cibulka 8 cibulka 8 komentáře u knih

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Lituji všechny, kteří viděli film, ale nikdy nečetli knížku. Tak úžasné a napínavé vyprávění nejde přenést na filmové plátno. Navíc v knížce se spoustu věcí stalo úplně jinak než jak nám to předložili filmaři. Například tam není ani zmínka o domácích skřítcích...

27.02.2021 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Ben byl úžasný. To jak si dokázal poradit za každé situace, využít veškerých materiálů... Ashley neskutečně statečná - vyrovnat se s tím, že je vážně zraněná a nemůže nijak pomoci.. A závěr mě překvapil. Co se týče vztahů, myslela jsem, že to dopadne úplně jinak.

09.05.2020 4 z 5

Střevíce z lýčí Střevíce z lýčí František Nepil

František Nepil úžasně vypráví o domácích zvířatech s laskavostí a humorem jemu vlastním. Opět nezapomenutelné,

27.07.2019 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Takovou osobní obnaženost jsem opravdu nečekala. při čtení jsem se dojímala, usmívala, slzela, divila ... občas jsem měla pocit, jakoby autorka vzala moje myšlenky, city a tužby a ztvárnila je na papíře.
Díky, Aňo!

20.06.2017 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Jsem ráda, že jsem se do čtení knihy pustila právě na podzim, kdy je na zahradě plno práce. Když se mi do ní nechce, vzpomenu si na Betty, co všechno musela zvládnout, a hned mi to jde líp od ruky. Určitě jsem o slepičí farmě nečetla naposled.

29.09.2014 5 z 5

Egypt - V nitru pyramidy Egypt - V nitru pyramidy Veronika Válková

Jsem máma a tak mě zajímá, co moje děti čtou. Od pohádek jsme přešli ke knihám pro mládež. Někdy mi děti nějakou knihu sami doporučí a někdy čtu nějakou knihu já s předstihem, abych na oplátku mohla (ne)doporučit něco jim. Musím říct, že ačkoliv nejsem cílová skupina, knížky mě opravdu baví. Konkrétně tahle byla neskutečně napínavá od začátku až do konce. Jsem šťastná, že máme v Čechách takhle nadané autory.

21.06.2021 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

I když už dopředu vím, jak se bude příběh vyvíjet, stejně mě to dokáže strhnout. I po těch letech, kdy jsem to četla poprvé.

21.12.2020 4 z 5

Ledová země Ledová země John Flanagan

Tento díl se mi líbil víc než druhý. Střídání kapitol o Haltově a Willově osudu mě stále udržoval v napětí. Velká pochvala za drogovou tématiku, velmi citlivě popsanou.

27.07.2020 4 z 5

Když se zvěrolékař ožení Když se zvěrolékař ožení James Herriot (p)

Knihy Jamese Herriota nejsou jenom o zvířatech, ale především o lidech. Autor píše s láskou i o těch, kteří ho vytáhnou v noci z postele nebo jsou nepříjemní. Z knihy na vás dýchne sounáležitost s přírodou a chuť pomáhat všem tvorům, ať už dvou nebo čtyřnohým.

13.07.2014 4 z 5

Milostný příběh jednoho života Milostný příběh jednoho života Beth Morrey

Nikdo tu není černobílý. Charaktery jsou krásně barevné, každý má nějaké kostlivce ve skříni. A každý má v sobě spoustu dobrého. Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale pak mě to chytlo za srdce.

28.12.2023 4 z 5

Otrocká krása Otrocká krása Ilka Pacovská

Tak to je nářez.... od tohohle dílu autorka přitvrdila. Popisy bojů jsou hodně reálné.
Příběh má spád, pořád se něco děje....

10.11.2022 3 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Panda v nesnázích se mi líbila o moc víc. Bára mě ze začátku bavila. V jedné větě dokázala vyjádřit životní moudro a hned ho odlehčit vtipem. Ale postupem knížky už na mě byla cynická až moc.

07.12.2020 3 z 5

Karel IV. - únos v Paříži Karel IV. - únos v Paříži Veronika Válková

Prima příběh pro starší děti. Děvčata tam najdou romantiku a kluky zase bude zajímat rytířské klání. Navíc se toho i hodně dozví a naučí. Moc se mi líbí nápad s kouzelným atlasem,díky kterému může Bára cestovat časem. Prostě super dobrodružství.

31.05.2020 4 z 5

Možná, možná ne Možná, možná ne Robert Fulghum

Je spousta myšlenek a pasáží, které bych si chtěla zapamatovat. Snad se mi podaří za nějaký čas přečíst knihu znova, abych si všimla toho, co mi teď možná uniklo...

25.08.2014 5 z 5

Dračí cejch Dračí cejch Ilka Pacovská

Neustále mě překvapuje kolik světů je autorka schopná vymyslet. Santarena, Poluta, Quinwall, Airbowan, Pastek.... Navštívili jsme říši draků, jednorožců, sirén, harpyjí, trpaslíků a teď dračí lázně. Také by mě zajímalo, jak autorka vymýšlí jména postav . Jak vznikl třeba Demit, Rohan, Lukerdek, Karmaneuduna, Tekulin, Omaula, Hilara, Avisir a další a další....

11.01.2023 4 z 5

Pán hor 5 Pán hor 5 Hana Marie Körnerová (p)

S touhle sérií je to jak na houpačce. Zatímco jeden díl mi přijde úžasný, hned další mi zase připadá horší. Čtvrtý díl Pána hor jsem dočetla jen s donucením. Od tohoto, pátého, jsem se zase nemohla odtrhnout. Jsem zvědavá jak mě zaujme závěrečný díl celé ságy.

17.11.2021 5 z 5

Tajný deník Adriana Molea Tajný deník Adriana Molea Sue Townsend

Moje pubertální dítě je nadšené. Já už méně. Stálo mně spoustu přemáhání, abych to vůbec dočetla.

16.10.2021 2 z 5

Pán hor 1 Pán hor 1 Hana Marie Körnerová (p)

První část knihy mě nebavila. Stále a stále dokola omýlané jedno téma. Kdyby knížka neměla tak dobré komentáře, už bych ji odložila.
Druhá část byla lepší, ale pořád žádná hitparáda. Začalo mě to bavit až když Sebastian utekl z domu.
Až třetí část to všechno napravila. Konečně nějaká akce, např. v podobě Sebastianovy výpravy do Ravenny. A také mi byla velmi sympatická Laura.

29.05.2021 2 z 5

Dobré a ještě lepší jitro Dobré a ještě lepší jitro František Nepil

Co jiného vám (nejen) o svátcích tak pohladí duši, jako vlídné vyprávění Františka Nepila. Ať už je to povídka o Medvědu Krumlíkovi, Janu Werichovi či třeba o Senkruvni.

26.12.2020 5 z 5

Panský dům a jeho dědictví Panský dům a jeho dědictví Anne Jacobs

Hezky se to čte, děj svižně plyne.. Pro mě příjemně strávené večery. Jsem ráda, že jsem celou trilogii přečetla. Příjemně mě překvapila zhýčkaná Kitty, která dokázala sama vydělávat peníze a zabezpečit tak sebe i dceru a tchyni. Moc se mi také líbil příběh Elizabeth. Vadil mi přístup Alice, která nadělala spoustu nesvárů. A to jak děti musely vydržet v malých botách, které je tlačily... která babička by tohle dopustila??

22.11.2020 4 z 5