Kříž a půlměsíc

Kříž a půlměsíc https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48325/bmid_kriz-a-pulmesic-Kdp-48325.jpg 4 12 4

Podtitul: křesťanství a islám od Muhammada po reformaci Poměr mezi islámem a křesťanstvím patří k určujícím faktorům celých dějin lidstva. Po staletí byl zatížený konflikty a vzájemným nepochopením, ale také se vyznačoval obdobími vzájemného plodného ovlivňování. V posledních letech opět nabývá na zajímavosti a navýsost politické aktualitě. Kořeny obou postojů – nevraživosti, ale i tolerance – sahají hluboko, až k úsvitu středověku. Zpočátku měl islám v civilizačních vymoženostech náskok před feudálním Západem. Postupně se však ztenčoval a na prahu objevných cest si již tehdejší Evropa vytvořila předpoklady, aby islám dohnala a dala se vlastní cestou, kdy již podněty z této oblasti přestala potřebovat.... celý text

Literatura faktu Literatura česká
Vydáno: , Mladá fronta

The Cross and the Crescent

Zuzie
12.02.2021 3 z 5

Sic útlá kniha, avšak nabízí vývoj/porovnání dvou významných náboženství - křesťanství a islám, zmiňuje i oblasti kultury (vyspělejší muslimský svět), historický kontext. Občas pro mne nebylo lehké všemu porozumět, ale za přečtení stojí.

verka5083
03.11.2020 3 z 5

První polovina knihy mě moc nebavila, ale od druhé poloviny začala být kniha zajímavější. Křížové Výpravy mě hodně chytly a hodně bavily.

Carol96
25.07.2017 3 z 5

Dobré porovnání vývoje křesťanství a islámu.

Kniga47
04.05.2017 3 z 5

Útlá kniha shrnující vývoj islámu a křesťanství vedle sebe. jak na sebe kultury působily, respektive nepůsobily.
Obecné shrnutí prostě.

křesťanství a islám