ctenarkaEva ctenarkaEva komentáře u knih

Pokrevní sestra Pokrevní sestra Jane Corry

Příběh 2 sester a jejich vztahu... Dlouho mi trvalo, než jsem se do knihy začetla. Potom děj začal mít spád, ale najednou těch zvratů bylo až moc. Přece jen se mi děj zdál hodně překombinovaný a samotný závěr se mi nelíbil a asi mi pokazil i celkový dojem z této knihy.

07.04.2019 3 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Kim opět nezklamala... Sice se mi víc líbil 3. díl o unesených dívkách, ale i tento se četl dobře. Už se těším na další díl.

29.03.2019 4 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Kniha se četla dobře, byla napínavá, ale bylo v ní až příliš mnoho stěží uvěřitelných situací.

23.03.2019 2 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Pohodová detektivka, podobná klasickým anglickým.

21.03.2019 4 z 5

Špatná dcera Špatná dcera Joy Fielding

Skvělá kniha s hodně překvapivým závěrem. Místy se mi sice příběh zdál až příliš neuvěřitelný, ale nemohla jsem se od něho odpoutat. V závěru jsem pochopila, jak výstižný je název této knihy.

19.03.2019 5 z 5

Na okraji Na okraji Lina Bengtsdotter

Souhlasím s dalšími čtenáři, že se nejedná o klasickou detektivku nebo thriller, ale spíš o psychologický nebo společenský román s detektivní zápletkou. Díky krátkým kapitolám a navíc střídání děje v přítomnosti a minulosti se čte opravdu svižně. Dlouho jsem nedokázala odhalit souvislosti mezi jednotlivými postavami a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. V závěru je vše vysvětleno, což se vždy nestává.

16.03.2019 5 z 5

Mezi dvěma ohni Mezi dvěma ohni Martin Goffa

Pohodová detektivka z českého prostředí. Hlavní hrdina je sympaťák, příběh se čte svižně, co víc si přát.

11.03.2019 5 z 5

Vykoupení Vykoupení Martin Goffa

11.03.2019 5 z 5

Mrazivý chlad Mrazivý chlad Sandra Brown

Jak už se objevilo v komentářích přede mnou - i tato kniha jede v typickém stylu detektivek Sandry Brown: detektivní zápletka, hodně kandidátů na podezřelé, krkolomné těžko uvěřitelné situace, milostná zápletka, nečekané rozuzlení. Četla se dobře, ale těch těžce uvěřitelných situací se mi tady zdálo přece jen více než obvykle. Víc se mi líbily knihy Skryté zlo a Podraz, které jsem nedávno přečetla.

05.03.2019 3 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

To byla tedy jízda! Pořád jsem si říkala, že ještě přečtu tuto kapitolu a zbytek nechám na zítra a najednou byl konec knihy... Skvělé čtení, sérii čtu od začátku a tento díl se mi zdál nejlepší. Jen se mi moc nelíbil úplný konec, připadal mi dost nelogický. Už se těším na další díly, doufám, že Kim Stoneová nezklame ani v dalších případech.

01.03.2019 5 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Čtivá kniha, také bych ji označila spíš jako psychologický román, než jako thriller. Příběh o rodině, která skrývá hned několik tajemství a kostlivců ve skříni.

27.02.2019 4 z 5

Dítě v mlze Dítě v mlze Martin Goffa

Zajímavá česká detektivka. Pachatel je sice prozrazen hned na začátku, ale přesto nechybí napětí až do konce. Děj plynul rychle, krátké kapitoly se četly dobře. Určitě si přečtu i další knihy tohoto autora.

26.02.2019 4 z 5

Podraz Podraz Sandra Brown

Kniha se mi líbila. Tyto tzv. romantické thrillery Sandry Brown čtu ráda, je to pro mě spíš oddechové čtení. Napadalo mě více podezřelých a konec byl pro mě překvapivý, neuhodla jsem ho.

24.02.2019 4 z 5

Vždycky je to manžel Vždycky je to manžel Michele Campbell

Mně se bohužel nepodařilo se do této knihy začíst. Třeba někdy příště.

24.02.2019

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Opravdu ďábelský příběh... Skvělé čtení, děj plynul rychle, možná i díky krátkým kapitolám. Zajímavě propletené 2 dějové linie, z nichž jedna se přímo dotýkala vyšetřovatelky Kim. Už se těším na další díl této série.

08.02.2019 5 z 5

Tichý výkrik Tichý výkrik Angela Marsons

Děsivý, ponurý příběh... Přesto se kniha čte velmi lehce, má krátké kapitoly a děj ubíhá svižně. Kin Stoneová se mi zdá sympatická a její kolega Bryant také. Postupně jsem měla pocit, že jsem vraha uhodla, ale po chvíli už to zase vypadalo, že to byla jiná osoba. No a závěr byl úplně překvapivý, to jsem opravdu neměla nejmenší tušení, jak to vlastně bylo. Rozhodně tuto knihu doporučuji a už se těším, jak si přečtu další díl.

25.01.2019 5 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Skvělé čtení, od kterého jsem se nemohla odpoutat. Jedná se spíše o mírnější thriller, nechybí romantické prvky, jak už to Sandra Brown v takovém typu knih umí. Příběh se mi sice zdál trochu nepravděpodobný, ale četl se dobře, až na ten místy dost kostrbatý překlad (což ale není chyba autorky). Rozhodně doporučuji a hned si jdu vybrat další knihu této autorky.

21.01.2019 5 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Zajímavý příběh s velmi překvapivým koncem. Kniha se četla dobře, každou chvíli jsem podezřívala někoho jiného. Jak už se objevilo v předchozích komentářích, i mně úplný závěr připadal trochu odbytý, nevysvětlený. Napadala mě spousta otázek, na které jsem při čtení nedostala odpověď. Přesto ale knihu doporučuji a ráda si přečtu autorčina další díla.

20.01.2019 4 z 5

Francouzské hedvábí Francouzské hedvábí Sandra Brown

Příjemné čtení. Detektivní příběh se mi líbil, jen ty romantické chvíle mi přišly až přehnaně zdůrazněné, ale to k románu pro ženy může patřit. Doporučuji jako oddechovku na volné odpoledne nebo na dovolenou.

13.01.2019 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Přečetla jsem všechny knihy Michaely Klevisové, jen tahle mi chyběla. Nesehnala jsem ji jako tištěnou knihu, tak jsem zkusila audio verzi. Bylo to mé první setkání s audio knihou a moc mě nenadchlo. Zůstanu přece jen věrná čtení klasických knih. Ostatní knihy této autorky se mi líbily o dost víc, ale může mít vliv i má nesoustředěnost při poslechu. Ráda si přečtu její nové knihy.

10.01.2019 2 z 5