ctenar2846 ctenar2846 komentáře u knih

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Velmi, ale opravdu velmi zamotaný lidský příběh ze Šumavy, ke lišky dávají dobrou noc. Taková napínavá story z konce světa. Autorka děj a informace dávkovala hezky po troškách, takže kniha byla opravdu napínavá. Čekal jsem detektivku, ale to úplně nevyšlo. I tak jsem ale nebyl zklamán, celkově to hodnotím jako velmi povedenou knihu.

28.12.2022 4 z 5

Morituri te maturitas Morituri te maturitas Petra Štarková

Zajímavý mix povídek na různá témata. Pokud bych měl vybrat ty podle mě nejpovedenější, je to rozhodně: Dračí dieta a Morituri te maturitas. Obě byly zajímavé, vtipné a originální.

28.12.2022 3 z 5

Jak nakrmit diktátora Jak nakrmit diktátora Witold Szabłowski

Nejslavnější diktátoři 20. století, jenže jinak. Spousta a spousta se toho o nich už napsala, ale tohle je úplně nový a originální náhled do života těchto mužů. Přes kuchyň, chutě a žaludek.

21.12.2022 4 z 5

Lars mele maso Lars mele maso Daniel Gris

Super napsaná krimi která opravdu jela od začátku až do konce. Lars měl styl, vtip, hudební vkus a rozhodně se nebál brutality. Pro mě byl opravdovou třešničkou na dortu ninja děda a trenér v jedné osobě.

16.12.2022 4 z 5

Bílá vydra na stopě Bílá vydra na stopě Josef Kutík

První díl byl absolutní survivalová špička (aspoň pro mě teda), druhý už byl pomalejší a třetí bohužel zase o trochu přibrzdil. Bohužel to kleslo na takový ten průměr, kdy se z hlavního hrdiny už stal člen Kanadské jízdní. Tudíž místo člověk versus příroda (popisy přírody, lov pro maso i kožešiny, cestování ledovou krajinou,...) tu je taková průměrná nic moc detektivka, která se sice odehrává daleko na severu plném sněhu, ale oproti předchozím dílům nějak ztrácí své kouzlo. Každopádně na zimní večery je to čtení i tak dostačující.

12.12.2022 3 z 5

Hřebec a Kráska Hřebec a Kráska Josef Klíma

Vcelku povedená oddychová detektivka na klidné večerní čtení. Obě povídky mi přišly takové ,,normální". Abych byl stručný jako odpočinkové čtení to bylo fajn. Mělo to spád, vtip i nějakou tu akci takže za mě dobrý.

08.12.2022 3 z 5

Kronika volného pádu Kronika volného pádu Martin Goffa

Poutavě napsaný příběh o stále se stupňujícím tlaku na lidskou psychiku a následném ,,volném pádu". Asi se nenajde nikdo kdo by alespoň část pocitů neznal z vlastní zkušenosti. Velmi dobře propracovaná kniha zachycující dobu pandemie a její následky (případné i skutečné).

04.12.2022 4 z 5

Unesená Unesená T. R. Ragan (p)

Když jsem viděl vysoké hodnocení, tak jsem od knihy očekával trochu více...
Bylo to dobré, vrah byl brutální a sadistický s hrdinkou (taková ta sympatická holka co by nejradši zachraňovala všechno a všechny) ho pojila společná minulost, to by šlo, ale jedna věc mi tam opravdu vadila. Takhle absolutně neschopná policie snad ani být nemůže! Tolik přehlédnutí, chyb a omylů (rovnátka, rovnátka, rovnátka!!!). Další věc co mě iritovala až běda? Pronásledování aut. Jako u chodníku stojí auto co mě evidentně celý den sleduje. Co udělám? Prostě na toho človíčka vyběhnu a on mi bez toho abych si stihl prohlédnout značku ujede. Jednou bych to bral, ale podobná situace tam byla třikrát a pokaždé to dopadlo stejně (to už jsem nedával a nadával).
Celkově? Fajn čtení, ale pro mě to byl takový lepší průměr.

02.12.2022 3 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Kniha super, skvěle čtivě napsaná, děr rychle odsýpal (oceňuji relativně krátké kapitoly a tím pádem rychlejší střídání dějových linek). Hlavní záporák jako geniální zločinec jež je vždy o několik kroků napřed mi taky seděl, zmínit a vyzdvihnout musím jeho deníček, Matku, Otce a Carterovi (to se mi hodně líbilo, brutalita rodičů a jejich vedení syna/žáka). Nejprve jsem dal čtyři hvězdy, ale jak nad tím přemýšlím nevidím důvod proč bych měl nějakou strhávat, takže opraveno na pět. Rozhodně stojí za to číst.

27.11.2022 5 z 5

Hodina psodava Hodina psodava Veronika Matysová

Tak tato kniha mi úplně nesedla.Osobně se mi líbila planeta i její národy, ale za mě je velká škoda že se oněm národům autorka nevěnovala víc individuálně. Prostě to nebylo tak čtivé jak bych podle hodnocení čekal. Děj chvíli hezky odsýpal, chvíli se zase pro změnu vlekl. Věřím, že spoustu čtenářů příběh a nový svět nadchne, ale já mezi ně zatím patřit nebudu.

20.11.2022 3 z 5

Drasticky děsivý Dexter Drasticky děsivý Dexter Jeff Lindsay (p)

Několikrát jsem byl hodně na vážkách jestli knihu odložit nebo pokračovat dál. Spousta pasáží a myšlenkových pochodů hlavního hrdiny mi přišla neuvěřitelně zdlouhavá.. Nemohu říct že kniha je napsaná špatně, to vůbec ne, ale seriálový Dexter mi opravdu sedí víc.

12.11.2022 3 z 5

Krvavé oko Krvavé oko Giles Kristian

Velmi povedená kniha se sympatickým hrdinou. Drsní seveřané obalení ocelí proti celé Anglii. Celkově mi to hodně připomínalo Cornwellova Uthreda, což je samo o sobě známka kvality.

05.11.2022 4 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Po dlouhé době jsem narazil na opravdu kvalitní a povedenou historickou detektivku. Děj rychlý a plný zvratů, mrtvol, nečekaných odhalení a dech beroucích momentů. Přečteno jsem měl během jednoho pošmourného a deštivého dne a to už něco znamená. Pokud bych chtěl srovnávat s tím co jsem v rámci žánru četl řekněme v posledním roce, tak tato kniha byla čtivější, rychlejší, brutálnější a zajímavější. Abych to shrnul prostě o level výše.
Rozhodně se k této opravdu sympatické trojici vyšetřovatelů brzy vrátím.

30.10.2022 5 z 5

Ultimátum Ultimátum T. J. Newman

Čtivě napsané, napínavé, zajímavé a plné informací o letecké dopravě. Žádný vláčný začátek a úvod. Ne! Prostě jsme hned na první stránce vstoupili do děje, který byl napjatý až do samého konce.

29.10.2022 5 z 5

Valnirova zhouba Valnirova zhouba Nathan Long

No tak rozhodně jsem si z toho necvrknul do trenýrek, ale jako taková oddychová knížka ve stylu ,,samá řežba'' to bylo ucházející. Děj svištěl a pořád se něco dělo, škoda toho tak strašně natahovaného konce. Tak jako tak tohle setkání se světem Warhammeru nebylo moje poslední.

25.10.2022 3 z 5

Pán ledové zahrady Pán ledové zahrady Jarosław Grzędowicz

To byla jízda... Celkově originální a velmi nápadité (no uznejte sami, poslat fino-chorvato-poláka na jinou planetu na záchrannou misi to je přece milionový nápad). Spousta hlášek a akce se moc pěkně mísila s napětím a tajemnem. Druhá dějová linka sledující osudy následníka Tygřího trůnu byla taková ,,vážnější'' ale taktéž velmi povedená.
Kdybych měl vyzdvihnout jedinou věc co mne zaujala nejvíce? Jednoznačně Bystroušky a celá část jim věnovaná.

23.10.2022 5 z 5

Relikvie Relikvie Lincoln Child

Ve finále musím říct že se náhodný výběr povedl, ale plný počet dát nemohu. Super nápad byl zasadit děj do muzea, to nahnalo body. To jak všichni makají na svých projektech s vědeckým zápalem (a to doslova), procedury a cesta exponátu přes cestu z místa nálezu až po umístění na výstavě,...
Velkou radost mi udělalo že autor vysvětlil absolutně vše o čem psal (kdo četl jistě pochopí).
Proč jsem tedy dal jen čtyři hvězdy? Místy se mi zdálo že se to hrozně táhne, ale jinak mohu doporučit.

19.10.2022 4 z 5

Až na ten konec dobrý Až na ten konec dobrý Pavel Tomeš

Hodně komentářů níže poukazuje na to, že kniha měla pomalejší rozjezd... S tím rozhodně nesouhlasím, tohle jelo hned od začátku. Jedna vtipná hláška nebo situace za druhou. Jakožto příznivce černého humoru jsem si opravdu přišel na své. Další co musím vyzdvihnout jsou určitě každodenní ranní porady redakce regionálního deníku Okamžik, pohádkový Vševědoucí byl opravdu frajer. Za co jsem ubral onu jednu hvězdu? No za ten konec, přišlo mi to takové strašně rychlé, neúplné a neuvěřitelné sladké (ten happyend mi prostě neseděl) . Celkově až na ten konec opravdu super!

09.10.2022 4 z 5

Bestie z Karlštejna, aneb, Kronika hříšného kněze Bestie z Karlštejna, aneb, Kronika hříšného kněze Naďa Horáková

Zprvu jsem byl nadšen tím jak autorka zapracovala do hlavní dějové linky v té době aktuální události. Bohužel potom ony ,,aktuality" byly upřednostňovány na úkor hlavního případu, což mi postupně víc a víc vadilo. Jinak celkově to bylo čtivé a zajímavé, za mě o něco jiný styl historické detektivky než na jaké jsem byl dosud zvyklý. Autorce dám ještě určitě šanci u některé její další knihy, ale jak už jsem psal tady byl hlavní případ tak rozkouskován, že mi to jako celek nesedělo.

25.09.2022 3 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Nadaný žák, silná povídka u které se mi tajil dech. Dva muži vzájemně se držící v šachu, kdy oba nějakým způsobem potřebují toho druhého. Byl jsem překvapen jak moc mě bavilo sledovat žákův postupný vývoj. Celkově ten nápad je velmi originální.
Tělo, bych označil za povídku nadprůměrnou, neurazí, ale ani úplně nenadchne.

18.09.2022 4 z 5