cca cca komentáře u knih

Ruso a mizející tanečnice Ruso a mizející tanečnice Ruth Downie

Oddychová knížka, která nijak zvláště nenadchne, ale rozhodně ani neurazí. Hezky zakončené. Výsledný dojem je velmi dobrý. Podle některých komentářů jsem čekala nevydařený příběh ale nakonec to bylo opravdu čtivé a milé. Obzvláště se mi líbilo že i Říman byl projednou v knize vyobrazen jako slušný a čestný člověk, s čímž se většinou nesetkávám. Jediné co bych možná vytkla je, že když jsem se zabrala do děje a oblíbila si hlavní postavy tak byl najednou konec, a to jsem četla tak tři hodinky. Takže bych možná vložila více zápletky a děj nějak prodloužila. Na druhou stranu, méně je někdy více a pokud už není o čem psát, tak nemá cenu děj zbytečně natahovat.

04.11.2018 4 z 5

Jih proti severu - V bouři Jih proti severu - V bouři Margaret Mitchell

Dlouho jsem se zdráhala si knihu přečíst, přestože jsem na ni všude narážela kvůli její popularitě. Nemám ráda romantické knihy a obvykle je ani nečtu, ale od této knihy jsem čekala a zároveň i dostala něco jiného. Jsem ráda že navzdory původní neochotě si příběh přečíst jsem to udělala a byla jsem velmi mile překvapena. Je zde úžasně vylíčena hrůza války a pomýlenost jejích účastníků. Především mě uchvátilo, jak mě autorka dokázala vtáhnout do děje. Přestože toto období dějin nepatří mezi mé oblíbené, hltala jsem každé slovo.

16.10.2018 5 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Je fascinující, jak dopodrobna měl Pan spisovatel promyšlený svůj fantastický svět. Myslím, že každý fanoušek Pána prstenů ocení možnost dozvědět se co předcházelo událostem ve Středozemi. Kniha je náročnější díky množství jmen a názvů, které se v ní objevují, ale to mi zážitek vůbec nezmenšilo.

16.04.2018

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Film jsem neviděla, takže nemohu porovnat, zda je kniha lepší nebo horší, ale každopádně mě nadchla. Po nějaké době zase něco, co mě donutilo přečíst jedním dechem. Strhující příběh, který je, alepoň dle mého názoru, atraktivní pro velké množství čtenářů.

19.03.2018 5 z 5

Faraon Faraon Wilbur Smith

Dlouho očekávaný díl mě zklamal. Děj nebyl napínavý, k "rozjezdu" příběhu došlo až ve druhé polovině knihy. Řeka bohů je jedna z mých nejoblíbenějších sérií (asi proto ze zvyku 4 hvězdy), tento díl je ale jednoznačně nejslabší a rozhodně nesplnil moje očekávání. Nebyla to vyloženě špatná kniha, ale od tohoto autora jsem čekala víc......Přesto jsem si ráda zavzpomínala na některé předchozí Taitovy kousky, na které bylo v příběhu hodně narážek.

19.03.2018 4 z 5

Leopardí meč Leopardí meč Anthony Riches

I přes níže kritizované naivní pojetí v podobě neporazitelnosti hlavních hrdinů (nebo možná právě proto), mě série velmi baví. Myslím, že trocha heroických činů knize na půvabu nic nesebere. Nakonec, pokud někdo touží vědět co se stalo doopravdy, může si přečíst odbornou knihu. Já u románu očekávám poutavý příběh, kterého se mi i dostalo.

28.02.2018 4 z 5

Rytíř Sedmi království Rytíř Sedmi království George R. R. Martin

Líbilo se mi že příběh nijak přímo nesouvisí s Písní ledu a ohně. Zajímavý styl psaní - celé to působí jako pohádka a pak se tam objeví nějaká "drsnější" pasáž - (viz. Baelorův mozek). Je to takové lehčí čtení na odreagování a svůj účel to plní velmi dobře. Moc jsem si knížku užila.

01.02.2018 5 z 5

Dynastie boha Slunce Dynastie boha Slunce Victoria Kanakaredes

Kniha je dobře zpracovaná co se týče zařazení do své doby, autentičnosti...Chyběl mi ale jakýkoli emoční prožitek. Není to kniha, kterou bych si přečetla vícekrát.

09.01.2018 2 z 5