Dáduše Dáduše komentáře u knih

Biografie obvykle číst nezvládám, ale tohle bylo tak čtivé, že mi to ani nepřišlo jako něčí život. Bavila mě hlavně první část o natáčení Harryho a o Allanovi:-) Jako dítě jsem vždycky fandila "dobru", i když v tomhle příběhu není nic černobílé. Teď budu fandit trochu i "zlu." Ke konci jsem měla pocit, jako bychom se s Tomem doopravdy znali.

17.01.2023 5 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Přečteno podruhé a opět jsem se bavila, možná víc než při prvním čtení. Také jsem si přečetla slovo autora a začíná mi být sympatický i názorově. Na nic si nehraje, jako jeho knihy. Spad, coby král brakové literatury, v dobrém slova smyslu válí. Občas by to chtělo některé obraty vyjádřit lépe, ale chápu to.

11.02.2020 4 z 5

Pouta Pouta Delphine de Vigan

Dobře napsaný hořký příběh, kde hrdinové utíkají různými způsoby ze společnosti a rovněž ze svých vlastních bolestných stereotypů, aby stejně přišli na to, že utéct před řešením mnohdy nemá smysl. Moc se mi líbila.

06.09.2018 5 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Zajímavý a pro mě nový pohled na koncentrační tábory a jejich fungování. V žádné z knih, co jsem četla nebyl tolik zobrazován pohled na hrůzy táborů z pohledu vlastně úřednického.

27.04.2021 4 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Plně souhlasím s Dáma s hrnstjm . Nápad byl zajímavý, moc se mi líbil, ale místy to působilo nedomyšleně. Nepřišlo mi to ani moc napínavé. Nedokázala jsem se s hlavními hrdiny jakkoliv ztotožnit a přišli mi ploší. Do druhého dílu už nejdu:-)

02.07.2020 3 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Čekala jsem to horší, ale nic moc. Došlo opět na můj názor, že se nemají stará díla křísit.

16.11.2019

Hod mrtvou labutí Hod mrtvou labutí Ondřej Hübl

Nádherná knížka. Původně jsem ji popadla kvůli krásné obálce, navíc černobílé do Čtenářské výzvy. Děj byl promyšlený, postavy uvěřitelné a plastické. Povídky vypointované do detailu. Příjemně jiné, milé, promyšlené, sarkasticky vtipné. Prostě super!

29.04.2019 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Skleněný pokoj se mi líbil hodně! Jazyk byl vynikající, vyprávění zajímavé a plastické. Výborně jsem se dokázala vžít do cítění postav a sdílet jejich vnitřní i vnější život. Hlavně v případě Hany a Liesel. Konec mě trochu zklamal a tak nějak zpomalil rozjetý vlak. Nedokázala jsem se už tolik začíst. Ale konec do příběhu pasoval a bez něj by byla narušena časová osa. Musím hodnotit pěti hvězdami jinak to nejde:-)

01.04.2019 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Úplně jinak napsané, než jsem čekala. Není to jen filozofie. Je to filozofie, esoterika a víra v Boha i život sám dokonale zakomponovaná do krásného iniciačního příběhu o pastýři, který věřil;)

26.10.2017 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Neuvěřitelně silný a přesvědčivý příběh. Přemýšlela jsem, zda jsou postavy inspirovány autorčinými předky. Autorka skvěle spojuje časové roviny, vede čtenáře, vykresluje povahy postav. Na pozadí velkých dějin se odvíjejí běžné starosti, lásky, vztahy, nemoci a myšlenky obyčejných lidí a tím je kniha výjimečná a opravdová. Příběh je smutný a syrový, ale zároveň dojemný a velice čtivý. Chvílemi jsem se až bránila slzám.

22.10.2017 5 z 5

Ztracena v bílém šumu Ztracena v bílém šumu Javier Castillo

Úplně náhodou jsem narazila na španělský seriál z produkce Netflix podle této knihy. Musela jsem se trochu zorientovat v ději, ale moc mě bavil styl natáčení, prolínání barev, promyšlené záběry, silná, sympatická hlavní hrdinka. Kniha byla v prostředí americkém, takže zase zvykání, ale nakonec to byla velká jízda. Jak si sám autor v doslovu přál, doporučuji dál:-D:-)

15.05.2023 5 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

(SPOILER) Bábovky se mi nelíbily a tak se mi nechtělo do dalších knih autorky. Ale tohle byl velice zajímavý román proud vědomí. Na začátku trochu zmatené, ale postupně se jednotlivé scény propojovaly a prolínaly jako vlny. Zdánlivě jednoduchý děj cesty autem neznámo kam nám odkrývá vnitřní životy postav, minulost, přítomnost, vtahy jedné nenápadné a přesto silné hlavní hrdinky. Nakonec se onen "útěk" stal pro hlavní hrdiny jakýmsi vyústěním. Asi snížím hodnocení Bábovkám.

03.02.2021 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

(SPOILER) Moje první kniha od autora. Čekala jsem slaďárnu pro teen a dostala jsem zajímavý, přemýšlivý příběh. Text nebyl ještě úplně vybroušený, ale je to prvotina. Zkusím další od autora. Asi budu muset začít číst životopisy slavných:-)

15.11.2020 3 z 5

Vyrazilo mi to dech:-)

07.05.2020 5 z 5

Venkovská svatba Venkovská svatba Barbara Hannay

Nemohla jsem se nejprve začíst, ale nakonec krásná, romantická, a hlavně nepřeslazená kniha. Střídání časů a prolínání osudů bylo vyvážené. Prostor měly ženské, silné hrdinky. Super!

26.01.2020 4 z 5

Solaris Solaris Stanisław Lem

Na doporučení tatínka jsem tu klasiku nakonec zvádla:-) Chápu, že mu připadá geniálnější, než mě. Zajímá ho věda, je skvělý ve fyzice a matice. Pro mě to byla nálož, ale nápad super, promyšlené a úvahy, co se objevily velice zajímavé.

09.06.2021 4 z 5

Vánoce Hercula Poirota Vánoce Hercula Poirota Agatha Christie

Doufala jsem, že se bude konat větší vánoční atmosféra. Detektivky nikdy nebudou můj šálek čaje a klasické už vůbec ne. Nebudu tedy moc hodnotit. Agatha je bezpochyby královnou detektivky. Kniha byla velice dobře napsaná, promyšlená. Na mě byla příliš suchá, asi jako anglickej humor. Prostě nejsem čtenář detektivek. V pubertě jsem od autorky pár knih nedočetla. Maminka má totiž úctyhodnou sbírku. Tak jsme to teda jednou dokázaly Agatho.

06.01.2021 4 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Také čteno do Čtenářské výzvy, kéž by bylo tak jednoduché založit vlastní snové, krásné knihkupectví. Jsem ráda, že to nebylo přeslazené, jak jsem čekala. Plus bylo krásné, divoké Skotsko. Snad se tam jednou podívám ????

01.11.2020 4 z 5

Čtenářka Čtenářka Traci Chee

Vůbec nevím, jak hodnotit. Je to proti slavným dílům fantasy a další beletrii se kterou mám zkušenost velmi slabé. Téma je ale zajímavé, obálka krásná, pár pěkných myšlenek a bod přidávám za příběhy z lodi. Nějak jsem si kvůli nim vzpomněla na Verneovky.

31.05.2020 4 z 5

Mapa Anny Mapa Anny Marek Šindelka

Zajímavá kniha. Strašně se mi líbil styl psaní, poetika a místy opravdu neotřelá a neobvyklá spojení slov. Děje povídek krásně plynuly a jednotlivé obrazy a motivy, které se nenápadně prolínaly všemi příběhy do sebe dokonale zapadly a vyzněly až do nejvzdálenějších zákoutí mé duše. Někdy mě kniha rozesmutnila, někdy mi připomněla vlastní vztahy a cítila jsem s ní krásné propojení. Doporučuji

30.07.2019 5 z 5