Chika Chika komentáře u knih

Bez jablka Bez jablka Miloš Říha

Vtipné, pohodové, super. Dlouho jsem knihu odkládala a hledala na ni tu správnou chvíli a rozpoložení. To přišlo a já knihu přečetla během jednoho dne. Naprosto super. Baví mě. Baví mě styl humoru obou autorů.

23.07.2018 5 z 5

Aspoň trochu normální Aspoň trochu normální Trish Doller

Zajímavá kniha. Nejedná se o klasický holčičí román. Není to o tom, jak je vše růžové, ale i o tom, že život je někdy vážně peklo a že vojáci z Afghánistánu nepřijíždí s čistou hlavou. Kniha se mi líbila. Není náročná.

21.05.2018 4 z 5

Já a pan Jones Já a pan Jones Lucy Diamond (p)

Za mě zajímavé a pohodové čtení o tom, že nic není černé ani bílé. Že i když si v jednu chvíli myslíte, že všechno končí, tak tomu tak být nemusí. Je to již několikátá kniha od autorky, co mě zaujala. Její styl mě baví.

01.05.2018 5 z 5

Příručka jadranské snoubenky Příručka jadranské snoubenky Blanka Čechová

Nemastné, neslané. Děj se dal hodně předvídat. Za mě spíš popis života v Chorvatsku. Nic hlubšího jsem v tom nenašla. Recepty jsem přeskakovala. Knihu jsem dočetla jen proto, že nerada nechávám rozečtené knihy a že byla celkem tenká.

09.04.2018 2 z 5

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Za mě skvělá kniha. Nahlédnutí do světa autismu a přiblížení života autistů nám, kteří jsme se s tímto nikdy nesetkali. Něco úsměvné, něco smutné, něco k zamyšlení. Rozhodně kniha, kterou doporučuji, která ve vás něco zanechá a jednou za čas si na ni vzpomenete.

06.04.2018 5 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Čekala jsem asi víc. Ale jako teen kniha to není špatné. Zápletka zajímavá. Obzvlášť pro teen holky, které se trápí nízkým sebevědomím. Tak si myslím, že jim to třeba i něco dá. Nedařilo se mi do knihy ze začátku začíst. Až konec mě zajímal, jak to všechno dopadne. Nebyla to ta osudová kniha, kterou bych nedokázala odložit. Ale zas to ani nebyla kniha, kterou by se mi nechtělo dočíst.

07.03.2018 3 z 5

Tři dámy na zhubnutí Tři dámy na zhubnutí Lucy Diamond (p)

Oddechovka. Kniha mě bavila. Ale není to nic, co bych si přečetla víckrát a z čeho bych byla unešená. Téma super, zajímavě propletené příběhy, to mě baví.

02.02.2018 4 z 5

Jediná vzpomínka Flory Banksové Jediná vzpomínka Flory Banksové Emily Barr

Zajímavá kniha. Pořád nevím, jaký z ní mám mít pocit. Rozhodně mě bavila. Přečetla jsem ji celkem rychle a nerada jsem se od ní odtrhávala. Zajímavý, originální a neobvyklý příběh. Rozuzlení trochu překvapivé. Respektive objevení pravdy.

16.01.2018 3 z 5

Kavárna na pláži Kavárna na pláži Lucy Diamond (p)

Za mě čtivá, odpočinková kniha. Velice mě bavila. Neskutečně jsem se do ní začetla a jak jsem už docházela k posledním stránkám, bylo mi to líto, že je konec. Zajímavé pojednání o tom, jak si jít za svými sny a neřídit se tím, co nám někdo jiný nalinkoval a jak by si nás rodiče/partner představovali. Řídit se tím, co chceme my. Autorku mám ráda. Byla to druhá kniha, co jsem od ní četla a sáhnu určitě po další.

11.01.2018 5 z 5

Noc s Marilyn Monroe Noc s Marilyn Monroe Lucy Holliday

Pohodové čtení, fajn oddychovka. Čekala jsem od tohoto pokračování něco víc, větší akčnost, ale špatné to nebylo.

31.12.2017 4 z 5

Jednoho dne, možná... Jednoho dne, možná... Lauren Graham

Od knihy jsem rozhodně čekala víc. Nechala jsem se zlákat jménem autorky. Začátek mě moc nebavil, do čtení se mi moc nechtělo, ale nerada nechávám knihy nedočtené. Již několikrát jsem zjistila, že mě kniha začala později velice bavit (pokud se nejedná vyloženě o nějaký nesmysl). Knihu jsem nakonec dočetla. Druhá polovina již byla lepší, akčnější, zajímavější. Takže nakonec asi v poho. Ale není to nic, k čemu bych se vracela nebo co bych musela mít doma.

14.12.2017 3 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Abych pravdu řekla, knihu Losos v kaluži jsem si koupila jsem kvůli tomu, že je od krásné slečny Markéty, kterou sleduji na sociálních sítích. Velice se mi líbí její názory, její styl humoru, její upřímnost a otevřenost. Ani jsem si nečetla, o čem kniha je, chtěla jsem se nechat překvapit.

Knihu jsem otevřela jednoho dne u oběda, přečetla první stránku jedním dechem a byla nadšená. Věděla jsem, že to bude TOP.

Nevím, zda postava Báry, respektive charakter Báry, je inspirovaná samotnou autorkou, ale líbí se mi Báry vyjadřování, Báry humor, Báry negativismus, Bára celá. Začala jsem knihu číst a tajně doufala, že nikdy neskončí. Ihned jsem se do celého příběhu ponořila a prožívala ho.

Líbí se mi pojetí jednoho příběhu ze dvou stran. Pohled mladé holky Barbory a pohled její babičky Milady. Líbí se mi, že si kniha na nic nehraje. Autorka se Vám nesnaží nakecat, jak je život skvělý, jednoduchý, vše je růžové, srdíčkové, že kolem lítají jednorožci a holky kakají duhu. Vůbec. Autorka otevřela téma smrt a co je potom. Příběh je otevřený a upřímný. Není to žádný zamilovaný románek s happyendem, kde se všichni vezmou a žijou na ostrově v Pacifiku, mají vilu, tři děti, dvě kočky a psa. Příběh je o tom, že se nám v životě dějí i smutné věci a je potřeba se s tím vyrovnat a jít dál. Tak jako to zvládla věčně negativní Bára.

08.11.2017 5 z 5

Jak to vidí Milo Jak to vidí Milo Virginia Macgregor

Zvláštní kniha. Začátek mě moc nezaujal, ale pak mě zajímalo, jak se příběh bude dále vyvíjet. Závěr se četl úplně sám. Zajímavý příběh. Líbilo se mi, že se v příběhu propojuje několik generací, několik národností a nikdo si z ničeho nedělá hlavu.

02.11.2017 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Zajímavý příběh, u kterého přemýšlíte, co se asi mohlo stát. Knihu jsem četla dlouho, protože vůbec nebyl na čtení čas, ale strašně jsem se na ni těšila a s blížícím se závěrem jsem se od ní nedokázala odtrhnout a četla i dlouho do noci.
Příběh vás vtáhne do děje. Buď máte podobný osud jako jedna z matek nebo máte někoho v okolí a tak se do příběhu prostě vžijete. Je to čtivé, je to napínavé, s každou kapitolou přichází nové a nové informace a vy měníte své domněnky. Rozhodně to nebyla poslední kniha od autorky, co jsem četla. Těším se, že hned sáhnu po nějaké další. A rozhodně i shlédnu stejnojmenný seriál, kterému byla kniha předlohou.

22.09.2017 5 z 5

Kdo má pod čepicí Kdo má pod čepicí Marie Rejfová

Krátká povídka, úvod do série detektivek kolem Josefíny Divíškové. Povídka byla hned přečtená a zaujala. Žádný extra hluboký děj se sem nevešel, ale skvělě naladila na další knihy, příběhy a případy.

01.08.2017 5 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Skvělá kniha, skvělý příběh. Ze začátku lehce zmatek v postavách, ale to se rychle srovná. Kniha mě neskutečně chytla a těšila jsem se, jak to bude pokračovat a jak to vlastně dopadne. Těším se na další knihy série.

27.07.2017 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Za mě příjemné a hezké čtení. Příběhy se mi líbily. Líbilo se mi, že mají vždy něco společného a osoby se v nich prolínají. Líbil se mi styl psaní, krátké kapitoly. Oddechové, pohodové. Spíš vhodnější na zimu, kdy si člověk zaleze pod deku s kakaem.

27.07.2017 5 z 5

Nebudu hvězdičkovat. Knihu jsem totiž nedočetla. Nelíbila se mi. Začátek zajímavej, ale pak mi to přijde jen jako obdoba 50 odstínů něčeho, že mě přešla chuť to vůbec dočíst. Raději jsem se vrhla na něco jiného. Kniha mi přišla tak nějak strašně jednoduchá.

26.07.2017

Bude to dobrý rok Bude to dobrý rok Lucy Diamond (p)

Zajímavá kniha, zajímavé příběhy a osudy. Aneb jak se dokonalost může ve vteřině změnit, ale zároveň nic není jen černé nebo bílé.
Kniha se velice dobře četla. Jak se děj postupně vyvíjel, strašně ráda jsem se k ní vracela a chtěla jsem vědět, jak to bude pokračovat a jak to dopadne. Milá oddechovka a takové knihy mám ráda.

19.07.2017 5 z 5

Ztráty a nálezy Ztráty a nálezy Brooke Davis

Zvláštní kniha, zvláštní příběh. Propletený. Líbí se mi pohledy jednotlivých osob na situace. Líbí se mi styl, jak je to napsané. Sice se mi to nečetlo tak snadno, jako jiné knihy, ale strašně mě zajímalo, jak to dopadne.

07.07.2017 4 z 5