Cress Cress komentáře u knih

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Na povídky moc nejsem, ale tohle jsem si užila. Geralt je boží. Rozhodně se plánuju pustit i do dalšího dílu.

27.12.2020

Nádhera. Danteho i Ariho jsem si zamilovala. Konec mě rozbrečel. Od dočtení nad knihou téměř neustále přemýšlím. Doporučuji asi každému a v angličtině. Je jednoduchá, vhodná pro začátečníky.

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Bylo to skvělé stejně jako první díl. Nasmála jsem se ještě víc. Moc mě bavilo moře nestvůr a to, že Rick Riordan dokáže geniálně propojit náš svět s mytologií snad ani nemusím zmiňovat.

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Miluju to. Čte se to strašně dobře, je to vtipné. Ty postavy musíte milovat. A navíc řecká mytologie je jedna z nejlepších věcí na světě.

27.12.2020 5 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

3,5*
Film byl asi o kapku lepší, ale i tak jsem si to užila. Postavy více vynikly, krásně se četla, zasmála jsem se nahlas, což se často nestává.

27.12.2020 4 z 5

Matematika zločinu Matematika zločinu Magdaléna Sodomková

Nečekala jsem, že se mi kniha bude tolik líbit. Velmi zajímavé téma, i když některé části byly trochu nudné, moc doporučuju.

14.12.2020 4 z 5

Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Kody Keplinger

Hodně předvídatelný příběh. Ze začátku se mi vztah mezi Biancou a Wesleym moc nelíbil, ale když se mezi nimi začnou vyvíjet nějaké city, začíná to být opravdu skvělé. Kniha je hodně jiná než film a obojí je skvělé. Prostě oddechová, feel good kniha.

14.12.2020 4 z 5

Zhoubná láska Zhoubná láska Camilo Castelo Branco

4,5*
Velmi příjemné překvapení. Příběh Romea a Julie je už velmi ohraný (a podle mě i trochu přeceňovaný). Vztah v této knize mi připadal trochu více reálný a hluboký než v originálním díle. Jazyk, kterým je kniha napsaná je nádherný. Autor celou knihu napsal ve vězení, což mi přijde až neuvěřitelné. Rozhodně věděl, co a kdy napsat, aby vás kniha pořádně zasáhla. Velké doporučení.

11.12.2020 5 z 5

Kniha života Kniha života Deborah Harkness

Skvělé zakončení celé série. Brečím, směju se a zapomínám, jak skládat věty. No jednoduše řečeno si tuhle trilogii musíte všichni přečíst.

11.11.2020 5 z 5

Strmý pád Strmý pád Bianca Iosivoni

4,5*
Nedávno jsem si díky knižní štafetě přečetla knihu Strmý pád – Bianca Iosivoni. Čekala jsem obyčejnou romantiku a byla jsem mile překvapena. Tahle kniha vám řekne o mnoho více než jen obyčejný romantický příběh.
Celkem dlouho mi trvalo než jsem se začetla. Styl psaní autorky mi místy nesedl a stejně tak i přítomný čas, který je trochu nešikovně kombinovaný s minulým časem. Jakmile jsem si zvykla, nemohla jsem se odtrhnout. A i přestože má kniha 400 stran měla jsem ji přečtenou za dva dny.
První polovina, kdy jste ještě poznávaly postavy, prostředí a příběh byla o trochu lepší než ta druhá. Nejsem si jistá čím to bylo, ale okolo 200. strany mě přestalo zajímat, co se stane. Naštěstí se to o asi 50 stran později zase spravilo. Pár stran bych prostě ubrala a hned by to bylo to pravé ořechové.
Hlavní hrdinka Hailee si našla cestu do mého srdce hned na první straně, s Chasem to chvíli trvalo, ale nakonec jsem si ho taky zamilovala. A ten jejich vztah… Jestli autorka něco umí, pak vykouzlit pořádnou chemii mezi postavami. Už dlouho jsem knižnímu páru nefandila tak moc.
Konec se dal podle Haileena vyjadřovaní předpovídat, ale stejně mě vzal. Asi proto, kolik se toho najednou nahromadilo a vy víte, že se to na těch 10 stranách, které zbývají prostě nevyřeší.
A teď se chci přestěhovat do Fairwoodu, poznat Chase a Hailee a hlavně ten druhý díl!! Tyhle konce bych zakázala, to se přece nedělá, takhle nás čtenáře trápit. Normálně dokážu odhadnou, co se bude dít, ale tady?! Nemám ponětí.
Nakonec vám tuhle knihu moc doporučuju. Nezapomeňte si přichystat krabičku kapesníčků!

09.11.2020 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Knihu jsem poprvé četla před dvěma roky, takže jsem si moc nepamatovala. A i přestože se všechno odehrálo až moc rychle a naivně, nechávám 5 hvězdiček. Je to asi kouzlo Kerstin Gier, její knihy se čtou samy. Ty zvraty, postavy, romantika a celkové příběh, všechno miluju. Zapomněla jsem, jak moc mě tahle série baví. Za mě velké doporučení.

02.11.2020 5 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Já se toho opravdu bála a nakonec to nebylo špatné, ale moje oblíbená romanťárna to taky nebude. Kniha se četla velmi rychle a měla jsem z ní ten feel good pocit, který jsem chtěla. Byla opravdu plná klišé a filmových narážek, což mě hodně bavilo. Bohužel mě zklamaly postavy. Mei jsem přímo nenáviděla, dětinská, sobecká, rozmazlená holka. Love interest byl hodně sladk, ale asi na můj vkus až moc dokonalý. Jediná postava, která mě aspoň trochu bavila byla Ava.
Zápletka byla poměrně slabá a srovnání s Kasie West knize taky ubližuje. Přece jen Kasie už napsala spoustu knih a je na tom s psaním někde jinde.
Moc neočekávejte, jako oddechovka pro lepší náladu je tohle super.

30.10.2020 3 z 5

Drákula Drákula Bram Stoker

Můžete mi někdo připomenout, proč jsem se zrovna já, největší strašpytel na světě, rozhodla číst horor?? Mráz mi občas běhal po zádech a čekala jsem, kdy se nějaký upír objeví u mě doma. No ale k té knize, začátek byl boží. Bála jsem se a moc mě to bavilo. Konec taky. Ale prostřední část s Lucy mi přišla slabší, chvílemi hodně táhlá, proto to není 5, ale 4*.

27.10.2020 4 z 5

Koralina Koralina Neil Gaiman

Já se bojím vážně všeho, proto jsou tyhle dětské strašidelné knihy to pravé pro mě. A nezklamala mě. Trochu jsem se bála a ty ilustrace tomu dosti pomáhaly. Za mě velké doporučení.

27.10.2020 5 z 5

Temný experiment Temný experiment Gwenda Bond

3,5*
Seriál miluju a tak jsem tuto knihu nemohla vynechat. Nemůžu říct, že mě zklamala, ale čekala jsem něco víc. Líbila se mi atmosféra, prostředí laboratoře a celkově nebyl námět na příběh vůbec špatný. Styl psaní byl velmi jednoduchý, což mi moc nevadilo, jelikož se kniha velmi dobře četla. Hlavní kámen úrazu byly postavy, ke kterým jsem si až na pár výjimek nevytvořila žádný vztah. Proto mě jejich osud až tak nezasáhl. Kniha se mi líbila, ale rozhodně nečekejte zázrak.

27.10.2020

Zjizvený král Zjizvený král Leigh Bardugo

Šest vran jsem si zamilovala a této knihy jsem se hodně bála. Neměla jsem moc vysoká očekávání a asi i díky tomu se mi kniha hodně líbila. Postavy mě bavily a stránky utíkaly pod prsty. Nečekejte další vrány a bude se vám líbit.

21.10.2020 5 z 5

To bylo tvé jméno. 01 To bylo tvé jméno. 01 Makoto Šinkai (p)

Milá, romantická manga a celkem otevřeným koncem, takže si hned prosím další díl. Pokud s mangou začínáte určitě vám tuhle doporučuju. Příběh není moc složitý, hodně feel good, místy vtipný a čte se velmi rychle. Něco mi tak těm pěti hvězdičkám chybělo, ale jinak super.

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Nádhera. Lara Jean vám dá pořádnou dávku feel good romantiky, sice se toho moc neděje, ale vy si toho nevšimnete, protože milujete postavy a potřebujete vědět, jak budou jejich životy pokračovat. Závěr této trilogie se autorce moc povedl, za mě je to i nejlepší díl celé série. A ten konec byl tak nádherný a sladký... Hned bych si to přečetla znovu. Moc doporučuju, hlavně pokud potřebujete zvednout náladu.

20.10.2020 4 z 5

Deset tisíc nebí nad tebou Deset tisíc nebí nad tebou Claudia Gray (p)

4,5*
První díl byl boží a nechápu, proč mi trvalo půl roku se dostat k tomu druhému, který byl stejně skvělý jako ten první díl, možná i o kapku lepší. Četlo se to strašně rychle a pořád se něco dělo. V knize bylo více dimenzí než v předchozím díle a autorka je opravdu skvěle vykreslila a ukázala, jak moc mohou být jednotlivá "já" postav rozdílná. Za mě velké doporučení.

20.10.2020 4 z 5

Bez téhle knihy se rozhodně obejdete. Asi nejlepší na ní byly ilustrace a pokud je u vás v knihovně rozhodně si ji půjčte a podívejte se na ně. Ale jinak se nic moc nového nedozvíte. I tak dávám ty tři hvězdičky, dobře se to četlo a vrátilo mě to zpátky do dětství. Pokud k tomu dostanete příležitost, přečtěte si ji, ale peníze bych do ní asi nevrážela.

20.10.2020 3 z 5