Carol96 Carol96 komentáře u knih

Starověký Knóssos Starověký Knóssos Heinz Geiss

V knize je mnoho informací o starověkém ostrovu. Je rozdělená na kapitoly, ve kterých se bohužel informace stále opakují. Je to velice útlá kniha a čte se rychle. Text je obohacen o fotografie.

Kříž a půlměsíc Kříž a půlměsíc Richard A. Fletcher

Dobré porovnání vývoje křesťanství a islámu.

25.07.2017 3 z 5

Sámova říše Sámova říše Michal Lutovský

Celkem dobře zpracovaná naučná literatura pro studenti historie nebo milovníky 7. století.

25.07.2017 3 z 5

Slavné záchranné akce druhé světové války Slavné záchranné akce druhé světové války Thomas J. Craughwell

Velice povedený kousek.

Carrie Carrie Stephen King

První Kingova kniha a opravdu super kousek. Dobrý psychlogický příběh o šikaně dívky, která se od ostatních lišila. Mě se kniha velice líbila a určitě bych jí doporučila.
Viděla jsem i asi dvě filmové adaptace a také byly celkem povedené.

To To Stephen King

Když jsem si knížku kupovala, trošku mě odrazoval počet stránek. Ale řekla jsem si, že to zkusím, je to přeci kingovka.
Poté, co jsem knihu začala číst jsem byla nadšená. Příbě byl čtivý, rychle plynul a byl napínavý.
Knihu jsem přetla velice rychle a moc se mi líbila.

25.07.2017 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Pěkné doplnění k celé sérii Harryho Pottera. Mě povídky velice nadchly.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Knihu jsem četla poprvé až tento měsíc, ale nějak jsem příběhu nepřišla na chuť.

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Kingovky jsou prostě pro mě.
Kniha se mi četla velice dobře. Příběh byl napínavý a čtivý. Nenarazila jsem na zbytečně zdlouhavé pasaže. Jsem z knihy velice nadšená. Sice se nejedná o Kingovo klasické téma s nadpřirozenem, ale mohu ji určitě doporučit.

Strana štěstí Strana štěstí Vlastimil Vondruška

Toto je první kniha, kterou jsem od autora přečetla. Musím říct, že mě to úplně nebavilo. Ale kniha byla vtipná a hezky se četla. Jen to téma mi nesedlo.
Ale určitě si od autora přečtu další knihy, protože jsou na něj dobré ohlasy.

Jan Palach Jan Palach Jiří Lederer

Knihu jsem četla do školy.
Myslím si, že obsahuje hodně informací odhledně činu Jana Palacha.
Kniha je dobře uspořádaná a čte se velice dobře.

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Téma knihy se mi nejdříve úplně nezamlouvalo. Nefandím příběhům o oživených zvířatech, ale když jsem se do knihy začetla a poznávala celý příběh, kniha mě velice bavila.
Nejdná se sice o nejlepší kingovku, ale i tak je to povedený kousek.

24.07.2017 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Knihu jsem četla až po shlédnutí filmu, ale už jsi moc nepamatuji, jestli se od sebe nějak lišily nebo.
Řekla bych, že kniha je psaná pro mladé lidi kolem patnácti let. Když jsem jí četla, tak jsem v tom věku byla. Musím říct, že kdybych byla starší asi bych knize na chuť nepřišla.
Hodnotím knihu jako průměr. Je to takový ten příběh, který neurazí ani nenadchne.

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Opět jsem až po shlédnutí filmu. Moje hodnocení je stejné asi jako u předchozího dílu. I když tento díl mě bavil o něco méně. Proto ho hodnotím jako lehký podprůměr, ale úplná katastrofa to také není.

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Tento díl mě asi zatím bavil nejvíce. Obsahoval nejvíce napětí a zvratů.

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Poslední kniha série je podle mě nejvíce povedená.
Ale knihu jsem četla hodně dávno, takže si ji už moc nepamatuji.

Souboj Souboj Lisa Jane Smith

Musím stát za tím, že samostatně je to podprůměrná kniha s průměrným příběhem.

Vzpomínky na Afriku Vzpomínky na Afriku Karen Blixen

Kniha je velice poučná a můžeme se z ní dozvědět mnoho informací o tom, jak kolem roku 1914 vypadala Afrika a jak to tam chodilo.
Kniha je psána formou kapitol, které nemají chronologický děj. V knize se nevyskytuje mnoho přímé řeči.
Je to velice povedené dílo.

24.07.2017 4 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Knihy od S. Kinga prostě miluji a tato kniha není výjimka.
Příběh je ze života, mohl by se stát komukoli z nás - silný příběh.
Je psána formou monologu, je čtivá, příběh hezky plyne. Během vyprávění se střídá přítomní čas minulým, ale není to vůbec matoucí. Myslím si, že kniha se velice povedla.

24.07.2017

Zášť Zášť Lisa Jane Smith

Opět si musím stát za tím, že samostatně je to podprůměrná kniha s průměrným příběhem. V porovnání se seriálem je to propadák.