čuřil čuřil komentáře u knih

Mizení Mizení Jiří Březina

Také moje první kniha od tohoto autora. A kupodivu to bylo zajímavé a povedené čtení. Jak už uvedlo v komentářích pár čtenářů přede mnou, bylo to někdy takové zmatené, propletení několika linií naráz, ale celkově to bylo dobré. Zase trochu jiná krimi od českého autora. Jistě to ale nebyla má první a poslední od tohoto spisovatele.

13.10.2022 4 z 5

Abaddonova brána Abaddonova brána James S. A. Corey

Zatím se mi tento díl líbil nejvíce. Plné akcí, dalších postav a opět se zjevil i pan Miller.
Opravdu se mi tato kniha četla zatím nejlépe. Filmovou - seriálovou verzi jsem ještě neviděl, tak se nechám, "doufám" že mile překvapit.

19.09.2022 4 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Byla to taková akční čtivá kniha. Plno akce, přestřelek... Ale zase v této době, kdy je válka za "kopcem", no. Nicméně jako dobrá svižná kniha se to dá. Určitě zkusím posléze další z řady série.

22.08.2022 3 z 5

3001: Poslední vesmírná odysea 3001: Poslední vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

První díly jsem četl dávno, tudíž jsem si musel oprášit paměť. Nicméně jsem úplně nepostřehl návrat člena posádky z prvního dílu a proč bylo důležité jej zachránit-oživit.
A taktéž když byl zákaz v jednom z předchozích dějů, tak v tomto mohl být porušen....
Scifi mám rád, nebylo to nejhorší, ale z dané ságy mi tato přišla nejslabší.

11.07.2022 3 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Od paní Třeštíkové moje 1 knížka. Neurazila, nepřekvapila, ale ani nenadchla. Dle části komentářů, i za mě taková oddechová kniha. Legrace, humor, nářečí... trochu smutku, nepovedené vztahy. Takové průměrné úsměvné čtení.

11.05.2022 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

No já musím být a napsat, za mě tedy spíše zklamání. Opravdu jsem čekal více. Sic vyprávění alkoholičky, jak přichází až "přepadá" ze dne na den bylo dá se říci i poučné. Ale bylo toho přespříliš. Závěr sice vyvrcholil v příjemnou detektivku, nicméně to pro mě byla tato knížka zklamání.

05.04.2022 3 z 5

Právo na smrt Právo na smrt Rex Stout

Taková pohodová detektivka. Moje první setkáni s detektívem Wolfe. Ale určitě né poslední.

07.03.2022 3 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Opět povedená kniha. Po Marťanovi přišla sic slabší Artemis, ale tato knížka se zase povedla. Skvěle vyprávěný příběh, průběh příprav i opakování chemie a fyziky, vše opravdu čtivě napsáno. Překvapivé setkání s nečekaným Rockym, výborným meziplanetárním mechanikem, spojencem a přítelem. I závěrečná pasáž se povedla. Jen jsem čekal mírně dramaticky smutnější konec. Ale určitě, tato knížka stojí za přečtení a doporučuju.

02.03.2022 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Druhý díl, který navazuje na knihu selekce. Kniha dceru bavila ale spíše byl povedený 1 díl z této série.

25.01.2022 3 z 5

Kdybych tě našla Kdybych tě našla Ava Dellaira

Kniha se prý četla dobře, ale je spíše pro teenagery, popisuje dospívání a mládí, o životě normálních lidí. Kniha pro pohodu a uvolnění. Četla dcera - předávám hodnocení.

25.01.2022 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Taktéž moje první setkání s tímto spisovatelem. A musím říct, že to bylo milé setkání.
Případ byl zajímavě zasazen do celkem povedeného prostředí. Povedená šéfka vyšetřování, pointa.... A i vcelku povedené vyřešení, ač už toto někde bylo.
Určitě nezůstane u jediné knížky a taky se těším na pokračování s komisařkou Fosterovou.

24.01.2022 4 z 5

2061: Třetí vesmírná odysea 2061: Třetí vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

U tohoto dílu to je takové těžké. Po dvou velice povedených a uzavřených kapitol a dobrodružství, je tato kniha jakoby navíc. Nebylo to určitě špatné, ale na předešlé 2 knihy to bohužel nemělo. Ale i tak je to čtivo napínavé a určitě zajímavé.

23.01.2022 4 z 5

2010: Druhá vesmírná odysea 2010: Druhá vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

Stejně jak u prvního dílu i toto je klasika. Sice to nebylo jako v 2001 ale tento díl je přeci jen takový akčnější. Ale i tady to stojí za doporučení. A film s panem Třískou také není špatný.

21.01.2022 5 z 5

2001: Vesmírná odysea 2001: Vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

Tak totok je naprosto zaslouženě za *****, jasná klasika. Nádherné výpravné dramatické dobrodružství. Sice jsem viděl první film a posléze četl knihu, ale obojí stojí zato. Plný počet bodů a doporučuju.

21.01.2022 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Zajímavá kniha. Trochu zase z jiného ranku než krimi, které jsem četl. Příběh byl povedený. Opět zasazený do zajímavého prostředí. Historická zápletka, sousedské vztahy.
Četla se dobře.

04.01.2022 4 z 5

V pasti V pasti Josh Malerman

Nejsem zrovna fanda těchto postapokalyptických příběhu. Ale knížka byla svižná, četlo se to rychle, nebyla nouze o zajímavé chvíle. Ale čekal jsem konec s alespoň nějakým rozuzlením, odhalením. Podívám se na film a uvidíme...?

17.12.2021 3 z 5

Dílo IV. Dílo IV. Jaroslav Seifert

Musím souhlasit, krásná sbírka a nádherné básně.
Oproti předchozí sbírce, je tato opravdu ... :-) nádherná.
Doporučuju.

30.11.2021 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Jsem spokojen. Kniha se zase povedla. Mělo to opět vše, co detektivky s HH mají mít. A taky mají. Napětí, falešné stopy, brutální vraždy, zápletky... Ale, ten závěr jsem už jakoby četl. A jako by to vše dopadlo až moc hapy, pohodově. Takže ta 1 zvjozdočka je dole. Snad ten další díl už bude top.

30.11.2021 4 z 5

Býti básníkem Býti básníkem Jaroslav Seifert

Krásná sbírka. Sic je taková hodně smutná, plná vzpomínek, loučení ...
Ale také vyznání k lásce k ženám, městům a také k básníkům - kolegům
Povedené...

05.10.2021 4 z 5

Záhada zlaté štoly Záhada zlaté štoly Vlastimil Vondruška

Knížka se četla dobře. Mělo to spád, napětí i akci. Povedené, pan Vonduška to prostě umí.

16.09.2021 4 z 5