capricornus capricornus komentáře u knih

Kdo maže, ten jede Kdo maže, ten jede Marie Rejfová

(SPOILER) Opět vtipné. A máme tu dalšího autora, který do průběhu vyšetřování zakomponuje ptáka. Sice zmrzlého, uloženého na parapetu, ale hodí se na "umlácení" vraha!

10.08.2020

Nepřítel ve větvích Nepřítel ve větvích Julian Gough

Když máte doma Remcala nebo Remcíka, dejte mu přečíst tuto knížečku! Třeba změní sebe... Krásná knížka s poučením a nejen pro nejmenší. Doporučuji všem věkovým kategoriím.

10.07.2020 5 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Úžasný přístup k lidem i k medicíně.
Pro mě: str. 61-62, str. 123, str. 150, str. 151Zika vir.

07.04.2020

Strach Strach Jozef Karika

Četla jsem to přes den a myslela, že v noci nebudu samou hrůzou spát. Chyba lávky. Škoda toho závěru na posledních cca 2 až 3 stránkách! Ale i tak ****.

29.02.2020 4 z 5

Dívka, která upíjela měsíc Dívka, která upíjela měsíc Kelly Barnhill

Krásný příběh. Kompletní ukázka toho, jak jsou negativní lidé schopni otrávit (nakazit) všechny kolem sebe a ještě si v tom libují. Zde ovšem dobro (na rozdíl od reality) vítězí...

28.02.2020 4 z 5

Pohřbení Pohřbení Graham Masterton

Přestává se mi to líbit. Mnoho zápletek, zase mnoho mrtvých a Katie asi začíná "zapomínat" - nejdřív zjistí, že někdo od policie donáší na druhou stranu a pak klidně večer rozebere před celou policejní stanicí, jak bude vypadat nad ránem zátah. Jak to dopadne? Samozřejmě katastrofálně (ještě jsou o tom zmínky v následujícím díle). Jediná pozitivní postava - Alan, který vysvětlí Katie, jak to je (není) mezi ní a Johnem.

19.02.2020 3 z 5

Netečnost Netečnost Camilla Grebe

Tak tahle byla skvělá. Kniha je ze začátku detektivka, kluk na šikmé ploše, drogy...a to do strany cca 245(možná 248). Pak začíná "psycho". Obdivuji Camillu Grebe, jak dokáže všechno tak výborně zaplést do sebe a těším se na její další knihu.

06.02.2020 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Kniha se mi dobře nečetla, četla jsem ji v přímo na Vánoce.........

07.01.2020 3 z 5

Kořist Kořist Paul Finch

Na mě moc akční. Heck je Kostěj Nesmrtelný. Na konci případu možná budoucí "spolupráce" s Gail....

04.12.2019

Znesvětitel Znesvětitel Paul Finch

2. díl série, aneb, Jak jsem detektiva "Hecka" vzala na milost.
Zajímavá myšlenka, jak se nyní slaví svátky, materiálně, ne duchovně.

25.10.2019 4 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Tento díl je rozhodně lepší než Čtvrtá opice. Nezbývá nic jiného, než se těšit na další případ Sama Portera.

09.09.2019 4 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Zvrhlé. Do 3/4 se četlo rychle, mělo spád, pak to "umřelo".

13.08.2019 3 z 5

Život v zahradě Život v zahradě Penelope Lively

Milé čtení pro zapálené zahradníky, zahrádkáře, nebo jen pro ty, kteří chtějí změnit žánr a oddechnout si. Četbu této knihy jsem prokládala jinými, více jsem si ji pak užila. Autorka umí i pobavit, obrat komunistický truhlík (vytrženo z kontextu) se mi velmi líbí.

23.05.2019

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Moje první kniha od této autorky. Stále nevím, co si mám myslet. Brutální vraždy, mezi nimi zdlouhavé pasáže připravující si živnou půdu k velmi překotnému závěru. Zkusím ještě další knihu, pak se uvidí.

26.02.2019

Stěhování národů s.r.o. Stěhování národů s.r.o. Václav Klaus

Co věta, to pravda!

08.02.2019 5 z 5

Dům, ve kterém jsme vyrůstali Dům, ve kterém jsme vyrůstali Lisa Jewell

Nádhera. Včera jsem knížku vzala do ruky a už nepustila a dočetla dnes. Prostě to nešlo. Osudy jednotlivých příslušníků se střídají v různých časech, stále vás něco v jejich životě překvapuje. Taktéž cítíte "napnelismus" od začátku až do úplného závěru knížky.

09.05.2018 4 z 5

Všem sráčům navzdory Všem sráčům navzdory Jan Urban

Čeho všeho je ještě schopen člověk? Doufám, že to nejhorší má lidstvo již za sebou!
Čtěte, prosím, všichni.......

30.04.2018

Bretaňské zlato Bretaňské zlato Jean-Luc Bannalec (p)

Po tomto dílu jsem sáhla po knize Sběratel motýlů. Chtěla jsem si přečíst něco, čemu se dá věřit. I když po díle druhém jsem se ke komisaři Dupinovi již nechtěla vracet. Ale dobře jsem udělala. Kniha je skvěle napsaná, opět spoustu zajímavostí z Bretaně. A navíc i vtipně zakomponovaný klokan pobavil.

23.01.2018 3 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Čtení pro milovníky klasických detektivek a francouzské kuchyně.

23.01.2018

Psí knížka Psí knížka Tereza Říčanová

Při kampani Kouření zabíjí se v knížce objevuje skryta reklama na kouření v podobě babičky. A na tuto knížku dětem laskavě přispělo i Ministerstvo kultury.

08.01.2018 2 z 5