CelaPeta CelaPeta komentáře u knih

Katedrála moře Katedrála moře Ildefonso Falcones

Strhující příběh - po přečtení jste rádi, kde a v jaké době žijeme - středověké poměry, nesmyslné zákony, bezpráví, bída ... Nicméně od děje se nelze odtrhnout a po přečtení stále zůstává vryt v paměti.

10.10.2017 5 z 5

Skvělá četba, stále se k ní vracím. Druhá polovina už je bohužel malinko slabší, ale pořád mezi TOP knihami.

30.11.2016 5 z 5

Labyrint z kostí Labyrint z kostí James Rollins (p)

Klasický Rollins ... sotva něco objeví, už je jim někdo v patách; až je setřesou, objeví se někdo další a pořád dokola, aby to bylo napínavé... nicméně zajímavé myšlenky. Ke knize se určitě jednou vrátím.

04.12.2019 3 z 5

Přečteno během chvilky, výtečný nápad, ale chybí lepší zpracování. Celkově zklamání oproti předchozím dílům.

10.10.2017

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Jako dalo se to přečíst, spíše ale celkem negativní příběh...

07.03.2018 2 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Napínavý a vcelku smutný příběh, ale s pozitivním nádechem, má opravdu zvláštní kouzlo, které musí každého oslovit. Nicméně ten konec mohl být malinko lepší.

10.10.2017 4 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Naprostá pecka, ráda bych se dočkala filmového zpracování.

10.10.2017 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Asi jsem čekala malinko víc, ale hezky se to četlo a až do konce člověk doufá, že to dopadne.... :-)

10.01.2020 3 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Spleť postav, někdy trochu chaos, ale velmi čtivé, ze života, doporučuji.

03.03.2019 3 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Zajímavý a opět trochu depresivní příběh ze života, nijak extra vás nenadchne, ale klidně si ho za pár let přečtu znova. Celkově jsou romány od autorky velmi čtivé, mohu doporučit.

19.03.2018 3 z 5

Aby se narodilo zdravé Aby se narodilo zdravé Stanislava Jarolímková

Na to, že kniha je poměrně nedávného data, obsahuje některé zastaralé a nepravdivé údaje, spíše jsem měla pocit, jako bych četla příručku z devadesátých let. Nicméně pro laiky jako úvod do této problematiky není špatná.

20.02.2018 1 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Moc se mi to líbilo... na téma: Co všechno může přinést život a měli bychom si vážit toho, co máme.

23.01.2018 4 z 5

Zeď vzpomínek Zeď vzpomínek Anthony Doerr

Těšila jsem se na ni, ale upřímně mě zklamala. Povídky jsou sice zajímavé, snaží se o hlubší zamyšlení čtenáře, ale občas mě mátly různé časové linie.

09.01.2018 3 z 5

London Road London Road Samantha Young

Bylo to čtivé, napínavé, možná až moc přehnaně uspokojivý sex ... zpětně to ale není nic, co by vám zůstalo ležet v hlavě, takže dávám jen 3*. Nicméně stojí za přečtení.

20.12.2017 3 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Hodně zajímavá, netradičně pojatá kniha - (nejen) pro všechny, co mají pochybnosti ve víře...

11.10.2017 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

geniální, po dočtení tohoto dílu jsem musela začít číst knihu od začátku, abych si ji ještě jednou užila (vše během jedné noci :-)). Je to prostě pecka!

30.11.2016 5 z 5