Ikarijský zaklínač

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Axise tíží dvojí břemeno: proroctví a válka. Podařilo se mu splnit první část věštby, stal se Mužem z hvězd, a nyní musí sjednotit tři národy, které v zemi žijí. Jeho osudem je vést armádu, postavit se svému zákeřnému bratrovi a získat zpět kontrolu nad Tencendorem, který kdysi býval největší zemí na světě. Jeho osudem je být polapen mezi dvěma ženami, které miluje: jedna je ztělesněním ušlechtilosti, krásy a inteligence, druhá je ohnivá a lstivá válečnice. Jeho osudem je bojovat o každou píď se zvrhlým Gorgaelem, šíleným netvorem, jenž touží zničit vše, za co Axis bojuje… Tato kniha je strhujícím pokračováním Válečné sekery, za kterou Sara Douglass získala v roce 1996 cenu Aurelis za nejlepší fantasy román roku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/9662/ikarijsky-zaklinac-poutnikuv-navrat-9662.jpg 4.354
Série

Poutníkův návrat 2.

Žánr
Dobrodružné, Romány, Fantasy
Vydáno, Fantom Print
Orig. název

Enchanter, 1996

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Ikarijský zaklínač

Přidat komentář
avalonek
30.09.2020

Druhý díl a byla jsem celkem zoufalá.Moc mi to čtení nešlo,občas celkem nuda,ale kruci,chtěla jsem vědět jak to dopadne.Takže další díl máme za sebou a teď už jen ten poslední.Nevim,jestli se mám těšit,nebo se bát..

Luigi1
12.05.2020

Konečně se to rozjelo a má to spád.


cca
14.10.2019

Tak druhým dílem autorka určitě nasadila laťku výše. Už se dobře orientujeme mezi všemi postavami a místy, děj je napínavý od začátku do konce a celkově mi přijde ucelenější, čtivější. Co mi zabránilo dát tu poslední hvězdu je hlavní hrdina Axis, kterého jsem si naprosto znechutila protože jeho dějová linie, na rozdíl od všech ostatních byla velmi nudná. Řešil se převážně jeho romantický život (je tu hodně vidět že autorem je žena), což je pro mě úplně nesmyslné vzhledem k tomu že je neustále s někým ve válce a pravděpodobně by měl úplně jiné starosti. Poznamenalo to i dějové linie Faraday a Azhure, které mi jinak přišly zajímavé. Z mého pohledu by sérii prospělo Axise nějak velkolepě "zlikvidovat" už na začátku dalšího dílu a pak bych těch 5 hvězd určitě dala :D

Braenn
01.01.2018

Průměrná fantasy plná epických superhrdinů, díl druhý. Tentokrát ve znamení kultu Ženy.

Doufala jsem, že série bude mít vzestupnou tendenci, no podařilo se jen napůl. Kniha se snaží překonávat sama sebe v tom, jaký titul si ten který hrdina odnese.
Dám jeden příklad za všechny, v jakém duchu se kniha nese. Není ani třeba, ve stylu amerických filmů, dvacetiminutový výcvik pod mistrem, aby dotyčný získal všechny tajné dovednosti a um a vyrovnal se desítky let trénujícím protivníkům. Tady se jede na předurčení, probuzenou krev, dosaďte cokoli, co umožní hrdinovi a hrdince získat další a další schopnosti.

Tak třeba si tak holka, co v životě zvedla tak maximálně koště, přijde k luku, jehož nátah dle popisu odhaduji tak na 180 liber, zatne zuby, zatne svalíky a napíná, napíná a puuuum! Do terče. A znovu. A znovu. Má totiž lukostřelbu, jak nás autorka nezapomněla ubezpečit, v krvi. A to doslova, jak se později dozvíme. Luk si rovnou nechá.

Podobně namáhavým způsobem přijde ke smečce naprosto hustých psů, zbývá na sebe obléci několik do detailu popsaných krutooblečků a z vesnické holčiny je rázem Vůdkyně, ze které padají na zadek všichni chlapi, ženské a navíc i ti čokli. Zapomněla jsem na koně? No ten je taky děsně super. Ne že by ho potřebovala, když je co chvíli zásobována novou schopností, u které se teleport na libovolné místo z kouzelné věže ještě počítá k těm slabším. Děvčata, vyměňte si kalhotky a přejte si být jako ona, neboť zůstává skromnou a podceňující se dívkou!

Aby toho nebylo málo, zvládá takto superžena během válečného tažení, které vede v první linii, odnosit a odrodit tři děti, syna a dvojčata. To jedno sebou tahá sebou do válečné vřavy a na výzvědy nepřátelským terénem. Přece ho nenechá někde v nebezpečném zázemí, co kdyby třeba spolklo uvolněný kousek hračky!

Na její omluvu ovšem nutno říct, že má i rasově odůvodněné superdítě, které už od mala vlastní mysl dospělého a dokáže se svým okolím telepaticky komunikovat. Kupodivu ani jednou to není o tom, že potřebuje vyměnit posranou plínu.

Nu a v tomto duchu se nese celá knížka. Hrdinové násobí své schopnosti a tak nějak příběhem ladně proplouvají, každá jejich ztráta je následně proměněna v plus, umírání se nebojte, na to mají zupa písničky.

Skoro bych fandila hlavnímu nepříteli, kdyby jeho jedinou starostí nebyla množírna gryfů, které přivádí na svět rychlostí, před kterou blednou i králící a jejichž populační křivka už dávno vylétla z tabule někam ke stropu.

Jde tato nesmyslná epika ještě znásobit? Ano, jde. Ve třetím díle. To budete valit bulvy.

Proč tedy dávám tři hvězdy, jakkoli slaboučké? Protože za tím vším balastem a nesmysly, neuvěřitelnými charaktery jak z dívčích románků a důrazu na ženskou stránku, se skrývá celkem zajímavý příběh, u kterého stále chci vědět, jak dopadne. A také za linku Faraday, které nepřestávám fandit.

jan14s
21.03.2017

Skvělé pokračování, skvělé knihy.

karelk
16.06.2013

První díl se rozjížděl vcelku pomalu, v druhém se už ale na každé stránce něco děje. Skvělá kniha a skvělá trilogie!

Dašička
04.05.2012

Druhý díl skvěle doplňuje díl první Válečnou sekeru. Vřele doporučuji všem kdo mají rádi pohádkovou fantasy literaturu. Skvěle napsané a super čtivé:)