Utíkej, malý, utíkej

Kniha popisuje životní osudy Nickyho Cruze, newyorského gangstera, který se setkal s Boží láskou a toto setkání úplně změnilo jeho život.

https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94455/utikej-maly-utikej-94455.jpg 4.536
Literatura naučná, Biografie a memoáry

Vydáno: , Křesťanský život

Run, Baby, Run, 1987

Kniha Utíkej, malý, utíkej

Vydrik15

super kniha přečtená nejmíň 2x

Čtenář112

Tuto knihu jsem našel na nádraží v knihovně. Psaná hezky a napínavě. Pro mě je to vítězství na jedné straně a zklamání na druhé .Je hezké vědět jak dopadl jediný člověk a jsem rád ,že dopadl dobře ,ale co ostatní? Jak dopadli Oni? Moje myšlenky zůstali s těmito lidmi na kterých mi během čtení začalo záležet.

Moňas17
07.05.2020

Kniha, která mě v necelých sedmnácti letech otočila zcela jiným životním směrem. Těsně po revoluci.
Jinak příběh není fikce, osoby v příběhu většinou ještě žijí. Díky odvážnému pastorovi, který zachránil spoustu marných mladých životů vznikla celosvětová organizace Teen Challenge.

Atanone
29.06.2018

Tomu hlasu uvnitř nemůžeme nikdy utéct dost daleko

TaLu
22.05.2018

Žili jsme za totality.
Žili jsme za železnou oponou.
Tato kniha byla syrová a krutá v popisu světa, o kterém jsme toho moc nevěděli. Vlastně jsme nevěděli nic.
Nic o životě na ulici, o životě v gangu. O nemilosrdném násilí. O obrácení a víře. Přesto si tento příběh našel cestu do mého srdce. Svou silou a opravdovostí.

PrincessIvi
11.12.2017

Tato kniha je prijemne citanie, ale pride mi skor ako fikcia a nie skutocny pribeh, nakolko si neviem predstavit zo dna na den otocit masy ludi na vieru. Zaroven jedna kapitola o narkomanskej dievcine pred koncom knihy je tam vsunuta uplne 'odveci' a nesuvisi vobec s celkym pribehom, co mi prislo divne. Kniha je celkovo fajn, ziadny zazrak ale prijemne citanie.

Ivaksa
05.12.2016

Ta kniha byla velmi citlivě a sugestivně napsaná, moc se mi líbila, v mých 16 ti letech. Málem mě to svedlo k náboženství. Pro normální zralé bezvěrce to ale bude hódně tendenční. Hodnotím pouze tehdejším nadšením.

anyzek
16.03.2016

Rozhodně doporučuji si tuto knihu přečíst, mě osobně pomohla udělat další krok kupředu na cestě víry!
Přečetla jsem jí jedním dechem. : )