Třicetiletá válka 1618–1648, I. díl: Pod vítězným praporem habsburské moci

Třicetiletá válka 1618–1648, I. díl: Pod vítězným praporem habsburské moci https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373198/bmid_tricetileta-valka-1618-1648-i-dil-p-AKt-373198.jpg 4 7 5

Třicetiletá válka 1618–1648: I. díl 1618–1629. Pod vítězným praporem habsburské moci. Třicetiletá válka byla událostí, která s větší, či menší intenzitou zasáhla nejen regiony evropského kontinentu, ale měla ohlas i v zámoří. Základním problémem vojenské konfrontace bylo mocensko-politické střetnutí proti habsburskému univerzalismu a jeho tendencím na ovládnutí evropského kontinentu, a to s prvky absolutismu, centralismu a ideologické unifikace podle španělského vzoru. První díl je věnován předehrám Třicetileté války, českému stavovskému povstání a potvrzení habsburské suverenity na evropském jevišti. Hlavním periodizačním mezníkem je vydání Restitučního ediktu v roce 1629 a ukončení Dánské války.... celý text

Dant76
11.10.2023 5 z 5

Zajímavá kniha o prvních letech třicetileté války popisující události v celé Evropě.

McBerny
14.09.2021 3 z 5

Slušný úvod do problematiky.Nicméně souhlasím s kolegou Bunnahabhainem, že jde o podvod na zákazníka. Počet stran, které se opravdu týkají děje, by klidně stačil na jeden díl knihy, takhle se člověk neubrání tomu, aby autora nepodezříval ze snahy uměle navýšit cenu….

Lartie
19.04.2021 5 z 5

Velmi pěkný vstup do problematiky. Čekal jsem více podrobnější popis bitev i politického postavení. Třeba menších států a knížectví v SŘŘ, to by byl zajímavý pohled na jejich politiku v této době. Zaměření na říšské kurfiřty aj.
Každopádně dobře napsáno a popsáno. Určitě doporučuji.

Congo
25.07.2018 4 z 5

pro mě popisované strategie polního boje byly hluchým místem, ale jinak přínosné čtivo, mnohé jsem se dověděla

Bunnahabhain
01.04.2018

Nakladatel avizoval 240 stran. Text včetně obrázku a map je jen na 150 stránkách. Zbytek tvoří poznámky, literatura, rejstříky atd. . Nejdiskutabilnější je poznámkový aparát. Ten je sepsán ke každé kapitole a odkazuje na použitou literaturu . Její výčet se pak znovu opakuje v seznamu použité literatury. Když budeme vycházet z předpokladu, že i druhý díl bude v tomto rozsahu a ceně, tak knihy nestojí za koupi. Zaplatit za 300 stránek informací (ani to ne , hodně zabírají celostránkové obrázky a mapky) a 180 stránek opakujících se seznamů literatury a rejstříků 800 Kč je trochu moc. Nikoho od koupi neodrazuji, ale než si knihu na Netu koupíte, tak se na ni raději podívejte, předejdete zklamání.

třicetiletá válka (1618-1648) náboženské války

Radek Fukala
česká, 1963
2011  82%Velká válka s křižáky 1409–1411: Světla a stíny grunvaldského vítězství
2005  87%Sen o odplatě: Dramata třicetileté války
2012  88%Slezsko v dějinách českého státu (1. a 2. díl)
2008  87%Poděbradové
2018  86%Třicetiletá válka 1618–1648, I. díl: Pod vítězným praporem habsburské moci

Kniha Třicetiletá válka 1618–1648, I. díl: Pod vítězným praporem habsburské moci je v