cca cca komentáře u knih

Nesmrtelní z Meluhy Nesmrtelní z Meluhy Amish Tripathi

Je to taková pohádka z prostředí starověké Indie. Nechybí tam nic - je tam akce, láska, zajímavé prostředí. Příběh je velmi jednoduše napsaný, ale myslím si, že to byl i záměr. Celkově je to moc hezké, vhodné jak pro děti, tak pro dospělé.

12.08.2020 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

(čteno v angličtině) Tuhle knihu četl už snad úplně každý a má neskutečné ohlasy, tak jsem se rozhodla se taky přidat. Musím říct, že chvála je zasloužená. Bylo to opravdu napínavé, místy až strašidelné a neskutečně mě to bavilo. Bohužel, ten konec. Na základě tolika komentářů, které jsem četla, jsem čekala nějaké "wow", obrovské překvapení, něco co by vás nikdy nenapadlo. Tak to ale pro mě teda určitě nebylo. Z tolika zajímavých možností, jak příběh zakončit, si autorka vybrala snad tu nejnudnější. Celá kniha je za mě skvělá, ale konec je opravdu nezajímavý, za to ubírám hvězdičku. (Pro příště už vím, že se nemám nechat zlákat na "šokující konec" :D)

09.08.2020 4 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Příběh zachraňuje jeho čtivost a téma, které je takové "vděčné". Jinak jsem ale docela zklamaná, protože nic extra se vlastně nekoná. Potenciál dobrý, ale provedení pokulhává.

02.08.2020 3 z 5

Projekt Kronos Projekt Kronos Pavel Bareš

Zamlouval se mi námět, oblíbila jsem si postavy a i autorův styl psaní mi sedl. Rozhodně bych řekla, že je to spíše kniha pro mladší ročníky. Trochu se to možná odráží v tom, že i autor sám je mladý (což vůbec není výtka, spíše konstatování). Hlavní zápletka je vlastně docela jednoduchá, ale v knize se pohybujeme od jedné postavy k druhé, všechno funguje dobře dohromady a vytváří tak komplexnější dílo. Já osobně jsem po přečtení nadšená a těším se na další díl. Mohu jedině doporučit.

30.07.2020 5 z 5

Stvoření temnoty Stvoření temnoty Steven Erikson (p)

Asi půjdu proti proudu, ale musím říct, že mě tedy kniha nijak neuchvátila. Jen co jsem uviděla obálku a přečetla si anotaci,myslela jsem, že to bude sázka na jistotu, ale bohužel. Obvykle mi velké množství postav ani nevadí, ovšem tady mi to přišlo hodně na škodu. Bylo to už opravdu moc. Ne, že by mi dělalo problém pamatovat si kdo je kdo, ale spíše jde o to, že o žádné z postav se vlastně nedozvíme skoro nic, protože než se vystřídají všechny a dojde na ni v příběhu zase řada, tak je polovina knihy pryč. To zároveň znemožňuje si postavy nějak oblíbit, když v příběhu skoro nejsou. Další věc je zdlouhavé filosofování - tady jde pouze o můj subjektivní pocit, protože je to vlastně dobře napsané, jen mě to prostě vůbec nebavilo. Svět, který autor vytvořil, je jinak hodně poutavý, díky tomu mi ani nevadilo že se toho v knize vlastně až tolik nedělo. Shrnula bych to asi tak, že kniha má velký potenciál, propracovaný svět, zajímavý děj (i když děje zde není mnoho), ale přesto byla velkým zklamáním kvůli tolika postavám a vůbec autorovu stylu psaní, který mi nesedl, nebyl pro mne zajímavý. Na další díl se nejspíš nechystám, ale možná dám šanci ještě Malazské Knize padlých.

19.07.2020 2 z 5

Zimní král Zimní král Bernard Cornwell

Velmi povedený román z období raného středověku. Autor dokáže mistrně popsat atmosféru doby a čtenáře do ní nenásilně vtáhnout. Vedle boje britských panovníků mezi sebou a se Sasy, se příběh soustředí také na střet náboženství a dává tak knize nový rozměr. V čem podle mého názoru trochu zaostává, je vykreslení postav, které mi přišlo ve většině případů ploché.

10.07.2020 4 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Ať už jde o téma, čtivost nebo o děj, všechno je na jedničku. Střídání pohledů mě bavilo, stejně jako "momentky".Na rozdíl od knihy Bez šance, kterou jsem od tohoto autora četla, Sucho už není tak dětská záležitost. Naopak, celé je to až děsivě reálné a námět je velmi aktuální.

22.06.2020 5 z 5

Mega hustej nářez Mega hustej nářez František Kotleta (p)

Po celou dobu si trilogie udržuje kvalitu prvního dílu, takže nezbývá než říct, že "Hustej nářez" byl zakončen mega hustě, a já už se těším na další Kotletovy lahůdky.

22.06.2020 5 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Parádní přírůstek brakové literatury, od kterého opravdu dostanete to, co slibuje již v názvu: "hustej nářez" v podobě pořádného množství krve, sexu a humoru. Přirovnávání k Nočnímu klubu Kulhánka je opravdu na místě: pokud se vám líbí jedna série, druhá bude rozhodně taky.

15.06.2020 5 z 5

Ostří mrtvého muže Ostří mrtvého muže Luke Scull

Je tu hodně kritizované zanesení technologií moderní doby do příběhu. Mně ale překvapivě vůbec nevadilo. Zároveň musím autorovi v závěru trilogie přiznat dlouho odpírané body, protože v tomto díle už mi nic nechybělo, příběh jsem zhltla za jedno odpoledne. Bylo to napínavé, epické, prostě správné fantasy. Vlastně by se mi i líbil konec (na Jereka jsem byla zatížená už od začátku), až na to, že z nějakého nevysvětlitelného důvodu ve čtenáři vyvolá tisíc dalších otázek, na které už nedostane odpovědi. Knihy by se měly zakončovat pořádně.

14.06.2020 5 z 5

Meč severu Meč severu Luke Scull

Druhý díl trilogie je jedním slovem VÍC. Víc epický, propracovaný, zábavnější. Co velmi oceňuji je, že ani jedna dějová linie mě nenudila. Obvykle se mi stává, že když autor střídá v kapitolách příběhy různých postav, minimálně jeden z nich mě nebaví a říkám si, kdy už se asi objeví něco zajímavějšího. Tady jsou ale všechny postavy i jejich linky zajímavé. Přesto jednu hvězdu ubírám protože mi pořád něco chybělo k tomu, aby mě kniha úplně "dostala".

12.06.2020 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Rozhodně to není špatné čtení. Kniha mě celou dobu udržovala v napětí. Vykreslení postav bylo rovněž dobré, během krátkého příběhu mě přimělo vytvořit si k nim vztah (ať už kladný nebo záporný). Musím ale přiznat, že na konci se žádné velké šokující odhalení bohužel nekonalo.

09.06.2020 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Napínavý příběh, který rozhodně nenudí. Trochu mi vadí, že konec byl uspěchaný (ocenila bych, kdyby bylo více rozvedeno, co se dělo dál), na druhou stranu rozuzlení bylo překvapivé a celkově se mi líbila zápletka. Děj měl spád, postavy byly poměrně dobře vykreslené a za mě je to velmi povedená oddechovka.

09.06.2020 4 z 5

Valhalla Atlantida Valhalla Atlantida Colin Falconer (p)

Tahle kniha pro mě byla opravdu překvapení. Autor tady kombinuje všechno možné, ale přesto to nějakým záhadným způsobem prostě funguje. Děj byl napínavý, začetla jsem se v podstatě hned po otevření knihy. Jediná výtka je konec, který byl useknutý.

22.04.2020 4 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Za mě naprosto ohromující. Když jsem si přečetla anotaci, rozhodně mě zaujala, ale nečekala jsem, že to bude až tak dobré. Souhlasím se zdejšími názory na netvora, který byl jaksi navíc, ale stejně mi nezkazil zážitek. Neskutečně mrazivý příběh, celou dobu jsem všechny účastníky litovala a držela jim palce aby to alespoň někdo zvládl.

25.03.2020 5 z 5

K tomuhle románu je nemožné se nevracet, protože jakmile vás jednou chytne, už nepustí. (Osobně bych se obešla bez ostatních dílů, nedosahují zdaleka kvality prvního dílu, který je, když nehledím na to že je historicky nepřesný, prostě skvělý. I tak ale další díly stojí za to číst, protože ...TAITA. Jinak je tahle kniha perfektně zakončená a žádné pokračování nepotřebuje). Příběh je všechno co může být - akční, dobrodružný, romantický, dojemný.

06.03.2020 5 z 5

Temné bratrstvo Temné bratrstvo Luke Scull

První dvě třetiny byly dost mdlé. Rozjezd to byl tedy doopravdy pomalý. Nemůžu říct že by knížka vyloženě nestála za to přečíst, protože konec už mě chytl a určitě chci vědět jak to dopadne, ale stejně mě mrzí že takový potenciál na skvělý fantasy příběh byl utlumen.

02.03.2020 3 z 5

Podzemní říše Podzemní říše James Rollins (p)

Myslím že Rollins naplnil očekávání. Tohle je moje druhá kniha od něj. Jako první jsem četla Amazonii a obě jsou si dost podobné. Skupina se vydá na tajemné místo, kde objeví dosud neznámé živočišné a rostlinné druhy, z nichž ne všechny mají přátelský charakter. Aby toho nebylo málo, ve skupině se objeví zrádce. Je to dobrodružná kniha plná akce, která pobaví, ale žádné veledílo plné hlubokých myšlenek. Ideální oddechová knížka.

24.02.2020 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Musím říct, že začátek mě nijak zvlášť neoslovil. Možná zčásti proto, že jsem začala tímto dílem, a tak jsem se neorientovala v životě hlavních postav, ale především mi přišlo že se všechno rozjíždí moc pomalu. Druhá polovina knihy ale nabrala úplně nový spád a dostala mě. Adler-Olsena jsem určitě nečetla naposledy.

24.02.2020 4 z 5

Věc Makropulos Věc Makropulos Karel Čapek

Kniha rozhodně přináší zajímavé téma, které každého čtenáře přiměje k zamyšlení, zda je dlouhověkost/nesmrtelnost něco, po čem by člověk měl toužit. Za mě to tedy bylo možná až moc krátké a rychlé, což je jediná vráska na jinak parádní knížce.

19.02.2020 5 z 5