Stěhování národů s.r.o.

Stručný manuál k pochopení současné migrační krize Vlna ilegálního masového přistěhovalectví do zemí Evropské unie se dotýká životů stovek miliónů Evropanů. Protože to považujeme za mimořádně vážné, věnujeme tomuto nesmírně výbušnému problému tuto knížku, napsanou s nutnou mírou stručnosti a přehlednosti. Jejím primárním cílem je polemizovat se všudypřítomnou „prouprchlickou“ propagandou. Zdrželi jsme se příliš zevrubných odboček, které by text neúměrně zatížily, ale pro přidání potřebné zkratky a nadsázky jsme do ní zařadili i výstižné grafiky Jiřího Slívy. Jeho kresby ale nejsou pokusem o zlehčení vážné problematiky, nýbrž originálním komentářem atmosféry, ve které debata (nebo spíše nedebata) o migrační krizi probíhá. Jsme si vědomi, že žijeme uprostřed dějů, které mají obrovskou dynamiku. Neznáme a nemůžeme přesně znát cesty, kterými se budou dále vyvíjet. Považujeme však za svou povinnost přispět k lepší orientaci v hluku dnešní propagandy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/272809/stehovani-narodu-s-r-o-THF-272809.jpg 3.743
Literatura naučná, Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno, Olympia

Kniha Stěhování národů s.r.o.

oněg_evženin
15.10.2019odpad!

Migrační krize a stěhování národů obecně je tak složitým a tisíce let trvajícím fenoménem, že vůbec pomyslet na sestavení stručného manuálu k problematice se rovná sebedeskriptivnímu prohlášení "to jsem teda blázen" a následnému promptnímu odvozu Holnou a Malotou do ústavu docenta Chocholouška. Nicméně pominu-li celou ideu, pak se jedná o další sbírku klišé a otřepaných frází, které lze nalézt u jiných "rozumných a realistických" protiimigračních šíbrů. Strach a nenávist nebudou nikdy pozitivními emocemi a vždy přinesou jen zkázu a to i tehdy, když se budou tvářit jako opatrnost a zdravá nedůvěra. Sám nejsem sluníčkářem, ale (srov. nejsem rasista, ale...) uvědomuji si, že se svět skládá z lidí a tito mají stejné sny, touhy a cíle a že tu a tam se mezi nimi najde nějaký grázl a je lhostejno, zda je tímto zlotřilcem Ahmed z Bagdádu, Deepak z Bombaje anebo Jaromír z Brandýsa nad Labem. Míchání kultur vždy provázely "porodní" bolesti (Italové v USA v 19. a 20. stol., Španělé ve Francii v 18. a 19. stol., Židé v Británii v 19. a počátkém 20. století atd.), ale vždy to společnost dokázala ustát a zkrátka odmítám sdílet hysterii pana Klause a jemu podobných. Společenské problémy vždy byly a budou a je jen naší povinností jim čelit a to tak, abychom svým konáním nezpůsobili problémy mnohem větší, o čemž mám v případě pánů Weigela a Klause silné pohyby.

capricornus
08.02.2019

Co věta, to pravda!

motolka
05.09.2017

... má pravdu, předsedo...
Stručné, pravdivé, děsivé... :o(

Pokud se z toho naplní jen zlomek, jsme v háji. Už dlouho si myslím, že všechno je zorganizované a "někdo" má s Evropou úplně jiný zvrácený záměr a vše se mu neskutečně krůček po krůčku dobře daří.

de_baques
25.08.2017

Velký dík autorům, kteří se nebáli i přes dehonestační kampaně racionálně rozebrat a popsat tuto problematiku.

jiri2737
17.08.2017

Dva brilantní mozky stručně popsali situaci kolem migrační krize. Kniha kterou si žádný pseudohumanista a sluníčkář nepřečte.

cloughie79
05.06.2017

Exprezident se svým kolegou vystihli problém "migrační krize" opravdu přesně. Jdou samozřejmě proti oficiálnímu proudu, který si pro svou zaslepenost nechce uvědomit závažnost situace. Dovoluji si ocitovat uživatele LordBexr, protože v té větě je vše podstatné: "Václav Klaus s Jiřím Weigelem neprůstřelnou argumentací dokazují tvrzení o tom, že multikulturalismus a otevřené brány Evropy jsou kardinální chybou, která bude jednoho dne všechny občany mrzet."

AGAMENON
03.01.2017

Hned v úvodu, než se budu zabývat samotnou knihou, bych rád něco poznamenal o stěžejním autorovi.
1) Nikdy jsem nebyl, nejsem a nebudu obdivovatelem Václava Klause, takže jeho plakát v nadživotní velikosti s jeho vlastnoručním podpisem u mne nikdo nikdy nenajde
2) Nikdy jsem nečetl, ani nevlastnil žádnou z jeho mnoha knih
3) S jeho politikou jsem v drtivé většině nesouhlasil, dodnes spoustu jeho kroků považuji za diletantské, farizejské, a v neposlední řadě i záměrně kriminální
4) Mám velmi malé mínění o jeho morálních vlastnostech (ješitnost, závistivost atd.)
5) Ať mám o něm jakékoliv mínění, jedná se o úspěšného politika (přežívání za jakéhokoliv režimu a kumulování funkcí)

A nyní k samotnému textu. Václav Klaus a Jiří Weigl jasně, stručně, tj. pregnantně popisují celý obsáhlý problém nazývaný „migrační krize“. Nebojí se vyslovovat i názory, v hlavních médiích označované až za „extrémistické“, poukazujíce na zjevné rozpory ve vyjádření a krocích vrcholných politiků EU a reality.
Na druhu stranu musím poznamenat, že Václav Klaus velice rád své oponenty obviňuje ze zneužívání problému, ke svým vlastním záměrům, což nezpochybnitelně dělá i on sám. Nikdy nebyl pozadu, aby si „přihřál svou polívčičku“.
To nic nemění na faktu, že s názory uveřejněné v této knize se stoprocentně ztotožňuji.

GrasselováL
12.09.2016

Sice útlá knížečka, ale pro pseudohumanisty výborná :) Stručně nastíněná problematika migrace do Evropy.