Cleo De Nile Cleo De Nile komentáře u knih

Prozření Prozření Anna Godbersen

Důstojné zakončení skvělé série :) Ačkoliv mi celou dobu bylo jasné, jak to nakonec dopadne s Caroline, konec sester Hollandových a Penelope pro mě byl překvapením. Jinak nemám co dodat, bylo to velmi čtivě napsané, jako předchozí díly, bez žádných zbytečných popisů. Za mě 5* :)

28.10.2013 5 z 5

Dvě pravdy a lež Dvě pravdy a lež Sara Shepard

Už aby byl podzim... :D Což neříkám právě často :D
Ne, vážně, seriál zrušili, tak si chci alespoň dočíst knížky... Je to skvělá série, už se těším a jsem zvědavá na Thayera :)

17.07.2013 4 z 5

ZOH 2010 Vancouver ZOH 2010 Vancouver Tibor Alföldi

Jednoduše skvělé, zajímavé, obsahuje to všechno, co by taková kniha měla mít. Už se těším na Soči :)

16.06.2013 5 z 5

Hannah Montana - Buď můj! - Kniha přání a samolepek Hannah Montana - Buď můj! - Kniha přání a samolepek Walt Disney

Miley Cyrus zbožňuju, ale Hannah Montana, to je, ehm, něco jiného.
Každopádně beru ohled na to, že je to pro děcka mladší, než jsem já. Proto 3*. Některým mladým holčičkám se to určitě líbí :)

01.06.2013 3 z 5

Znamení Athény Znamení Athény Rick Riordan

Vážně ráda bych se rozepsala, ale všechno už bylo uvedeno v komentářích ostatních. Riordan si drží stejnou úroveň kvality ve všech svých dílech, což je samo o sobě neuvěřitelné.
Mám jen jeden poznatek - Piper mi v prvním díle docela vadila, ale tady jsem si ji oblíbila. Těším se na pokračování.

26.05.2013 5 z 5

Poslední noc v Chateau Marmont Poslední noc v Chateau Marmont Lauren Weisberger

Uf, tak tohle ne. Ďábel nosí Pradu byla kravina, ale číst se to dalo. Tohle ne. Přečetla jsem asi půlku, ale hrozně se to vleklo, vůbec mě to nebavilo a postavy - včetně sexy-nejdokonalejší-královny-Noly - mi k srdci nepřirostly. Blbost, ale dávám hvězdičku za děj, který zase tak ničemný nebyl. Dokážu si představit, že například Meg Cabot by to mohla napsat lépe.

01.05.2013 1 z 5

Husité - Ve znamení kalicha Husité - Ve znamení kalicha Veronika Válková

Knížku dostala moje mladší sestřenice, a moc ji bavila. Protože mě husitská doba zajímá, řekla jsem si, že si kousek přečtu, ale moc jsem od toho nečekala. A tak se stalo, že jsem knihu přečetla celou :) Je to sice pro mladší čtenáře, ale bavilo mě to. Bylo to napínavé, zajímavé a občas i vtipné. Mladší čtenáři se díky tomu dozví spoustu věcí o této době a to zajímavou formou, ne jen stručným zápisem v učebnici.

06.04.2013 4 z 5

Sedmé znamení Sedmé znamení Nora Roberts

Já nevím, kniha přišla taková.... jak to jen formulovat.... Aha - nemělo to šťávu. Příběh jako takový byl sice zajímavý (za to ty tři hvězdičky) a líbil se mi i konec, ale to je tak vše. Žádná z postav mě nezaujala, včetně Quinn, která mi byla těžce nesympatická. Nečetlo se mi to dobře, občas jsem se do toho musela nutit a jsem ráda, že jsem knihu vůbec dočetla. Po dalších knihách této autorky určitě sahat nebudu. Ale ničemný to nebylo a z recenzí a názorů ostatních vidím, že se to spoustě lidí líbit může ;)

29.03.2013 3 z 5

Závist Závist Anna Godbersen

Stejně jako díly předchozí dokonalé :) V tomto díle mi dokonce ani nevadilo vyprávění z pohledů Henryho a Elizabeth, které mě jinak nebavilo.

03.03.2013 5 z 5

Stmívání: Kompletní ilustrovaný průvodce filmem Stmívání: Kompletní ilustrovaný průvodce filmem Mark Cotta Vaz

Mě nejvíce zaujalo natáčení baseballové scény - zvlášť ten "kouzelný koberec" byl hodně zajímavý. A musím se přiznat, že mi ve filmu ušlo, že nemají Victoria a spol boty :D
Je to skvělá kniha pro fanoušky téhle ságy, jediné, co mi trošku vadí je, že tam nejsou názory herců nebo něco podobného... Ale od toho jsou zase rozhovory, že :)

16.01.2013 4 z 5

Velikost L: Pár kil navíc nikoho nezabije Velikost L: Pár kil navíc nikoho nezabije Meg Cabot

Kniha je to pěkná, hezky a rychle se čte a Heather je vyloženě sympaťačka. Jediné, co mi vadilo - zejména na začátku Heather neustále odbíhala od tématu. Jistě víte, co mylsím, vysvětlování, kdo je a kde pracuje a blabla, a najednou jsme zase zpět v obchodě, kde si zkouší džíny. To byla asi tak jediná chyba, jinak skvělé, už se těším na další díl :)

08.12.2012 4 z 5

Bec Bec Darren Shan (p)

Já si tedy naopak myslím, že to byl díl nejlepší... Bec mě jako postava zaujala mnohem více než třeba Grubbs. Knihu jsem přečetla jedním dechem dnes dopoledne a ačkoliv se mi moc nezamlouval konec, pět hvězdiček si podle mě zaslouží ;)

11.11.2012 5 z 5

Krvavá kreatura Krvavá kreatura Darren Shan (p)

Zajímavé, čtivé, super - měla jsem to přečtené za jedno odpoledne :)
Nicméně mě zklamalo, jak malý prostor tu má Meera - tzn. žádný. Opravdu jsem si ji oblíbila a doufám, že v dalším díle se o ní třeba dozvím něco více :) Také jsem měla občas chuť dát Grubbsovi pár facek za to, jak nechal Locha, ať se k Billovi-I chová tak, jak se chová... I přes to dávám 5*.

SPOILER

Já se tedy přiznám, že jsem netušila, že bude Juni taková potvora... Pravda je, že jsem ji nikdy neměla ráda, ale nečekala jsem, že se přidá na stranu Demonat.

27.10.2012 5 z 5

Kobra 11 Kobra 11 K. Pittermann

Skvělé, skvělé, skvělé! Nic moc jsem od toho nečekala, protože mě seriál nikdy nebral, takže jsem byla velmi příjemně překvapená :) Chytlo mě to hned od prvního příběhu a začínám si říkat, jestli nemám dát 2. šanci televizní předloze ^^

12.10.2012 4 z 5

Mumie se vrací Mumie se vrací Max Allan Collins

Já patřím k té menšině, kterým se dvojka líbila víc než jednička - filmová i knižní verze. Občas je to sice trošku krkolomně napsané, ale to bude nejspíš vina překladatele :) "Smrt" Evelyn mě dokázala rozbrečet jak na plátně, tak na stránkách.... :D

29.09.2012 5 z 5

Rudá pyramida Rudá pyramida Rick Riordan

Skvělé, skvělé, skvělé! Už na začátku mě kniha vtáhla do děje a hlavní postavy jsem si oblíbila. Zejména Bastet :). Nejprve jsem moc nechápala ty věci s duatem a i v bozích jsem se ztrácela (v tomhle je Percy Jackson lepší), ale časem jsem se v tom začala orientovat. Už se těším na druhý díl! Jsem zvědavá, jak to bude se Sadií a Anupem.

16.09.2012 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Velmi čtivá, nenáročná a zajímavá kniha s krásnou myšlenkou. Mně Gwendolyn namyšlená nepřipadala, spíš jsem měla - jako asi většina - problémy s Charlotte. Taky Gideon mi moc nesedl. Nemůžu se ale dočkat, až se dozvím víc o příběhu Lucy a Paula, ti dva mě upřímně zajímají více než hlavní postavy. Já osobně dávám 4* a s napětím očekávám druhý díl :)

15.08.2012 4 z 5

V rytmu charlestonu V rytmu charlestonu Sophie Kinsella (p)

Nemám slov, jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Občas to bylo velmi vtipné, nejvíc mě asi pobavila scéna s taxíkem. "Máte rok spoždění...." Na druhou stranu, kniha měla i svou smutnou stránku. Spoiler - Hrozně moc jsem si Sadii oblíbila a i když jsem tušila, jak to dopadne, pořád jsem tak nějak doufala, že neodejde, nebo se alespoň vrátí...

09.02.2012 5 z 5

Modrá jako Indigo Modrá jako Indigo Cathy Cassidy

Nechápu, proč má kniha tak negativní hodnocení. Mně se líbila.

04.02.2012 4 z 5

Hadí znamení Hadí znamení Moony Witcher (p)

Zatím nejlepší díl ČŠM ;)) Přečetla jsem ho za dva dny.... :)

06.01.2012 5 z 5