o těhotenství a porodu, některé jsou ale zastaralé. To že se v knize píše o walkmanu bych ještě brala, ale například část o stravování by se měla celá přepracovat podle současných poznatků. Doporučuje se tam například jíst nízkotučné mléčné výrobky. Ale i tak jedna z nejlepších knih co jsem o těhotenství četla.

23.12.2018 4 z 5

Muž a žena Muž a žena Michal Viewegh

Kniha se skládá ze dvou na sebe dějově ani žánrově nenavazujících povídek. A bohužel mi připadá jedna horší než druhá. Všichni muži jsou hozeni do jednoho pytle, ani chování žen si myslím není dobře vystiženo.

11.11.2018 1 z 5

Tři vánoční povídky Tři vánoční povídky Petr Šabach

Všechny povídky se četly dobře, ale na můj vkus jsou všechny příliš krátké na to, aby mi dokázaly něco víc předat.

06.11.2018 2 z 5

Dívka s pomeranči Dívka s pomeranči Jostein Gaarder

Nemůžu si pomoci. Příběh ve mě nevzbudil žádné větší emoce. Přijde mi strašně naivní a jednoduchý.

22.10.2017 2 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Já jsem jim to vlastní hospodářstvíčko tak přála...

19.10.2017 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Kniha přečtená během jednoho dne. Neobvyklý příběh se zajímavou myšlenkou a k tomu úžasné ilustrace. Určitě stojí za přečtení.

10.10.2017 4 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Barbara Nesvadbová

I mě tato kniha připomněla knihy od mojí oblíbené autorky Monyové. Příběhy nejsou vylíčeny nijak dopodrobna, ale zaujali mě. Obzvlášť když mám v okolí podobné případy.

10.10.2017 4 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Knihu jsem si začala číst, protože jsem se úplně zamilovala do seriálu natočeného podle této knihy. Zklamalo mě, že kniha má velmi otevřený konec. Končí tam, kde končí 1.série seriálu, takže jsem se v podstatě nic nového nedozvěděla. Musím říct, že se mi kniha i docela těžce četla. Za mě musím říct, že zvítězil seriál, který mi přijde více napínavý i propracovanější.

09.10.2017 3 z 5

Kóma Kóma Robin Cook

Hlavní hrdinka Susan mi občas přišla pěkně protivná a zdálo se mi dost nepravděpodobné, že po dvou letech studia a jednom dni praxe se chová takto. Ale i tak velmi dobrá kniha, napínavý děj.

08.08.2017 5 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Knihu jsem přečetla během chvíle, četla se úplně sama. Je tam pár zajímavých myšlenek, několik humorných historek a prostě je to taková milá knížka, která vám může ukázat správný směr, když máte pocit, že je ve vašem životě něco špatně.

05.05.2017 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Po přečtení "Erotikonu" jsem se těšila, ale přišlo docela zklamání. Obě strany knihy měli svoje světlé stránky, ale bylo jich málo. Když jsem četla "Jáchyma" tak to bylo ještě dobré, ale do druhé půlky se mi už vůbec nechtělo, protože jsem věděla, že mě čeká to samé akorát z jiného pohledu. Konec ale docela mile překvapil.

07.04.2017 2 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Kniha mi přišla celkem napínavá a četla se dobře. Myslím že se bude líbit hlavně lidem, kteří mají rádi geocaching. Sama jsem se tam o geocachingu dozvěděla nové poznatky.

07.01.2017 3 z 5

Body Book Body Book Cameron Diaz

Nic nového co bych už před tím neslyšela jsem se nedozvěděla, ale je to pěkně shrnuté. Ani moc motivačně na mě nepůsobila.

13.10.2016 2 z 5

Z téhle knihy jsem opravdu od první, do poslední stránky, nadšená. Už se nemůžu dočkat, až začnu s úklidem, což je u mě opravdu nevídané! Mám pocit, že pokud se člověk bude řídit radami autorky, tak mu to opravdu může změnit život k lepšímu. Zatím jsem o tom teda přesvědčená, teď to ještě převést do praxe :-)

15.01.2016 5 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Je to takové oddychové nenáročné čtení. Děj mě příliš nezaujal a ze začátku se dost táhnul, nakonec to bylo ale celkem napínavé. Kdyby mi bylo o pár let míń asi bych byla více nadšená, je to takový román pro dívky. Kdybych celou sérii nedostala jako dárek asi bych se do dalších dílů nepouštěla, takhle se tím budu muset nějak prokousat.

05.01.2014 3 z 5