Charlie Charlie komentáře u knih

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Musím říct, že mě nebavila. Musela jsem si ji stáhnout z netu v podobě mluveného slova a přitom sledovat text, abych vůbec došla na konec.

12.07.2011 2 z 5

Čekání na Godota Čekání na Godota Samuel Beckett

Vtipné scénky, čtivá, možná by to mohlo být srovnatelné s Lakomcem, kdy jsem se taky dost smála. Ale tahle knížka na rozdíl od Lakomce mě donutila použít tu bouli na krku.

"Všichni se rodíme jako cvoci. Některým to zůstane."

12.07.2011 5 z 5

Jak hacknout zlomené srdce Jak hacknout zlomené srdce Kristin Rockaway

Melanie pracuje v ajťácké firmě a zkouší najít svou lásku na seznamce. Naráží na samé blbce a rozhodne se naprogramovat stránku, která má sloužit ženám, které jsou v podobné situaci jako je ona. Napíše ji v rychlosti přes víkend a pošle odkaz jen svým blízkým kamarádkám. Sama netuší, jaká změť událostí nastane. Tahle kniha je skvělým příkladem toho, jak je důležité mí kolem sebe ty správné lidi a že i ženy můžou pracovat v IT. A možná být i lepšími. Samotný příběh je celkem předvídatelný a je to spíše taková oddechovka.

07.03.2021 3 z 5

Život, na který metr nestačí Život, na který metr nestačí Karolina Mikšíková

Karolina v krátkých kapitolách vypráví historky ze svého vesnického života. Kniha je úžasně graficky zpracovaná. Příběhy jsou proloženy vtipnými texty, které sice nesouvisí s danou kapitolou, ale rozhodně jsou hezkým zpestřením. Nedokážu říct, která se mi líbila nejvíc. Jedna z nich je o jejím řidičském umění. Tahle kniha je lékem proti špatné náladě. Jediné, co bych ji mohla vytknout, je samotný formát knihy. Musela jsem vzít dvě A4 a vyrobit si přebal, aby se mi při čtení neponičila.

15.02.2021 4 z 5

Knihomol Knihomol Stefan Zweig

Sice nerada čtu o smutných osudech Židů, ale tento příběh mě jistým způsobem zasáhl. Trochu se to podobá knize Chlapec v pruhovaném pyžamu. V té naivitě a pravdomluvnosti, které člověka dovede nešťastnému konci.

21.07.2020 4 z 5

Upřímnou soustrast Upřímnou soustrast Guillaume Bailly

Jsou to jen krátké příběhy. Občas vtipné a občas si říkáte, že je to ironie osudu. Ale těm, co máte dobrou představivost a trpíte nevolností, doporučuju u této knihy nejíst.

02.06.2020 4 z 5

Pozor, dítě! Pozor, dítě! M. M. Cabicar (p)

Sice poslední vydaný díl, ale popisuje příhody od narození Viki. U všech knih od pana Cabicara
platí, že se kniha nedoporučuje číst v přítomnosti hodně lidí nebo u spícího dítěte. Nedokážu říct, která povídka se mi líbila nejvíc. Jestli ta o starší anglicky mluvící dámě v Palladiu, nedobytném hradu na pískovišti a nebo ty z prostředí nemocnice a čekáren. Jediné mínus je za to, že některé příhody byly kraťoučké. Jinak se těším na další díly a autora doporučuji číst pokud jste smutní.

02.06.2020 4 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

První kniha od tohoto autora, takže jsem nevěděla, co od něj čekat. Nebudu se opakovat, že jsem ten začátek děje nečekala a že mě autor překvapil. Kvůli opačnému toku času bylo těžké se do ní začíst. Doporučuju nechat si na ni čas a přečíst ji během krátké doby. A nebo po první kapitole přečíst znovu poslední.

06.11.2019 4 z 5

Ano, stále se skloňuje slovo stakan. Nicméně nedávno jsem měla možnost Gruzii navštívit a proto jsem se při tom při čtení jen usmívala a říkala si, že je to pravdivě popsané. Pro kochání se krásnou přírodou je stejně nejlepší se zajet přesvědčit na vlastní oči.

11.09.2019 3 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Moje maturitní otázka. Poezie sice není můj šálek čaje, ale možná to bylo tím, že je knížka tolik známá, tak jsem byla ráda, že jsem si ji u maturity vytáhla.

21.09.2018 4 z 5

Hafni! a jiné povídky Hafni! a jiné povídky Monika Petrlová

Čtivě napsané povídky, u kterých se člověk dost zasměje.

21.09.2018 4 z 5

Loni jsem Zabijáka odložila, protože jsem se nemohla začíst. Letos jsem ji na cestách přečetla od začátku celou a bavila jsem se u ní.

21.09.2018 3 z 5

Humorné příhody očima odvážného otce Humorné příhody očima odvážného otce M. M. Cabicar (p)

Chodící bunda, česneková pomazánka a Swarowsky jedny z nejlepších příběhů.

18.02.2016 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Jedna z mých nejoblíbenějších.

19.08.2012 5 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Trvalo mi, než jsem se dostatečně vžila do děje. Pasáže s Velkou sestrou byly nejlepší. Kvůli tomu, že jsem to četla opravdu hodně krátce před ústní, tak jsem knížku kombinovala s filmem. Posledních 40 stran jsem jen přelétla očima. Nakonec jsem si ji stejně u maturity nevytáhla

18.08.2012 2 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Jako povinná četba ano. Je to krásná knížka, dobře se čte.

18.08.2012

Annejet má problémy Annejet má problémy Miep Diekmann

Jako patnáctiletá holka jsem z ní měla radost, protože jsem ji dostala od učitelů ze základky.

17.08.2012

Zlodějka Zlodějka Sarah Waters

Líbí se mi zajímavé řazení příběhů. Něco je sice matoucí a chvilku trvá, než si to člověk uvědomí. Třeba o samotné výměně dívek nebo přelom mezi částmi. Po Maudině příběhu jsem čekala, že další bude třeba ze Šlechticova pohledu. Četlo se to dobře, přesto, že to bylo docela dlouhé.

03.08.2012 4 z 5

Občanský průkaz Občanský průkaz Petr Šabach

Zaujal mě název, potom jsme šli se školou na film a já si měla vybrat maturitní četbu, radila jsem se s učitelkou. Na výběr jsem měla tuhle a Hovno hoří. Učitelka mi poradila tuhle, ale řekla, že je úplně jiná než film. To mě donutilo si ji přečíst. A můžu říct, že měla pravdu. Přesto, že kniha nemá ani 200 stránek, což by bylo v případě bestselleru na půl filmu, tak u tohoto je to přesně naopak. Půlka knížky ve filmu vůbec nebyla, některé scény byly spojené a domyšlené. Takže ze začátku jsem neměla problém si postavy představit, ale jakmile přišel nějaký Charlie, Olin nebo Oskar, tak jsem tápala. Nicméně četla se dobře a rychle hlavně díky básničkám. Věnovala jsem jí jedno odpoledne a nejspíš po ní opět někdy sáhnu.

20.05.2012 5 z 5

Slezské písně Slezské písně Petr Bezruč (p)

Ano, ztotožňuju se s názorem kejtyyy.

12.07.2011 2 z 5