Netečnost

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Policista Manfred Olsson spolu s Malin a dalšími kolegy vyšetřují brutální vraždy, u nichž se předpokládá drogové pozadí. Oběti jsou po své smrti těžce zohavené, mají polámané všechny kosti v těle. Vyšetřování vražd je velice komplikované a Manfred se rozhodne hledat pomoc u psycholožky Hanne, která má nedostižné schopnosti ve vytváření psychologických profilů pachatelů. Policista je navíc vtěžké životní situaci - dvouletá dcera Nadja vypadne z okna a ocitá se v kómatu, tento okamžik jako by předurčil zbytek jeho života. Do případu vyšetřování vražd se zaplete osmnáctiletý Samuel. Ocitne se uprostřed obchodu s drogami a všechno kolem něj se hroutí, takže mu nezbývá, než se dát na útěk. Nemá kam jít, v patách má policii i drogové dealery, a nutně se potřebuje skrýt. Skončí poblíž Stockholmu jako asistent těžce postiženého syna z bohaté rodiny. Otec rodiny je neustále na cestách, ale matka je laskavá a také velmi atraktivní. Ve starém domě se však začínají dít podivné věci. Jednu noc Samuela probudí křik i rány a slyší, jak se od jeho pokoje vzdalují neviditelné kroky......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423096/big_netecnost-Y7d-423096.jpg 4.321
Série:

Hanne Lagerlind-Schoenová 3.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Víkend
Originální název:

Dvalan


více info...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Netečnost

konicekbily
17. července

Kniha obsahuj děj poskládaný z monologů více postav a mistrně je sladěn vlastní děj ve stupňovaném tempu s prožitky, pocity a úvahami vypravěče. Kniha nutí k zamyšlení nad různými tématy: mateřská péče, vztahy v rodině a ve víře, dopad laxnosti ve výchově a naopak tvrdost ve výchově dospívajících, užívání drog a obchodování s nimi, rozmach a vliv sociálních sítí na jednání člověka. A to vše je moc pěkně sestaveno do čtivého příběhu!

intelektuálka
14.07.2020

Velmi zajímavá kniha - děj postupně gradující ....až do překvapivého závěru ....

Ohněm i hlubokou vodou půjde člověk, aby zachránil své dítě ....

Síla mateřské lásky - a kam až někdy dokáže dojít ....

A ta netečnost ? To je nepochopení těch, kdo dokáží fotografovat následky dopravní nehody ....které zajímá cizí neštěstí ....

Určitě doporučím - a budu hledat další tituly ....


SilvieSisinka
27.02.2020

Výborně zapletená kniha. Námět skvělý nápad. Děj kolem drog. Napínavé od začátku až do konce.

Refadora
22.02.2020

Složitá kniha, děj je hodně propletený, střídá úhel pohledu více postav a zároveň u většiny postav jde s vyprávěním hodně do hloubky a přináší výčty emocí i popisy okolí. Z děje jsem měla většinou negativní pocity- knížka je opravdu temná a postavy zažívají hodně nepříjemné situace. Autorka knihu doplňuje také o biblické odkazy a hodně situací je symbolických (to však vyjde najevo až postupem času). Knížku bych doporučila, ale spíš jako psychologický román než thriller- na thriller mě kniha málo vtáhla a nebyla tak napínavá, abych ji četla ve dne v noci. Po pravdě jde o knížku, která mi zabrala v poslední době nejvíce času- prokousávala jsem se jí asi tři týdny. Oceňuji ale způsob, jakým dokázala autorka děje propojit a symboliku, kterou kniha přináší.

capricornus
06.02.2020

Tak tahle byla skvělá. Kniha je ze začátku detektivka, kluk na šikmé ploše, drogy...a to do strany cca 245(možná 248). Pak začíná "psycho". Obdivuji Camillu Grebe, jak dokáže všechno tak výborně zaplést do sebe a těším se na její další knihu.

iška
09.01.2020

Já se chvíli začítala. Velmi dobré prokreslení jednotlivých postav a dlouho jsem netušila ... a že byl závěr dramatický a pro mě značně překvapivý.

LeSk
24.12.2019

Úžasná a napínavá kniha od začátku až do konce. Hltala jsem stránku za stránkou, prostě wauuu. Mělo to děj, napětí, žádná hluchá místa. Doporučuji.