cherubinka cherubinka komentáře u knih

Úkryt Úkryt Nora Roberts

Jupí, klasická Nora. Další skvěle zpracované téma, byť o Hollywoodu má lepší příběhy. Ale opět se jí povedlo mě vtáhnout do příběhu a přečíst knihu v tahu.

28.08.2021 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

"Román, který si podmanil žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku. Debut trhající rekordy v rychlosti prodeje."

Zase jsem na to skočila. Asi jako u Zlodějky knih.
Netuším, co na tom čtenáři vidí. Film mě teda rozhodně neláká.
Kdyby to bylo tak o polovinu zbytečných myšlenek a keců tenčí, četlo by se to možná lépe.

01.09.2019 odpad!

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Kdyby to mělo o třetinu méně stránek, čtenář by o nic nepřišel a příběh by byl stejný. Jak to dopadne a jak to celý je, to mi bylo jasné víceméně od začátku. Trošku mě štvala celkem hojná španělština bez překladu, co si budeme, průměrný Čech se spíš učí anglicky a jednoduché věty ve španělštině budou srozumitelnější pro Američana než domorodce. Bylo to hezké, svěží, místy zbytečně dlouhé a zabývající se Aaronovými přednostmi. Ale... Jakmile se to zlomilo a Aaron začal hojně používat poměrně drsná slova, která se k němu na základě předchozího superlativního popisu vůbec nehodila, a hlavně začal Lině říkat kotě, to mi skoro celý předchozí příběh poměrně znechutilo a knížku jsem dočetla, abych se dozvěděla zápletku, která u těchto typů knih všechno zkazí, aby nakonec bylo dobře.
Čekala jsem asi víc.

17.01.2024 2 z 5

Alan Rickman: Deníky Alan Rickman: Deníky Alan Rickman

No, zjevně jsem také čekala něco jiného. Deník je deník, každý, kdo ho píše, si ho píše pro sebe, svým stylem. Pokud panu Rickmanovi stačily tyto poznámky, aby mu připomněly zbytek daných událostí, v pořádku. Proč to ale někdo musel vydat, to nechápu a jak tak čtu komentáře, nejsem sama. Pan Rickman nebyl jen Snape, upřímně, já filmy HP stále ještě neviděla všechny a nehodlám na tom nic měnit, nejsem tedy ta šílená fanynka, která musela mít Snapeův deník. O panu Rickmanovi a jeho roli v HP celkem pěkně píše Tom Felton.
Já jsem ho poprvé zaznamenala ve filmu Rozum a cit. A pak v Lásce nebeské, tam hraje skvěle, ale možná tomu taky dost pomáhá původní český dabing. Kdoví?
Díky deníkům jsem se ale dozvěděla, jak velký divadelní herec to byl a jen jsem žasla nad tím, jak moc cestoval po celém světě. Nicméně si stále stojím za tím, že tohle vydáno být nemělo a mrzí mě, že jsem si knihu nepůjčila, ale koupila.

12.11.2023

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Nebýt výzvy, asi se ke knize těžko dostanu. Anotace dobrá, obsah katastrofický. Autorka na mě působí jako rozmazlený fracek, který neví, co chce. Ale po přečtení pár komentářů to spíš vypadá jen jako nešťastně napsaná kniha.
Nu, přečteno, splněno, jde se na další.

24.09.2021 1 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

OK, půjdu proti proudu nadšených komentářů.

Jedničku jsem zhltla. Doslova. Čtivé, srozumitelné, svižné a přehledné.

Dvojka? S nadšením jsem se začetla. Byť jsem knihu začala čist ihned po jedničce, chvilku jsem se musela orientovat v tom kdo je kdo a ke komu má jaký vztah. A s každým odložením knihy znovu a znovu.

Rychlé přeskakování z roku na další rok, nové a nové postavy a hlavně až příliš mnoho politiky.

Třetina knihy rozvleklá, nečitelná a nudná. Chápu, jde o rozsáhlé a mně dosud neznámé téma, ale... :/

Jsem zvědavá, jak se autora "popere" s poslední dekádou.

23.03.2021 2 z 5

Jen ty a já Jen ty a já J. D. Robb (p)

Tohle byl masakr. Sice opět zaměření na Evu, ale dalo se to číst a četlo se to jedním dechem. Vzhledem k tomu, že jsem ve fázi "Chci dočíst DALLASOVOU", tak je to od jara už několikátá kniha v řadě. Člověk má celkem přehled co se stalo nedávno, ale 2 roky zpět? A víc? Asi si budu muset přečíst znovu první díly :))
Nicméně tohle mělo děj a celkem rychlý spád. A jako vždy, dopadlo to dobře :D

27.07.2019 5 z 5

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Podlehla jsem mánii a výjimečně nelituji. Ikdyž, prvních cca 80 stran mě nějak neuchvátilo, ale vydržela jsem a prostě... Pak už se to četlo samo. Z říše fantasy je to jedna z těch lepších knih a já teď nutně potřebuji draka a pokračování. :-)

07.04.2024 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Velmi zajímavý námět k zamyšlení. Dobře napsáno, krátké, jasné kapitoly, z části popisovaných scén se člověku může udělat nevolno... Negativním recenzím bych jen doporučila si příště lépe zjistit o čem ta kniha je. Takové nízké hodnocení zde si určitě nezaslouží.

24.03.2024 5 z 5

Zvedá se vítr Zvedá se vítr Kateřina Surmanová

Povodně, tornádo, horor. Stejně jako u předchozí knihy jsem byla nadšená ze začátku. Druhá část byla méně psycho jaku u Šepotu, jen jsem se musela ze začátku vracet, protože autorka střídala 2-3 dny před a po Tornádu jak potřebovala a já si toho všimla až když mi neseděly souvislosti. Konec už byl lepší, věcný a vysvětlující, to mi u Šepotu chybělo.

Za mě lepší než prvotina, byť opět temné a hrůzu nahanejici. Otázka, co víc. Jestli samotné přírodní katastrofy nebo temná síla.

05.02.2024 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Opět zavádějící anotace.
Každopádně za mě je to nejslabší Hartlovina. Žádný humor, samé fňukání. Sice to bylo čtivé, ale to je tak vše.

05.02.2022 1 z 5

Smrtící kalich Smrtící kalich J. D. Robb (p)

Kam ta ženská na ta témata chodí... Další skvělý díl. Jen zjišťuji, že k některým dříve zhltnutým se budu muset vrátit, ne úplně vše si pamatuji :-(

18.03.2019 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Název knihy mě dost odrazoval, paradoxně poslední kniha od p. Hartla co jsem četla. Nakonec to byla lehká oddychovka, nic složitého jako v dalších knihách, nic překombinovaného. Čisté, jasné a vtipné.

19.01.2019 5 z 5

Loď plná nevěst Loď plná nevěst Jojo Moyes

Úžasně čtivé. Což se o jiných knihách autorky občas říct nedá. Zhltnuto za jeden den. Téma, o kterém jsem netušila, že existuje. Válečné nevěsty... Jen do Československa jich přišlo s manželi přes 900. Ale o tom úplně kniha není, je o těch ostatních. O neuvěřitelné odvaze, přátelství a odhodlání jít si za svým do neznáma.

01.07.2023 5 z 5

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Nahodne jsem si v ramci aktivace Knizniho klubu koupila posledni dil Sestricky pod jmelim (byl s velkou slevou pro novacky a neco jsem si koupit musela :D) s tim, ze to bude oddychovka. A bylo to fajn pocteni, pak jsem zjistila, ze tech dilu je vice a ted chodim do knihovny pro dily pekne od zacatku :D

19.06.2023 4 z 5

S malou pomocí přátel S malou pomocí přátel Jan Švancara

Svěží, vtipné, čtivé, takové ze života a současné minulosti. Přečteno jedním dechem. Oceňuji hantec, pobavil.

12.02.2023 5 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Přidávám se k davu Netflixáků a těch, co tenhle žánr nečtou. Ano, i já jsem jedna z nich. Ke knize mě přivedl Netflix, konkrétně druhá série, první si moc nepamatuji neb jsem se dívala jen z povinnosti, protože se díval každý.

Ze zvědavosti jsem si ale v knihovně půjčila první díl, že to zkusím. Aktuálně jsem dočetla Čekanku a chystám se na pátý. Ano, chytlo mě to. Je to lehké, čtivé, jednoduché, romantické a hlavně zábavné. Seriál tak dobře nevystihuje pouto mezi sourozenci a jejich knižní přestřelky jsou lepší. Nicméně obdivuji Netflix, jak z takového nic dokázal udělat jeden z nejúspěšnějších seriálů této doby.

Někdy je třeba vystoupit ze své čtecí komfortní zóny a zkusit něco jiného. Díky, už se těším na S láskou Eloise :-D

13.05.2022 4 z 5

Skleněný ostrov Skleněný ostrov Nora Roberts

Netrpělivě očekávaný konec. Chvíli to vypadalo, že snad bude i čtvrtý díl, naštěstí to dopadlo jak to dopadlo. Dobře, tak jak to u pohádek bývá. Možná fantasy, ale pěkně napsané a člověka to nutí k zamyšlení, co kdyby to náhodou bylo všechno pravda? ;-)

13.05.2022 5 z 5

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

Několikátá kniha od autorky v krátkém časovém úseku (to je tak, když si oblíbíte autora a musíte od něj přečíst vše a Čtenářská výzva 2022 téhle autorce hodně pomohla). Takže mě začátek už nebavil. Zase šílené situace nesebevedome hlavní hrdinky, rozvleklé věty... Ale pak to dostalo spád a opět to byla vtipná oddychovka, která se přečetla sama za jedno odpoledne. Už mi chybí jen jedna kniha od autorky, tak jsem zvědavá i na tu.

12.02.2022 4 z 5

Svatba naoko Svatba naoko Jo Watson

Pohodová vtipná oddychovka. Od autorky jsem už četla Mám tě ráda, nemám tě ráda a natolik mě pobavila, že jsem se rozhodla dát šanci dalším, hlavně díky Čtenářské výzvě.
Přečteno jedním dechem během jednoho odpoledne a večera.

06.02.2022 5 z 5