Muž z hvězd

Axis je Muž z hvězd, jehož osudem je sjednotit tři národy světa. Podle Proroctví porazí Axis svého nevlastního bratra, obnoví Tencendor a najde zrádce ve svém táboře. Proroctví také předpovědělo, že bude muset učinit mnoho rozhodnutí, aby osud naplnil… Zatímco Azhure zkoumá své nové schopnosti ikarijské Zaklínačky a Faraday znovu vysazuje prastaré Matčiny lesy, zákeřný Gorgael plánuje Axisův pád a ovládá nebe ledem, děsem a masožravými gryfy…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/96_/9663/muz-z-hvezd-puotnikuv-navrat-9663.jpg 4.243

Poutníkův návrat 3.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Fantom Print

StarMan, 1996

Kniha Muž z hvězd

cca
25.10.2019

Zdá se, že během třetího dílu se z obrovské hrozby v podobě Gorgaela stal jen zanedbatelný problém. Faraday byla třetí do tanga tak musela být odstraněna, ze superhrdinů se stali rovnou bohové a všichni žili šťastně až do smrti.
Žádný překvapivý konec, nad kterým bychom všichni žasli, nic oslnivého se neudálo ani během příběhu. Přesto to není špatná série.

Braenn
01.01.2018

V minulém díle jsem slíbila nárůst vlastností epických superhrdinů. Myslíte si, že už nemají kam? Vždycky je kam. Tady vás o tom ubezpečí ve chvíli, kdy se z nich stanou živoucí bohové.

Autorka už se ani nesnaží předstírat, že by mohlo dobro prohrát a zlo zvítězit. Množírně gryfů navzdory.

Být hlavním záporákem, hodím si mašli. Opravdu. Vemte si to, dáte si práci, unesete hlavnímu páru dítě. Hohoho, máte v ruce páku, které se nic nevyrovná. Tak co vy na to, dobráčci, teď se vzdáte, nebo chcete vidět mrtvolku vašeho synka nabodenou na kopí?

No, a co oni vlastně na to? Coby. Nic. Hlavní hrdinka vzlétne nehmotně na paprscích měsíce, proklouzne až do paláce toho ošklivého únosce. Jako bonus způsobí celé zemi vlhké sny o své osobě. Nu, v tom paláci se zhmotní, popadne dítě a stejným způsobem se odhmotní zase zpět. Problém vyřešen za dvacet minut!

Na mašli, fakt!

Je škoda, že se nezhmotnila s nožem v ruce a dotyčného záporáka rovnou nezabila, ušetřila by nám tím nutnost číst dalších několik set stran podobně namáhavého překonávání překážek, než dobro definitivně zvítězí nad zlem.

jan14s
21.03.2017

Skvělé zakončení, skvělých knih :-). Škoda jen, že nebudou další :-(

jarda108
27.09.2016

Hrozná kniha, první dvě se ještě tak nějak daly, některé pasáže byly i fajn. Ale u této jsem už ke konci přeskakoval zbytečné stránky, něco tak tragického jsem už dlouho nečetl. Většina neřešitelných situací, včetně tisícových armád stvůr se řeší nějakým zpíváním, pusinkou, nebo pláčem. Na knize je hodně vidět, že autorkou je žena.

karelk
16.06.2013

Jestliže mě druhý díl bavil "hodně", tak třetí díl posunul laťku ještě výš. Skvělá kniha, moc pěkné zakončení celé trilogie!

Dašička
04.05.2012

Skvělé ukončení trilogie. Autorka konečně odhalí, kdo je tajemný Temný muž a kdo je skutečná vyvolená Axise Hvězdného poutníka a kdo je autorem celého proroctví. Loučení s postavami v této trilogii je těžké:)

superhrdinové

Sara Douglass