ctenarkaEva Online ctenarkaEva komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Jak už psali všichni přede mnou - silný příběh, poutavě napsaný, ale samozřejmě smutný.

28.12.2020 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Moje druhá kniha od Chrise Cartera a musím říct, že i když tedy vraždy a jejich popisy jsou opravdu hodně brutální, tak styl vyprávění mi vyhovuje. Krátké kapitoly, žádné extra zbytečnosti. Čtení mi skvěle ubíhalo, za večer jsem přečetla a už se těším na další díl. Robert Hunter i jeho parťák jsou sympaťáci a fandila jsem i Mollie, i když její schopnosti mi připadaly až moc přestřelené.

27.08.2022 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Pohodová detektivka z Jižní Moravy. Mrtvých tam bylo docela dost, ale popisy vražd nejsou nijak brutální. Autorka umí vykreslit atmosféru prostředí, takže jsem se úplně přenesla do moravské vesnice. V jiné knize zase pro změnu do Beskyd nebo do Skandinávie. Tato série mě baví.

02.01.2024 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Knihy Michaely Klevisové mám moc ráda a tato není výjimkou. Líbilo se mi vykreslení prostředí i zápletka. Když jsem knihu kupovala, tak jsem pořád přemýšlela, proč se jmenuje zrovna Drak spí. Stejně jako u předchozí knihy Sněžný měsíc se mi líbí postupné vyjasnění zvoleného názvu. Rozhodně doporučuji jako oddechovou detektivku z prostředí jihočeské vesničky.

21.02.2021 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Napínavý, ale na mě tedy hodně drsný příběh - mrazivé popisy vražd. Ráda bych si přečetla i další díly, tak snad najdu odvahu. Podle recenzí je brutalita zastoupená asi v každém dílu.

19.04.2022 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Zajímavý příběh, napětí, sympatické postavy. Pachatele jsem uhodla docela brzy, což se mi jindy nestává. Nic to ale neubralo na napínavosti. Jsem zvědavá, co se vyklube z Asada.

22.08.2020 5 z 5

Zavátá sněhem Zavátá sněhem Martin Stručovský

Matěj Mynář je sympaťák. Pátrá po zmizelé dívce a přitom odhalí tajemství. Když pominu na můj vkus až přehnané akční scény, tak se mi příběh líbil a ráda si přečtu další díl, pokud bude.

16.07.2020 4 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Skvělé čtení, knihu jsem zvládla přečíst za jeden den. Nějak jsem se nemohla odpoutat. Líbily se mi všechny předcházející díly, ale tento se u mě řadí k těm úplně nejlepším. Konec je překvapivý. Rozhodně doporučuji přečíst, máte se na co těšit.

21.06.2020 5 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Skvělé, skvělé, skvělé. Konečně se mi zase dostal do ruky výborný a napínavý příběh, kde netečou potoky krve, ale ze kterého sálá napětí. Krátké kapitoly mi vyhovují, přečetla jsem celou sérii a tento díl u mě patří k těm zdařilejším. Určitě si ho za pár let přečtu ještě jednou.

10.04.2023 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Napínavý příběh, který se četl dobře. Nejvíce si mi asi líbily knihy ze začátku této série, ale na další díl s Erikou jsem se těšila o hodně víc než na díly s Kate. Doufám, že brzy vyjde další pokračování.

05.12.2022 4 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Výborně jsem si početla. Pachatele jsem sice uhodla hodně brzy, ale kniha se četla dobře, byla napínavá. Už se těším na další díl a přeji autorce hodně fantazie a mnoho dalších pokračování.

24.05.2022 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Tak tohle byl zase po dlouhé době opravdu napínavý thriller. Místy dost brutální, což úplně nemusím, ale ještě se to dalo :-) Líbilo se mi, že každou chvíli jsem podezřívala jinou postavu a vždy jsem byla úplně vedle. Nějakou spojitost jsem postupně začala tušit, ale tajemna a napětí tam bylo pořád dost.

05.04.2021 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Jednoduchý, čtivý příběh. Četl se mi dobře, jen se mi nelíbí tak vulgární mluva. Ale musím uznat, že chvílemi jsem opravdu měla před očima doktora, který vypráví tento příběh a nepřemýšlela jsem nad tím, že autorkou je spisovatelka a je to jen román.

21.02.2021 4 z 5

V mysli vraha V mysli vraha Mike Omer

Zajímavý thriller. Forenzní psycholožka Zoe a agent Tatum tvoří sympatickou dvojici. Téma příběhu je dost morbidní, ale to je u tohoto typu knih časté. Naštěstí pro mě příběh není plný tak brutálních popisů a pasáží jako některé jiné knihy. Těším se na pokračování.

16.09.2020 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Čtivá kniha, sympatičtí detektivové. Pachatele známe docela brzy, ale přesto je příběh napínavý. Jen tedy některé popisy jsou na mě až moc brutální.

16.08.2020 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Mně se tato kniha líbila hodně. Mám ráda Beskydy a byla jsem zvědavá, jak si autorka s tímto prostředím poradí. Nevadil mi delší začátek, který se spíše hodí do románu než do detektivky. Chvíli se mi pletly postavy a jejich rodinné vztahy, ale po chvíli už jsem se orientovala lépe. Doporučuji ji jako klidnou, pohodovou detektivku z prostředí Moravy.

05.01.2020 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Další skvělé čtení, i když tedy plné brutálních popisů vražd, ale s tím už u Chrise Cartera počítám. Konce kapitol, které vyvolávají dojem toho největšího napětí a nutnosti pokračovat ve čtení, už mi připadají úsměvné. A neustále se opakující slovo "anžto" mi opravdu lezlo na nervy, ale to není chyba autora. Asi překladatel miluje toto slovo, se kterým jsem se snad nikdy a nikde jinde nesetkala. Rychle přečíst další díl...

28.08.2022 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Kniha se mi líbila. Tato série je napínavá, každý díl se odehrává v úplně jiném prostředí.

17.11.2020 5 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Skvělé čtení. Mrazivý příběh plný ledu (a to nejen toho venku v přírodě). Doporučuji číst tuto sérii od začátku. Doufám, že autorka vydá ještě další knihy.

22.09.2020 5 z 5

Byla to tichá dívka Byla to tichá dívka Michele Campbell

Pro mě výborný psychothriller. Začátek je sice pomalejší, více popisný, ale děj postupně začne mít spád a nemohla jsem přestat číst. Líbilo se mi, že na začátku je naznačeno, co se stalo, ale dlouho nevíme, která ze sester byla zavražděná. Epilog také ještě ledacos dovysvětlí. Rozhodně doporučuji.

22.02.2020 5 z 5