Lovec stínů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jedné únorové noci roku 1944 je ve špinavém slumu ve Stockholmu – oblasti známé jako Bažina, nalezena mrtvá žena přitlučená hřebíky k podlaze. O třicet let později se v ospalém předměstí Stockholmu najde další za vražděná žena. Způsob vraždy je tentýž. Honba za vrahem má osudové následky pro policistky, které na pří padu pracují. V sedmdesátých letech šlo o Britt-Marii, v osmdesátých letech je to Hanne, pak Malin, která u policie pracuje dodnes. Vyřeší po letech policistka Malin a její šéf Manfred dosud nevyřešené vraždy? Lovec stínů je originálně a skvěle napsaný kriminální román o nepotlačitelné touze pochopit sám sebe, a zároveň skvěle podaný příběh o brutálním vrahovi, který policii tak dlouho unikal…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/473200/big_lovec-stinu-omY-473200.jpg 45
Série:

Hanne Lagerlind-Schoenová 4.


Žánr:
Literatura světová, Thrillery, Historické romány

Vydáno: , Víkend
Originální název:

Skuggjägaren, 2019


více info...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Lovec stínů

NADEI
předevčírem

Super čtení s dějovými linkami počínaje rokem 1944 až po současnost. Zavražděné ženy... co je spojuje tolik let ? Doporučuji

ArwenAragorn
22. srpna

80%
Představuji si, že jeho nenávist je bezmezná, a protože o nenávisti vím všechno, můžu se o tom vyslovit. Nenávist, kterou má v sobě, je zaměřená vůči ženám.

Výborný thriller. Je rozdělen do čtyř částí, věnující se čtyřem ženám, které pracovaly u policie. První je z Elsie z roku 1944, tehdy je nalezena zmasakrovaná mladá žena s dlaněmi přibitými k podlaze hřebíky. Na světě je vrah, který dostane přezdívku podle místa nálezu oběti Bažinový vrah. Druhá je Britt-Marie v letech 1971-1974, tehdy znovu udeří Bažinový vrah (stejné způsoby vražd žen). Současně se autorka věnuje dost smutnému rodinnému i pracovnímu životu Britt-Marie. Třetí je Hanne v letech 1985-1986. Bažinový vrah je opět tu a Hanne se zabývá jeho profilováním. Čtvrtá je Malin v roce 2019. Tehdy se najde stará mrtvola, kterou mohl mít na svědomí Bažinový vrah, proto se mu policie opět začne věnovat. Tentokrát je za dramatických podmínek dopaden.
Je zajímavé sledovat honbu za Bažinovým vrahem od roku 1944 až po rok 2019, stejně jako sledovat, jak se v průběhu let měnily podmínky pro ženy, pracující u policie . Všechny uvedené ženy měly mé sympatie, i když s Elsií jsem se znala jen krátce.
Knížku bez rozmyšlení doporučím.