Válečná sekera

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tisíc let žili Achařané poklidným a bohatým životem. Chránily je vysoké, nepřekročitelné hory a Seneschal, bratrstvo, které vyznávalo tajuplnou Cestu pluhu a otevíralo cestu k velkému bohu Artorovi. Teď je ale bezpečí Acharu ohroženo, probouzí se prastaré proroctví, které předpovídá návrat Zapovězených. Celou zemi svírá nepřirozená zima a Pán ledu, Gorgael, přesouvá armády odporných přízraků a ledových červů na jih. Achar se hroutí pod Gorgaelovým náporem. Vypadá to, že se mu nikdo nemůže postavit. Faraday, snoubenka acharského Válečného generála, vévody Bornehelda, je stejně vyděšená jako všichni ostatní. Utíká do bezpečí pod ochranou Borneheldova nenáviděného nevlastního bratra Axise, legendárního velitele Sekerníků, a cestou poznává, že historie jejího národa byla založena na lži....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/8437/valecna-sekera-poutnikuv-navrat-8437.jpg 4.163
Série

Poutníkův návrat 1.

Žánr
Literatura světová, Dobrodružné, Fantasy
Vydáno, Fantom Print
Orig. název

Battleaxe, 1995

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Kniha Válečná sekera

Přidat komentář
avalonek
29.07.2020

Nebylo to špatné,ale byli tam pasáže,které mě celkem nudili a chtěla jsem je snad i přeskočit,ale dávám tomu šanci a zajímá mě konec.Uvidíme,co bude dál...

Luigi1
12.05.2020

Jsem moc rád,že se mi podařilo sehnat tuto trilogii.Prvníl jsem myslel,že ho odložím,protože do půlky nic moc,ale pak to mělo šmrnc.


cca
14.10.2019

Čtyři hvězdy s dobrým svědomím nemůžu dát kvůli kostrbatému začátku (tedy vlastně celé první polovině). Nakonec se příběh rozjel ale působilo to na mě tak nějak podivně, jako když se autorka učí psát a jak se příběh rozvíjí, jde jí to čím dál lépe. Konec ve mně sice zanechal dobrý dojem a určitě si přečtu i další díly ale u knihy se nehodnotí jen konce, takže jen tři hvězdy.

Braenn
10.12.2017

No... takhle. Kniha má kolísavou tendenci snad ve všech směrech. Na uvítanou na vás vybafne dlouhatánská báseň, která má krom nevalné kvality veršů čtenáři naznačit, že se opět, ano, opět jedná o příběh, v němž vyvolený hrdina zachraňuje celý svět před Temným pánem, pardon, vlastně Ničitelem. Aby bylo klišé konečné, jsou Vyvolený s Ničitelem bráchové. Nevlastní.

Klišé je slovo, které se v mém komentáři bude opakovat celkem pravidelně. Neboť tu máme hrdinu s velkým H, obdařeného krásou, chytrostí, statečností, vojenskými dovednostmi... zkrátka muže, před kterým muži salutují a ženské sundávají kalhotky. Ten je nejvyšším církevním velitelem jednotek. Církev, další klišé, je tu zlá, protože kdysi před mnoha lety zničila fungující a krásně šlapající spolužití ras, zničila všechny krásné stromy a tak dále, překroutila celou historii a vedou ji největší intrikáři a zlouni, což pochopíme velmi záhy. Ti zlouni nám sice s láskou (a zatím ne úplně zcela vysvětlenými důvody) vychovali hlavního hrdinu, ale tam bude určitě háček, který vyplyne v dalších dílech.

Náš Hrdina, aby neměl postup v kariéře do budoucna moc komplikovaný, je ještě nevlastní bratr dědice trůnu, tentokrát přes matku. Řeknu vám, rodinné oslavy v téhle famílii musí být dobrý odvaz.
Dědic-brácha je pro změnu nejvyšší velitel zase královského vojska. Je voják. Má loajalitu svých mužů, ale jen do chvíle, než se poblíž vyskytne Hrdina, protože pak dělá jedno nelogické a zlé rozhodnutí za druhým, hrozně žárlí a chová se náctiletý jako kretén bez špetky vojenského uvažování, aby nám náhodou nepřišlo na mysl, že bychom si ho mohli oblíbit. A přitom by stačila špetka intrik nebo jedna dýka ve tmě, aby byly jeho problémy vyřešeny, ale na to nemá dost mozku, takže většinu knihy se jen nafukuje a prská, až drobky od pusy odletují.

Pak se tam ještě mihne náhodný počet hlavně-vedlejších postav, hlavně ženských (uhrančivě krásných, jedna vedle druhé), které mají (jedna vedle druhé), jak nás spisovatelka nechá zjistit, různé spešl dupr cupr tituly jako Přítel lesa, Matka vyvolených a já už ani nevím co. Co to obnáší se budeme asi dozvídat průběžně. Nicméně už teď víme, že když je průšvih a někomu hrozí smrt, stačí trocha toho procítěného zpěvu a je vymalováno.

Hlavní hrdinka taky miluje Hrdinu, ale musí si vzít jeho Bráchu-vojáka, takže nenávist mezi těmi dvěmi bují jak plíseň u nás v podkroví.

Do toho Hrdinův okřídlený otec a rasa nádherných dlouhověkých Ikarů (pardon, Ikarijců), blíže nepochopených zakrslých pohanských lidí (to asi aby rozpor mezi církví jednoho Boha a Matky přírody byla víc viditelná. To křesťanství musí ležet v žaludku polovině spisovatelů fantasy), rasa Charonitů (převozníků, podobnost s Cháronem čistě úmyslná)...

Protřepat, nemíchat, máme tu další klasický fantasy "zachraň svět, vyvolený!" román.

Plusy? Mno... čtivé. Charaktery hezky vykreslené, (líbila se mi Faraday, než se taky stala svého druhu vyvolenou), škoda za výše zmiňovanou černobílost a hraní na city. To, že je autorka ženská (a to říkám jako ženská) je tu zřetelně na škodu nejen u romantických linek.

Neurazí, nenadchne, neoslní. Prostě čtivé, jednoduché klišé. Dalším dílům dávám šanci, ačkoli vývoj je naznačen snad ve všech směrech. Třeba ale překvapí?

leleia
23.08.2017

Chtěla bych dát 5 *, ale to bohužel s klidným svědomím nemůžu udělat. Kniha byla dějově výborná, na začátku jsem se nadechla, a vydechla jsem až s posledním slovem. Bohužel byla místy neuvěřitelně předvídatelná, některé scény působily hrozně křečovitě a na začátku bylo těžké se zorientovat v záplavě jmen a míst. To je ale tak vše, co mi vadilo.

jan14s
21.03.2017

Vynikající kniha, sice se musíte překousat přes celkem nudnou první půlku knihy, ale pak to nabere na obrátkách. První půlku jsem četl asi měsíc, druhou necelý týden.

balu
19.07.2015

Konečně jedna z lepších fantasy která mě zaujala a kterou jsem přečetl během dvou dnu . Vřele doporučují už se těším na další díly .

Bob34
03.10.2014

Krásná knížka už ted se těsím na ostatní díly.Rozhodně dopoučuji.

1

Doporučujeme

Legenda
Legenda

Autor a jeho další knihy

Sara Douglass
australská, 1957 - 2011

Kniha Válečná sekera je v

Právě čtených2x
Přečtených99x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených10x
Knihotéce70x
Chystám se číst36x
Chci si koupit4x
dalších seznamech2x