Daben Daben komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Jsou to dvě knihy v jedné knize. Kterou z nich právě čteme, záleží jen na tom, v jakém věku ji čteme.

Skála Skála Peter May

Za mě podhodnocené dílo. Bylo až neuvěřitelné jak se člověk dokázal vcítit do atmosféry místních občanů. Opravdu klobouk dolů.

20.05.2020 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Krásně a velmi chytlavě napsáno. Musím se přiznat, že u tohoto čtení jsem se i trošku bál :D Měl jsem štěstí, že jsem to četl v létě. Ale uvidíme co přinese první sníh...

21.07.2020 5 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Prvních asi 50 stran mě kniha moc nechytla. Jak se ale začala stupňovat atmosféra, úplně mě to pohltilo. Do poslední strany sem byl napjatý, jak to všechno dopadne. Autor byl opravdu génius.

11.07.2020 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Stejná nálož kvality, jako u jedničky. Možná ještě o něco lepší !

25.10.2021 5 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Tolkien zde mistrovsky zakončil svou úspěšnou trilogii o Prstenu. Kvůli podrobným dodatkům na konci knihy vás donutí přemýšlet, zda-li náhodou Středozem není skutečná, protože něco takového by dokázal vytvořit jen opravdový mistr. Za mě jedna z nejlepších knih co jsem kdy četl.
Klobouk dolů před géniem 20. století.

Dědečkové Dědečkové Pavel Čech

Tuhle pecku jsem četl ve svém dětském věku a můžu říct, že tahle kniha je geniálním dílem pro rozvoj fantazie a lidského vnímání.

13.03.2020 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Smekám, opravdu velmi čtivá a obdivuhodná kniha. Smutná a bohužel pravdivá...

25.02.2020 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Další velmi poutavě napsané dílo.
Za mě o trošku slabší díl než jeho předchozí bratr Sněhulák ale i tak určitě stojí za přečtení.

08.10.2020 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Velmi čtivě napsáno. Knihu jsem měl za 3 dny přelouskanou.

05.08.2020 5 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Neskutečně realisticky popisuje život chudých lidí. Při čtení některých pasáží mě mrazilo.

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Na tuhle velmi známou knihu jsem se opravdu dlouho chystal. A když už jsem se k ní konečně dostal, jeden známý mi omylem řekl, kdo je vrahem. Byl jsem naštvaný a naprosto v šoku. Na druhou stranu, jsem mohl vidět dílo autorčiným pohledem a zjistil jsem, že je to opravdu velmi propracovaný unikát, který si tuhle slávu zaslouží.

31.03.2020 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

První kniha od autora a můžu říct, že jsem byl velmi příjemně překvapen. Tohle dílo mělo vše co dobrá kniha potřebuje... Čtivá s krásnými ilustracemi, zajímavostmi zrovna daného místa. Nechyběl zde ani humor a ideální množství vulgarity. Po přečtení odcházím s dobrým pocitem, že ve světě jsou stále příjemní a hodní lidé.

13.03.2020 5 z 5

Brilantní zakončení série. Potvrdilo se, že se pro mě jedná o jednu z nejlepších trilogií 21. století.

27.02.2022 5 z 5

Oznamuje se vražda Oznamuje se vražda Agatha Christie

Trochu předvídatelný díl. Ale i tak nelze autorce nic vytknout, můžeme jí jen tiše závidět její inteligenci.

26.05.2020 5 z 5

Kdyby zde šlo umístit 10 hvězd, hned bych dal plný počet.

03.03.2020

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Po Prázdninách v Evropě druhý nejlepší díl.

11.08.2022 4 z 5

Pád Gondolinu Pád Gondolinu J. R. R. Tolkien

Za mě si nemyslím, že těch pouhých 82% je na místě. Jasně.. jsou to jen zápisky a různé poznámky a je veliká škoda, že J. R. R. Tolkien toto dílo nedokončil ale i tak, je velmi promyšleno a krásně napsáno.

18.03.2021 5 z 5

Bratři Karamazovi Bratři Karamazovi Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Opravdu dlouho jsem přemýšlel, co o téhle knize napsat... Po přečtení Zločinu a trestu, jsem se na Karamazovi opravdu dost těšil. Musím ale říct, že jsem poněkud zklamán. Obsah byl až příliš zdlouhavý. Některé autorovy fráze se neustále opakovaly. Po dějové stránce to taky nebyla žádná bomba a sám za sebe jsem od vyvrcholení čekal asi trochu více. Nicméně, abych tady jen neházel kritiku... Kniha je samozřejmě velmi dobře napsána. Autor moc dobře věděl, co dělá ale já si tuhle knihu do sbírky oblíbených asi nedám :/

07.03.2021 4 z 5

Vlak z Paddingtonu Vlak z Paddingtonu Agatha Christie

Za mě jedna z nejlepších knih od slečny Marplové.

31.07.2020 5 z 5