Modrá jako Indigo

Modrá jako Indigo
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38699/modra-jako-indigo-38699.jpg 4 82 82

Maminka dívky jménem Indie zbožňuje modrou barvu. Stejně tak zbožňuje i všechno, co ji má – modré ptáčky salašníky, modré zvonky v trávě, modré nebe. Zbožňuje tu barvu natolik, že podle ní pojmenovala i své dvě děti, Indigo a Misti – dva odstíny modři, zvláštní a magické. Indie má maminku moc ráda. Jenže modrá není vždycky barvou štěstí – a v životě její mámy je spousta smutných věcí. Teď po nich chce, aby se ze dne na den odstěhovali z jejich krásného domu a aby Maxe – mámina přítele – nechali tam, kde je. Indie už záhy, v omšelém starém bytě s nevrlým sousedem za zdí, v bytě, kde nefunguje topení a k jídlu jsou jen sušenky, postupně zjišťuje, že její máma má tajemství – důvod, kvůli kterému skutečně musela odejít. Indie už nesmí dopustit, aby se její maminka znovu přiblížila k Maxovi – jinak se stane něco strašného.... celý text

Literatura světová Romány Dívčí romány
Vydáno: , BB art

Indigo blue as, 2004

moňulína
26.04.2016 5 z 5

Tuhle knížku jsem si přečetla už jako malá holka a strašně jsem jí prožívala a několikrát jsem se k ní vracela. Poutavé čtení od začátku až do konce, poukazující na to, že život není jen růžový. Že zkrátka jednou jsme nahoře, jednou zase dole...důležité ale je nepřestat doufat v lepší zítřky. Této knížce rozhodně náleží čestné místo v mé knihovně.

warca
04.02.2015 5 z 5

Když jsem byla menší, tak jsem tuhle autorku milovala a tahle knížka patřila mezi jedny z nejlepších

AjťačkaTýnka
29.08.2013 3 z 5

"Jít kadit -- Housle ladit" ...
Skvělé, poutavé, výstižné. Taková spíše relaxační knížečka, ale moc hezky psaná.

Holly Bretchelo
20.02.2013

knížka se mi opravdu hodně líbila a četla jsem ji pořád dokola :)))

Dep8
14.12.2012 4 z 5

Tahle knížka u mě před pár lety velice zabodovala, moc dobrá knížka!

TessDragon
09.08.2012 odpad!

Knížka mě vůbec nebavila, k přečtení pár stránek jsem se musela doslova donutit, ale i tak jsem ji snad ani ne v polovině odložila.

Cleo De Nile
04.02.2012 4 z 5

Nechápu, proč má kniha tak negativní hodnocení. Mně se líbila.

domácí násilí

Cathy Cassidy