cca cca komentáře u knih

Hranice věčnosti Hranice věčnosti Ken Follett

Tak už jsem bohužel na konci. Jediné co mě napadá napsat je, že od začátku do konce je to jedno z nejlepších děl co jsem kdy četla a nejspíš i číst budu. Všechny tři díly jsou napsané tak, že čtenáře poučí o tom co se doopravdy dělo, a to natolik poutavě, že nemám slov. Prostě geniální. Tyhle knihy by se měly povinně přečíst na školách do hodin dějepisu. Myslím že vysvětlí více než jakákoli učebnice.

12.02.2020 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Tohle byl zatím nejtemnější díl série. Je to první díl, u kterého jsem tušila jak dopadne, ale stejně jsem celou dobu doufala že to přeci jen bude jinak. Nebylo, a přesto mě rozuzlení šokovalo. Hodně brutální, nechutné a strašně smutné, až si člověk říká, jak vlastně autora napadne něco takového napsat. Úplně mě to dostalo, a proto bych řekla že to byla dosud nejlepší Carterova kniha.

25.01.2020 5 z 5

Orel mezi vlky Orel mezi vlky Simon Scarrow

Cato a Macro tvoří dohromady parádní dvojici, kterou si nejde neoblíbit. Skvělé pokračování série, nemůžu se dočkat dalšího dílu. S románem situovaným do starověkého Říma prostě nemůžete šlápnout vedle.

24.01.2020 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Nic konkrétního knížce nemohu vytknout - téma bylo zajímavé, příběh poutavý a smysluplný, zakončení super. Stejně se ale nemohu ubránit dojmu že to bylo tak nějak jednoduché.....I když to byl pravděpodobně i záměr, myslím že tak skvělý nápad by šel zpracovat o chlup lépe kdyby to bylo trochu méně o skupince dětí a vztahy mezi nimi a trochu více o režimu, který ve světě zavládl. Na můj vkus z knihy prostě příliš "čiší" pro jakou cílovou skupinu je určena, což samozřejmě není vůbec špatně, je to jen můj pocit. Nakonec, nelze se ve všem zavděčit každému. Každopádně mám z knihy celkově opravdu dobrý pocit a určitě dám Shustermanovi ještě šanci.

23.01.2020 4 z 5

Pevnost Pevnost Bernard Cornwell

Moje první kniha od Cornwella a rozhodně ne poslední. Až se divím jak dlouho jsem mu odolávala. Možná jsem udělala chybu protože jsem si od něho na úvod vybrala příběh zasazený do doby která pro mě není až tak úplně zajímavá, ale rozhodně nezklamal, protože po přečtení Pevnosti bych o válce za nezávislost přečetla klidně celou sérii.

18.01.2020 4 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Hadrového panáka jsem nečetla, což si myslím ani nevadilo, v ději se dalo zorientovat poměrně dobře. Zápletka zajímavá, konec taky. Baxterová je mi trošku nesympatická, ale přes to se dá přenést. Přesto jsem ale zklamaná, protože jsem čekala trochu víc. Rozhodně to není tak že by kniha nestála za přečtení, ale na to jak je oblíbená bych si myslela že mě nadchne víc.

17.01.2020 3 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Pro mě je toto asi první kniha s tímto námětem a jsem nadšená. Napínavé to bylo až do konce. Prostě jsem měla na takový příběh zrovna náladu a sedlo mi to. Nicméně chápu, že pokud někdo přečetl knížek s podobným tématem už více, tak mu to až tak úžasné a překvapivé nemusí připadat a nic dech-beroucího v tom asi neshledá.

16.01.2020 5 z 5

Zima světa Zima světa Ken Follett

Po Pádu titánů jsem si říkala, že lepší už to být nemohlo a bála jsem se, že druhým dílem se série pokazí, jako to často bývá. Naštěstí ne v tomto případě. Naprosto úžasná kniha, zábavná, poučná, přinesla mi všechno co jsem mohla očekávat. Obrovský obdiv autorovi - na sepsání takového díla by mi nestačilo ani dvacet životů.

17.12.2019 5 z 5

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Téma, které by pro mě za normálních okolností nebylo příliš atraktivní, protože se o moderní dějiny moc nezajímám, dokáže autor vylíčit takovým způsobem, že jsem se nemohla odtrhnout. Navíc jsem se o první světové válce dozvěděla víc, než co jsem kdy věděla nebo si pamatovala ze školy. Za mě naprosto úžasné dílo.

13.11.2019 5 z 5

Muž z hvězd Muž z hvězd Sara Douglass

(SPOILER) Zdá se, že během třetího dílu se z obrovské hrozby v podobě Gorgaela stal jen zanedbatelný problém. Faraday byla třetí do tanga tak musela být odstraněna, ze superhrdinů se stali rovnou bohové a všichni žili šťastně až do smrti.
Žádný překvapivý konec, nad kterým bychom všichni žasli, nic oslnivého se neudálo ani během příběhu. Přesto to není špatná série.

25.10.2019 3 z 5

Ikarijský zaklínač Ikarijský zaklínač Sara Douglass

Tak druhým dílem autorka určitě nasadila laťku výše. Už se dobře orientujeme mezi všemi postavami a místy, děj je napínavý od začátku do konce a celkově mi přijde ucelenější, čtivější. Co mi zabránilo dát tu poslední hvězdu je hlavní hrdina Axis, kterého jsem si naprosto znechutila protože jeho dějová linie, na rozdíl od všech ostatních byla velmi nudná. Řešil se převážně jeho romantický život (je tu hodně vidět že autorem je žena), což je pro mě úplně nesmyslné vzhledem k tomu že je neustále s někým ve válce a pravděpodobně by měl úplně jiné starosti. Poznamenalo to i dějové linie Faraday a Azhure, které mi jinak přišly zajímavé. Z mého pohledu by sérii prospělo Axise nějak velkolepě "zlikvidovat" už na začátku dalšího dílu a pak bych těch 5 hvězd určitě dala :D

14.10.2019 4 z 5

Válečná sekera Válečná sekera Sara Douglass

Čtyři hvězdy s dobrým svědomím nemůžu dát kvůli kostrbatému začátku (tedy vlastně celé první polovině). Nakonec se příběh rozjel ale působilo to na mě tak nějak podivně, jako když se autorka učí psát a jak se příběh rozvíjí, jde jí to čím dál lépe. Konec ve mně sice zanechal dobrý dojem a určitě si přečtu i další díly ale u knihy se nehodnotí jen konce, takže jen tři hvězdy.

14.10.2019 3 z 5

Princ bláznů Princ bláznů Mark Lawrence

Autor ani ve své druhé sérii nezklamal, ačkoliv mám asi přeci jen o něco radši Jorga. Jinak je to přesně ten typ fantasy, který nikdy neurazí. Líbí se mi, že Roztříštěná říše nebyla zapomenuta, objevuje se tam spousta známých jmen, stejná prostředí a v jedné chvíli se dějové linie dokonce na chvilku protnou. Rozhodně stojí za přečtení.

27.03.2019 4 z 5

Císařovi zabijáci Císařovi zabijáci Anthony Riches

Pro mě zatím nejlepší díl série. Byla jsem nadšená ze změny prostředí a tím vlastně celého charakteru (nebyl to již boj legií proti barbarským kmenům ale šlo o vnitřní záležitosti v Římě). Vím že je to tady kritizované, ale myslím si že to alespoň celý příběh okořenilo. Samozřejmě jsem hltala i boje v Británii, ale těch již bylo hodně a tohle byla příjemná změna. Přesto doufám že se ke konci zase vrátíme na hranice říše.

27.03.2019 5 z 5

Percepliquis Percepliquis Michael J. Sullivan

Skvělé zakončení série. Opravdu povedené, s dobrým koncem, což se dnes už jen tak nevidí. Škoda jen, že je to už dlouho co jsem četla předchozí díly a moc jsem si je tedy nepamatovala. Vyzdvihla bych fakt že s přibývajícími díly Riyria neztrácela na kvalitě, spíše naopak.

27.03.2019 4 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Vzhledem k tomu že je knížka velice populární jsem čekala že bude dobrá a zasměji se, ale naprosto předčila očekávání. Bylo to skvělé a myslím že není na škodu mít někdy takový nadhled. Obávala jsem se že to bude něco podobného jako Švejk, kterého nemám ráda, ale ačkoli k němu bývá Goodbody přirovnáván, nepřišlo mi to (naštěstí). Za mě naprosto perfektní.

27.01.2019 5 z 5

Trnový císař Trnový císař Mark Lawrence

Celkově skvělá série, druhý a třetí díl mě nicméně bavil mnohem víc než ten první. Zajímavé byly obě časové roviny ale příběhu ubralo na kvalitě, že identita Mrtvého krále byla prozrazená dávno před koncem (konkrétně v příběhu Chelly, když Jorgovi ve voze říká že Mrtvý král je mnohem mladší než on a tak dále...hodně lidem to potom dojde...), takže jsem byla zklamaná z konce, kde mě vlastně nic nepřekvapilo, myslela jsem totiž, že to autor tak nějak "prozradil" záměrně a bude nás na konci čekat nějaký šokující závěr, ale ono nic. Prozradí se "tajemný" král a pak pár stránek a konec. Kromě závěru to ale byl naprosto strhující příběh a podobně jako hodně lidí mě překvapuje že Roztříštěná říše není známější.

15.01.2019 5 z 5

Trnový král Trnový král Mark Lawrence

Nestává se to často, ale druhý díl byl pro mě ještě lepší než ten první. Je to pravděpodobně tím, že z temného prince se zde stává o něco méně temný král, což umožňuje oblíbit si hlavní postavu o něco více než v předchozím díle, kde mi právě tohle chybělo. Zároveň ale Jorg stále zůstává tak trochu (hodně) zmetek a i to je v příběhu velmi zábavné. Příjemně mě překvapila Miana, která se zdá být zajímavou postavou, ještě uvidíme jak se vyvine. Zároveň by mě docela potěšilo kdybychom nadále byli ušetřeni Kateřiny, protože ji moc nemusím.

11.01.2019 5 z 5

Tyran Tyran Christian Cameron

Velmi čtivý a poutavý příběh, kterému strhávám jednu hvězdu za prorocké vize/sny, které mi zážitek kazily (u historických románů dávám přednost světu prostému magie :D). Děj byl předvídatelný, to mi ale kupodivu vůbec nevadilo a hodně postav jsem si stačila zakrátko oblíbit.

09.11.2018 4 z 5

Levá ruka boží Levá ruka boží Paul Hoffman

Zprvu mi kniha připomínala sérii Stín krkavce, což je má oblíbená fantasy a postupně se příběh rozvinul skvěle. Vůbec nerozumím zdejším negativním komentářům. Já jsem byla po přečtení naprosto nadšená. Doufám, že ostatní díly si udrží standard prvního.

09.11.2018 5 z 5