claudiecarmen claudiecarmen komentáře u knih

Robin Robin Zdena Frýbová

Moje oblíbená knížka. zdena Frýbová mě nikdy nezklamala. Je to výborná oddechovka.

06.02.2016

Inferno Inferno Dan Brown

Výborná kniha. Napětí, poučení - to mě dostalo, pobízelo mě to hledat další informace, zajímavá zápletka. Doporučuji.

19.01.2016 5 z 5

Tanec s nepřítelem - Válečné tajemství mojí rodiny Tanec s nepřítelem - Válečné tajemství mojí rodiny Paul Glaser

Dočetl jsem a hned jsem začala číst znovu. Také vyhledávám tuto tématiku a kniha mě velmi zasáhla. Je napsána věcně syrově. Věřím každému slovu. Roosje je žena, která se nenechala zlomit. Dnes se nám to hodnotí, že:? Ale zažít válku, zradu, Osvětim!!!! a další zradu po válce to zlomí každého. Roosje má můj obrovský obdiv. A Paul, který knihu napsal a nenechal se odradit také. Tuto knihu si koupím. Chci ji mít v knihovně.
A Vy... čtěte!!!! To co se dělo nesmí být zapomenuto.

27.09.2017 5 z 5

Holčička, která spolkla mrak velký jako Eiffelova věž Holčička, která spolkla mrak velký jako Eiffelova věž Romain Puértolas

Krásná, milá, úžasná knížka. Tu si určitě koupím. Určitě si ji přečtěte-)

01.06.2017 5 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Jodi nezklamala. Úžasná kniha. Těším se na další. Dej Bože, ať nepřestane psát.

14.05.2017 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Úžasný příběh, velmi čtivé. Poselství knih je jasné. Nezapomenu.

19.03.2017 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Milá, čtivá, svěrákovská knížečka. Moc doporučuji.

29.06.2016 5 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Jsem teprve v jedné třetině, ale jsem uchvácena. Takovou knihu jsem ještě nečetla. Neměla jsem odvahu. Není snadné - pro mně - potýkat se, byt v knize, s takovou beznadějí v žití. Jsem štastná, že žiji dnes, a omlouvám se Bohu i samotnému žití za všechny moje stesky, já bych v době,o které byla psaná kniha chcípla hned po narození. A to myslím vážně.

29.05.2016 5 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Hezké čtení a konec překvapivý.-)

03.03.2016 5 z 5

Gestapo - Ze zákulisí nacistického teroru Gestapo - Ze zákulisí nacistického teroru Lucas Saul

Dost zajímavé čtení, jeden nikdy neví dost.

30.10.2019 5 z 5

Když byl bůh králík Když byl bůh králík Sarah Winman

jednou si ji přečtu ještě jednou.....

01.09.2019 5 z 5

Moje ruská babička a její americký vysavač Moje ruská babička a její americký vysavač Meir Šalev

Krásně napsaný krásný příběh:-)

19.10.2017 5 z 5

Poslední žid Poslední žid Noah Gordon

Super. Téma židovství mě nikdy nepřestane bavit. Doporučuji.

19.10.2017 5 z 5

Dopis Alexandrovi Dopis Alexandrovi Renata Laxová

Tohle by mělo být v povinné četbě.

25.04.2017 5 z 5

Karel IV. - Tajný deník Karel IV. - Tajný deník Josef Bernard Prokop

Chce se mi opsat první větu z předešlého komentáře. Nejsem historik, ale čím jsem starší, tím cítím větší potřebu se vzdělávat v historii..Velmi čtivé. Už se těším na další knihu Josefa Bernarda Prokopa.

30.09.2016 5 z 5

Provazochodkyně Provazochodkyně Simon Mawer

Další skvělá kniha od Simona Mawera. A opět úplně jiná než ty ostatní. Složitý příběh, složitá doba - pro někoho. Obdivuji spisovatelovi empatie. To jak dokáže popisovat niterné pocity postav, jak podává problémy doby o které zrovna píše, to je to jeho spisovatelské kouzlo. Musím si obě knihy, které patří k sobě - Dívka, které spadla z nebe a Provazochodkyni určitě přečíst ještě jedou . V knihách je ukryto poselství právě té složité doby, která by neměla být zapomněna. Doporučuji.

01.09.2016 5 z 5

Až ji uvidíš Až ji uvidíš Joy Fielding

Příjemné čtivo na odreagování. Líbilo se mi. Doporučuji.

03.08.2016 5 z 5

Vražedný Advent Vražedný Advent Ivana Hutařová

Taková oddechovčička. Po řadě celkem náročných knih to byla dobrá volba. A splněn úkol kniha přečtená za jediný den.-).

24.07.2016 5 z 5

Mendelův trpaslík Mendelův trpaslík Simon Mawer

Knihy od Somona Mawera jsou vždy zárukou kvality. Baví mě tím spíš, že jsem z Brna, o kterém tak často píše. Mendelův trpaslík je trošku těžší sousto, ale skvělý příběh. Pořád musím přemýšlet o konci, jak to vlastně dopadlo nebo mohlo dopadnout.

22.07.2016 5 z 5

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Napínavá, doporučuji a těším se na provazochodchyni:-)

15.04.2016 5 z 5