Daduška Daduška komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Silný příběh napsaný poutavým způsobem. Není co dodat, přečteno jedním dechem.

17.04.2020 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Tak jsem knihu dočetla, a neodolala nutkání vrátit se na začátek a začít v ní listovat a hledat náznaky toho, kdo je vrah. Opravdu komplikované, hodně do detailů vyvedené vyprávění, které ale pádí dopředu bez hluchých míst. Za mě výtečné.

28.01.2023 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Knihu jsem měla v pořadí delší dobu, téma mě nijak nelákalo, avšak ohlasy známých byly dobré, tak jsem se odhodlala začít číst a rozhodně nelituji. Od první stránky mě román chytil, nemohla jsem se odtrhnout. I když většinou vyznívá poněkud depresivně, i tak v něm lze najít naději a víru v lepší budoucnost. Doporučuji.

14.02.2022 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Jímavý příběh, který mi zůstane dlouho v hlavě. Mistrně popsaná atmosféra na farmě, tuláci a přátelství mezi dost odlišnými muži. Zasáhlo mě to, přitom jde o relativně krátkou novelu. Doporučuji.

11.04.2018 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Ještě teď z toho mám husí kůži. Nejhorší je, že by se to mohlo stát. Skvěle napsané, doporučuji.

07.06.2022 5 z 5

Hospoda Jamaica Hospoda Jamaica Daphne du Maurier

Oceňuji temnou atmosféru, úplně jsem cítila sychravost slatin, mlhu na vřesovištích a vlhkost bažin. Příběh odvážné Mary v dobách, kdy rozhodně nebylo obvyklé, aby mladá žena samostatně rozhodovala o svém osudu, mě oslovil. Nebylo to úplně jednoduché čtení, jazyk autorky je trochu zastaralý a pro čtenáře uvyklého na současné detektivky trochu složitější, ale stojí to za to.

15.03.2019 4 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Tak tohle se mi vážně líbilo - příběh o přežití v divočině, o vztahu dvou cizích lidí donucených sdílet intimitu proto, že to prostě jinak nešlo... Přečteno jedním dechem, i když chvílemi pro mě bylo těžší překousnout filosofické úvahy o lásce. Doporučuji. Asi bych se měla přihlásit do kurzu přežití - člověk nikdy neví...

04.09.2018 5 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Strhující, zajímavé. Přinutilo mě to hodně přemýšlet nad "skutečnou" realitou, co je pravda a nad tím, že neexistuje objektivní skutečnost. Být Danielou, tak uteču od všech Jasonů. Oceňuji odvahu autora docela složitý problém paralelních světů vysvětlovat formou thrilleru. Temná hmota stojí za přečtení, i když Sheldon Cooper by se tomu vysmál ;-).

13.12.2017 4 z 5

Opatství Northanger Opatství Northanger Jane Austen

Tak to byla radost číst. Ta ironie, ten vtip... Bavila jsem se, i když bych uvítala trochu detailnější konec. Pro fanoušky Austenové povinnost, pro ostatní šance si Austenovou zamilovat, zábava pro všechny.

25.03.2020 5 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Super počtení pro dobu nouzového stavu. Napínavé, tajemné, přesto logické. Všechno do sebe zapadne. Početla jsem si.

23.03.2020 4 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Útlá knížka, zato hluboký zážitek. Příběh jsem viděla zfilmovaný i jako divadelní hru, ale knižní předloze se nic z toho nevyrovná, i když jsou skvělé. Mrazivý pocit z pana Kopfrkingla mě bude strašit ještě dlouho.

20.04.2019 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Ke knize jsem přistupovala po zde přečtených recenzích dost skepticky, moc jsem od toho nečekala, také nemám ráda různé nálepky jako Kniha roku, Světový bestseller apod. Byla jsem ale opravdu příjemně překvapená. Četla jsem jedním dechem, hrdinka mi svým opileckým zoufalstvím i tím, jak se nedokázala od chlastu a od svého bývalého odtrhnout, připadala naprosto uvěřitelná. Závěr (resp. vyřešení, kdo je vrah) mi přišel dostatečně překvapivý, ale ne zas natolik, abych ho považovala za přitažený za vlasy. Bavilo mě to.

22.09.2017 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Početla jsem si. U takových rozsáhlých románů mám ale vždycky problém s tím, že mi zápletka připadá překombinovaná, nereálná. Já vím, že o obyčejné domácí zabíjačce se nedá napsat tolik stran a lidi by to asi nezajímalo, ale tohle... Nicméně se kniha četla dobře, nemohla jsem se odtrhnout, a to asi úplně stačí.

12.07.2020 4 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Knížka byla napínavá, každý den jsem se těšila, až k ní sednu. Ocenila jsem krátké kapitoly, lépe se mi k příběhu vracelo. Dobrý nápad, i když ne úplně uvěřitelný. Ale co, i tak jsem byla napnutá v podstatě až do konce.

09.12.2019 4 z 5

Bledý jezdec Bledý jezdec Bernard Cornwell

Stejné nadšení jako u prvního dílu, hned jdu na další díl. Už se mi o těch Dánech a Sasech i zdá, ale nemůžu se odtrhnout.

21.10.2019 5 z 5

Svědectví Svědectví Margaret Atwood

Nebudu opakovat, co napsali čtenáři přede mnou. Za mě prostě skvělé, nemohla jsem se odtrhnout.

05.07.2022 5 z 5

Jednoduše jsem se nemohla odtrhnout. Až mě to štve, jak to se mnou ten Vondruška umí :-). Jdu na další díl.

30.08.2020 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Super, své výhrady bez prozrazení toho, kdo je vrah, nemůžu napsat. Galbraith by měl vědět, že méně je někdy více. Ale jinak velice poutavě napsaný příběh, až plýtvání zajímavými postavami a zase to napětí mezi Cormoranem a Robin. Hned jdu na další díl.

25.07.2020 4 z 5

Sedmé dítě Sedmé dítě Erik Valeur

Kniha je opravdu bichle a její čtení vyžaduje trpělivost. Při čtení jsem náhle zjistila, že jsem na straně 350, a vůbec nevím, která bije. Opravdu jsem se musela vracet na úvodní seznam postav, protože jsem se chvílemi ztrácela. Příběh má ale neopakovatelnou atmosféru, kvůli které stojí za to číst. Ani teď na konci jsem úplně nepochopila motivaci hlavní postavy a o co jí vlastně šlo, ale čtení mě úplně pohltilo. Asi bych to nepovažovala za čistokrevnou krimi, i když detektivní motiv pátrání zde je také obsažen, spíš jde o román střihnutý thrillerem s krimi prvky. Určitě mi zůstane ještě dlouho v hlavě-

06.07.2020 4 z 5

Azincourt Azincourt Bernard Cornwell

Tohle jsou příběhy podle mého gusta. Máte-li rádi sérii o lučištníkovi Thomasovi, máte-li rádi příběhy z historie a imponují vám stateční svalnatí bojovníci, přečtete-li si rádi nepřikrášlené líčení rytířských časů, jde o knihu přesně pro vás. Jen bych opakovala, co napsali jiní. Cornwell tyto příběhy napsat umí, ani Azincourt není výjimkou. Super čtení.

12.04.2020 5 z 5