Congo Congo komentáře u knih

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Čtivé, ale dost tvrdé

18.02.2021 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Jednou větou. Tak výbornou knihu jsem už dlouho nečetla, moc se těším na další díl, opravdu doporučuji

04.02.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velmi čtivé, už se těším na divadlo

05.01.2021 5 z 5

Traktát o louskání fazolí Traktát o louskání fazolí Wiesław Myśliwski

Velice zdařilé, zajímavé čtení, zase něco jiného. Slyšela jsem ukázku z Obzoru a zaujalo, tedy určitě dohledám a také přečtu????

28.12.2020 4 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Za mě asi nejlepší nesbo

28.12.2020 5 z 5

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Měla jsem na doporučení a opravdu velice strhující příběh. Zase trochu jiný pohled.

28.12.2020 4 z 5

Posvátné lži Minnow Blyové Posvátné lži Minnow Blyové Stephanie Oakes

šokující příběh dívky prchnoucí z "vězení" komunitního života v sektě mimo civilizaci, která se ocitá ve skutečném vězení

15.08.2018 4 z 5

Návrat do kavárničky v Kábulu Návrat do kavárničky v Kábulu Deborah Rodriguez

pokračování mé oblíbené knihy Kavárnička v Kábulu. Opět hezké čtení, i když zase člověk asi trochu musí své priority přehodnotit, když vidí, že ten život, co má není samozřejmostí a jen se docela uměl dobře narodit.

Jak blbá, tak široká Jak blbá, tak široká Halina Pawlowská

trochu zklamání, Pawlowskou čtu pro zasmání, ale tentokrát jsem byla trochu na suchu

25.07.2018 3 z 5

Istanbul - Křižovatka cest Istanbul - Křižovatka cest Joseph Kanon

dobré čtení a zamyšlení

25.07.2018 5 z 5

Běž, chlapče, běž Běž, chlapče, běž Uri Orlev (p)

krásné a smutné a obdivuhodné (film jsem neviděla)

Navždy Provence! Navždy Provence! Peter Mayle

příjemné pohodové čtení, a někdy jsem se i dost nasmála a něco regionálního se dozvěděla (pravda Rok v Provance jsem ještě nečetla)

Myšky v kuchyni Myšky v kuchyni Saira Shah

moc hezké čtení a ještě kdo má rád Provance

Můj soused je čaroděj Můj soused je čaroděj Kateřina Mildnerová

Někdy se mi až tajil dech. Že se v afrických rodinách v případě problémů začarují, jsem vždy brala s nadhledem, no teď nějak nevím:o)

25.07.2018 4 z 5

Třicetiletá válka 1618–1648, I. díl: Pod vítězným praporem habsburské moci Třicetiletá válka 1618–1648, I. díl: Pod vítězným praporem habsburské moci Radek Fukala

pro mě popisované strategie polního boje byly hluchým místem, ale jinak přínosné čtivo, mnohé jsem se dověděla

25.07.2018 4 z 5

Tohle je kniha, kterou by měl přečíst každý a několikrát za život. I malou novelou se dá vyprávět velký příběh.

Zlatý z nebe Zlatý z nebe Marie Benetková

Výborné, čtivé a autentické

Piknik v Provence Piknik v Provence Elizabeth Bard

oddychové počteníčko protkané zajímavou inspirací na trochu jinou kuchyni, ale koho vaření neuchvacuje asi nedoporučuji

26.06.2018

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

sympatický vyšetřovatel, překvapující rozuzlení, čtivé, ale trochu více drsné a pár nejasností

01.03.2018 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

čtivé napínavé a plné překvapení a líbily se mi odpočinkové pasáže, zajímavých mimopříběhů z australské historie :o)

21.02.2018