Cleo De Nile Cleo De Nile komentáře u knih

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Nejzbytečnější plýtvání papírem od dob série "Já, Jůtuber"

04.05.2018 odpad!

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Jsem docela smutná z toho hodnocení tady. Nevím, co vám na ní najednou všem tak vadí. Vlastně vím - že píše to, co si myslela, a jak to doopravdy cítila, a že není s každým kamarádka. Já jsem Gábi vždycky fandila, protože patřila do našeho týmu, ale jako člověk mi moc sympatická nebyla, byla vždycky přehnaně veselá, na nic si nestěžovala a působila na mě spíš jako loutka.. Vážím si jí teď daleko víc, protože vím, co ji biatlon všechno stál, a co si kvůli němu musela vytrpět.
A nikoho tam neshazuje, i o Šikolovi píše, že mu vděčí za to, kde je, a biatlonu zjevně rozmí.
Petr Koukal, to je ovšem jiná, stále pořádně nevím, co si o něm myslet - vždyť i to, jak ho tam Gabriela sama líčí, není zrovna lichotivé.

30.04.2018 5 z 5

Přebyteční Přebyteční Gemma Malley

Já půjdu s chutí proti proudu, mně se kniha moc líbila. Četla jsem ji už jako malá, a už tehdy jsem ji zbožňovala, jakmile jsem ji dočetla, začala jsem ji číst znovu. Jsem ráda, že jsem se k ní kvůli knižní výzvě zase vrátila. Hlavní myšlenka knihy nemá chybu, postavy jsou zajímavé a styl psaní autorky mi také nevadil. Jen mě zaráží, že v originále se jedná o trilogii, a u nás vyšel pouze jeden díl.

20.05.2017 4 z 5

Francouzská jízda Francouzská jízda Ivana Peroutková

Poslední dobou komentáře ke knihám nepíšu, ale tady udělám výjimku.
Na úvod musím podotknout, že jsem podle obálky, anotace a faktu, že to vydalo CooBoo, čekala něco úplně jiného. Že se jedná o příběh, který prožila sama autorka (a neodehrává se v současnosti), jsem si všimla až doma. To je dobře, jinak bych si totiž knihu nejspíš nekoupila a to by byla škoda.
Moc se mi líbí autorčin netradiční styl vyprávění. Chvílemi jsem měla pocit, že osmáctiletá Ivana s cigaretou v ruce a sukní z obarvených plínek sedí naproti mně a vypráví mi to. Není to žádná óda na Francii a na její překrásné památky a kulturu, ale přesto mám po přečtení pocit, že jsem z jejího vyprávění tehdejší Francii poznala víc, než bych myslela. Ivana Peroutková to prostě píše tak, jak to tehdy bylo, jak to sama v tu chvíli cítila. V knize se objevuje spousta postav, které se jí nějakým způsobem připletly do cesty, a na konci se dozvíme, jak to s většinou z nich dopadlo.
Mně byla Ivana sympatická, prostě reálná, náctiletá dívka, které nechybí kuráž. Vlastně ani neví, co chce, ale je si jistá tím, co nechce. Alespoň tak na mě působila. Osobně bych s ní na podobný trip klidně ráda vyrazila.
Přečetla jsem to za jedno dopoledne, což se mi obvykle u tohoto žánru nestává. Nejprve jsem knihu hodnotila 5*, po chvilce přemýšlení dávám 4*, přeci jen jsou i lepší knížky :)

07.05.2017 4 z 5

Odpusť mi. Megan Odpusť mi. Megan Abbie Rushton

Ten konec jsem bohužel tušila už od poloviny knihy, ale jinak musím říct, že je to jedna z nejlepších young adult knih, které jsem za poslední dobu četla. Autorka má sympatický styl psaní.

28.04.2017 3 z 5

Kůň jménem Zázrak Kůň jménem Zázrak Zuzana Holasová

Jako malá jsem tuhle knížku milovala - koně, dobrodružství, záhady, přátelství... :) A mám chuť si ji přečíst znovu.

12.02.2016 5 z 5

Tankový prapor Tankový prapor Josef Škvorecký

Dobu, o které kniha vypráví, jsem nezažila, takže mi nejspíš pár věcí uniklo, ale to nebylo žádnou překážkou tomu, abych se skvěle nepobavila :D Navzdory těm - no, řeknu to jak to mám ve svém rozboru k maturitě - četným vulgarismům, bez kterých by to ostatně nebylo ono, je styl Škvoreckého velmi čtivý a atmosféru umí vykreslit báječně. Zkrátka a jednoduše, psát on uměl. Jediné mínus je, že jsem se solidně ztrácela v postavách, ale to je čistě můj problém. Přesto to na 5 hvězdiček nevidím, dávám zasloužené 4.

19.01.2016 4 z 5

Monument 14 Monument 14 Emmy Laybourne

Ani nevím, jestli jsem měla větší chuť zaškrtit Sahalii, Astrid nebo Braydena. Ale jinak super.

11.12.2015 4 z 5

Lucerna Lucerna Alois Jirásek

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek z povinné četby, a co se našich autorů týče, tak jednoznačně vede :-) Milý, tajemný příběh, spousta sympatických postav. Moc se mi také líbilo představení v Horáckém divadle Jihlava.

31.10.2015 5 z 5

Dita Saxová Dita Saxová Arnošt Lustig

Přiznávám se, že (možná zatím, možná ne) nejsem schopna tuhle knihu tak úplně docenit a pochopit hlavní hrdinku. Některé myšlenky tam byly zajímavé, ale jinak mě to moc neoslovilo. Tyhle poválečné knihy mě celkově moc nebaví, ale povinná četba je povinná četba :))

23.09.2015 2 z 5

Pejsek Běsík Pejsek Běsík Jaromír Červenka

Jako malá jsem knihu milovala :) Když jsem na ni nedávno narazila a prolistovala si ji, zjistila jsem, že obsahuje spoustu chyb ve stavbě vět či v interpunkci. To je snad jediná chybička.

08.05.2015 4 z 5

Lásce na stopě Lásce na stopě Alexandra Potter

Bezesporu nejlepší knížka Alexandry Potter. Pěkná práce, vážně, až mě to samotnou překvapuje. Nikdy bych neřekla, že mě kniha této autorky tolik chytne. Čert vem stále se opakující kostru jejích příběhů o ženách, které mají na začátku vždy smůlu v lásce. Vždyť tak je to i v životě.
Bavilo mě to od začátku až do konce, a i když byla knížka místy předvídatelná (jak už to u takových oddechových romantických příběhů bývá), četlo se to moc hezky. Hlavní hrdinku jsem si oblíbila, stejně tak i Jacka a hlavně Rockyho. Jistě, bylo to nereálné, ale kupodivu jsem s tím tentokrát neměla problém, věřila jsem tomu až do konce. Chválím nápad se slibem :) Velkým plusem je taky atmosféra, kterou Alexandra dokázala navodit - nikdy mě Indie moc nezajímala, ale teď bych se nejraději sbalila a odletěla tam, v první restauraci si dala malai koftu a zašla se podívat na Tádž Mahal.
Dávám zasloužených pět hvězdiček :))

17.01.2015 5 z 5

Dokážete udržet tajemství? Dokážete udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

Moc pěkná odechová knížka, od které jsem se nemohla odtrhnout, ostatně jako zatím od všech autorčiných knih. Dávám hvězdičku nahoru za nápad s tajemstvími a Jacka, kterému jsem fandila od samého začátku :) Jediné, co mi trošku vadilo, byla až moc naivní a s prominutím blbá hlavní hrdinka - tedy, jak může někdo pracovat v marketingu a nevědět, co je logistika? Jinak skvělé a zábavné čtení, a mezi námi, plechovkou Panther Coly bych rozhodně nepohrdla :))

20.12.2014 4 z 5

Harry Styles Harry Styles Elle Cowen

Poměrně pěkně a čtivě napsaná knížka, která určitě potěší všechny Harryho obdivovatelky, mezi něž upřímně patřím také, ačkoliv do hysterické fanynky mám daleko. Spoustu věcí jsem nevěděla a jenom jsem se utvrdila v názoru, že některé fanynky vážně nejsou normální - vyhrožovat smrtí Harryho přítelkyním/kamarádkám, nebo dokonce fanynce, jedné z tzv. Directioners family, které věnoval písničku na koncertě, to mi vážně přijde jako práce pro psychiatra. Ale zpět ke knížce jako takové - nevím, jestli si Harry a jeho kamarádi vážně tolik protiřečí, nebo už autorka neměla o čem psát, ale větiček typu ---- "Taylor je jedna z nejmilejších lidí, jaké jsem kdy poznal" x "Taylor je osina v zadku." nebo "Harrymu bylo vždycky jedno, co si o něm lidi myslí." x "Nejsem ten typ člověka, kterému by bylo jedno, co si o něm lidi myslí."--- bylo v knize vážně docela dost, a ke konci už mě to začínalo štvát. To je asi jediné, co bych knize vytkla.
Čisté 4 hvězdičky :)

23.08.2014 4 z 5

Skrytá Skrytá Marianne Curley

Přemýšlela jsem, jestli knize dát tři nebo čtyři hvězdičky - nakonec jsem se rozhodla pro čtyři. A to i přesto, že je v knize pár nedomyšlených a nelogických věcí (možná jsem je nepochopila jenom já). Ebony a Thanea jsem si také zrovna nezamilovala, narozdíl od Jordana, Jez a Dannyho se Sophií. Na druhou stranu je ale kniha maximálně čtivá, zápletka je rozhodně zajímavá, a celkově je knížka napsaná moc pěkně. Mezi YA knihami s andělskou tématikou se řadí rozhodně k těm povedenějším.

16.08.2014 4 z 5

Odhalená Odhalená Richelle Mead

Vynikající závěr celé série, naprosto dokonalá kniha :) Celá série mi bude moc chybět, ještě že autorka píše stále další knihy.
Musím ale souhlasit s jedním komentářem, kde čtenářka píše, že "Seth byl s každým dílem nudnější". Souhlasím. Já bych si takového chlapa asi nevybrala, a když už, SPOILER neopustila bych kvůli němu přátele, jako jsou Carter, Hugh a spol. To se mi moc nelíbilo, ale mně se to mluví, když nejsem Georgina. Romana mi líto bylo, ale zase to vykompenzovalo Andreino uzdravení :)

04.05.2014 5 z 5

Ohnivé srdce Ohnivé srdce Richelle Mead

Naprosto souhlasím s NikinkaFantasy. Dokonalá kniha, ten konec.. uááá.... Hrozně moc se těším na další díl :) SPOILER Tu malou potvoru Zoe bych nejradši zabila. Nesnáším ji už od prvního dílu. Tedy, než mít takovou sestru, to raději žádnou.

27.04.2014 5 z 5

Atentát - Operace Anthropoid 1941 - 1942 Atentát - Operace Anthropoid 1941 - 1942 Jiří Rajlich

Jak už bylo uvedeno, kniha se dnes jen těžko shání, proto jsem moc ráda, že máme na škole hodného dějepisáře, který mi ji na víkend půjčil domů... Tak nějak nevím, co napsat, neustále nad tím musím přemýšlet. Sama bych to, co dokázali tehdejší hrdinové, nejspíš nedokázala. Všechna čest těm, kteří zemřeli, abychom my žili.
Jinak souhlasím, je to přehledná a výstižná kniha, fotky jsou velkým bonusem. Když vidíte konkrétní tváře, je to přece jenom něco jiného...

22.03.2014 5 z 5

Jižní sestra Jižní sestra Emily Rodda (p)

Nemůžu uvěřit, že už je to za mnou. Všechny tři série jsem přečetla hrozně rychle a teď lituju, že jsem si čtení víc nevychutnávala. Ale nevadí :) Poslední díl byl - narozdíl od posledních dílů předchozích sérií - moc pěkný a s ukončením jsem maximálně spokojená. Navíc ten zvrat na konci jsem vůbec nečekala, myslela jsem, SPOILER že prostě zničí sestry a konec :) Josefova smrt a mrtvola chudinky diamantové dračice mě zaskočily, ale tak to bývá snad ve všech knihách. Dávám 5*, jeden z nejlepších dílů "Deltory"... Vůbec nelituju, že jsem si to přečetla, a kdyby nebylo tolik dílů, určitě bych je chtěla mít doma :)

19.01.2014 5 z 5

Štěstí na dosah Štěstí na dosah Irena Petříková

Nezlobte se na mě, 1D mám docela ráda, ale větší blbost aby jeden pohledal. A takovou Mary Sue jako je Irenka jsem snad ještě neviděla. Paolini napsal v autorčině věku Eragona. Marcela Remeňová napsala ve 13 letech Osm světů, což je moc pěkná knížka. Ale tohle? Já být slečnou Petříkovou, dám si to tak možná na blog jako fan-fiction.

26.12.2013 odpad!