Čtenář112 Čtenář112 komentáře u knih

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Tato kniha není pro každého čtenáře.Mě však úplně pohltila.Ke konci knihy jsem sotva dýchal a přemýšlel jak to je dnes se zmíněnými lidmi,Srdce se mi svíralo na tím jak postupně se lidé z léčebny vracely k alkoholu.Uvědomuji si,že závislost je na celý život a strašně těmto lidem fandím a přeji ať to zvládnou.

06.12.2020 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Naprostá pecka.

19.11.2021

Nádhera. Častokrát jsem se rozesmál. Alan mi přišel jako nesmrtelný obyčejný a přitom rozumný člověk. Hodně jsem se zasmál u bratra Einsteina. Doporučuji všem velmi oddechová a docela bláznivá kniha.

10.10.2021

Ženská na odstřel Ženská na odstřel Martin Goffa

Martine vy jste mi dal. Detektivky moc nemusím ale tohle je parádní. Dlouhé tak akorát, žádné zbytečnosti navíc, strhující děj. Doporučuji.

Neviditelný Neviditelný Jaroslav Havlíček

Úžasná kniha. Byl jsem k ní absolutně připoután prožíval jsem její děj. S napětím očekával co bude dál. Tuhle knihu velice doporučuji.

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Hezká kniha, ale strašně na můj vkus zdlouhavý popis. Jsem ale rád, e jsem to četl.

08.01.2021 3 z 5

Čarodějův učeň Čarodějův učeň Otfried Preussler

Potřeboval jsem klasiku, něco oddychového a zde jsem to našel.

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Syn tuto knihu miluje. Zvláštní když si člověk uvědomí jak jsem byl malý a bylo mi čteno ze stejné knihy a já v ruce držel duhovou kuličku jako ten největší poklad.

11.01.2021 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Ne nadarmo je tato kniha bestselerem. Sám jsem byl překvapený, že se mi líbí kniha o vraždě(moc toto téma nemusím). Vše se odkrývá postupně a pomalu. Vrah bude pro mnohé překvapením.

Divá Bára Divá Bára Božena Němcová

Sice jsem měl Boženu Němcovou jako povinou četbu, ale nečetl jsem jí. K tomu došlo až nyní a příběh byl sice krátký, ale za to nádherný. Poté jsem si zkoušel pustit film, ale ten mě ani trochu neoslovil. Tuto knihu doporučuji.

08.01.2021 5 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Hezké. Chvílemi zdlouhavé.

30.01.2019 5 z 5

Pavučina lží Pavučina lží Dan Brown

Dobré čtení. Pro mě zdlouhavý začátek, konec se dá dost brzy předpokládat.

19.11.2021 3 z 5

Jediný muž Jediný muž Andrew Gross

Moc hezky napsané. Příběh se povětšinu odehrává v koncetračním táboře. Děj vás nenechá chvíli v klidu. Kniha mě dokonale vtáhla do děje. Napínavé poučné.

08.11.2021 5 z 5

Moje chlapecká válka: Varšava 1944 Moje chlapecká válka: Varšava 1944 Bohdan Hryniewicz

Zde jde je vidět jak jsme každý jiný. Někomu se kniha špatně čte a mě se četla velmi dobře. Příběh je vyprávění přímého účastníka Varšavského povstání, které trvalo 63 dní. Je psaná otevřeně s popsáním zbraní a událostí, které se tehdy od začátku války odehrávali. Za mě veliká spokojenost.

29.01.2021 5 z 5

Podivný případ doktora Jekylla a pana Hyda Podivný případ doktora Jekylla a pana Hyda Robert Louis Stevenson

Naprostá paráda.

11.01.2021 5 z 5

Utíkej, malý, utíkej Utíkej, malý, utíkej Nicky Cruz

Tuto knihu jsem našel na nádraží v knihovně. Psaná hezky a napínavě. Pro mě je to vítězství na jedné straně a zklamání na druhé .Je hezké vědět jak dopadl jediný člověk a jsem rád ,že dopadl dobře ,ale co ostatní? Jak dopadli Oni? Moje myšlenky zůstali s těmito lidmi na kterých mi během čtení začalo záležet.

05.01.2021 5 z 5

Hořkosladká medovina Hořkosladká medovina Bohunka Nováková

Kniha je především psaná pro ženy. Je zde popsáno jak Bohunka k závislosti došla a jak pomalu se z ní dostávala ven. Popisuje zde skoro celý život. Časté v této knize je odskočení od tématu ke kočce nebo psovi. Je zde ,ale zároveň popsáno mnoho mouder ve stylu: toto pomohlo mě. Doporučoval bych pro ženy, které mají problémy s alkoholem.

08.01.2021 4 z 5

Můj dlouhý běh Můj dlouhý běh Luboš Brabec

Krásně napsané. Toto by měla být povinná četba každého dálkového běžce.

31.01.2019 5 z 5

Takoví normální hrdinové Takoví normální hrdinové Christopher McDougall

Dala mi zabrat tato kniha. Neustálé přeskakování témat. Knihu jsem několikrát odložil a málem nedočetl.

30.01.2019 1 z 5

P jako pivo P jako pivo Tom Robbins

Poslouchal jsem audioknihu. Byl jsem nepříjemně překvapen když se malá holka opije pozvrací a pak vidí vílu. Pro děti to může být spíše lákadlo než odrazení.

19.11.2021 1 z 5