Calla2002 Calla2002 komentáře u knih

Na vrcholu Na vrcholu Richelle Mead

Překvapilo mě to, Bastian je úžasná postava a naprosto zbožňuju vztah mezi Georgie a jím. Je to jasnej příklad přátelství až za hrob, i přes tu kravinu co udělali, a že si to nakonec přiznal i Bas, zůstali přáteli a minimálně další tisíciletí pořád ještě zůstanou. Ambrózie mě taky překvapila, co mě ale nepřekvapilo byla orientace naší Dany, teda, ze začátku mi to nešlo do hlavy, až někdy v půlce. Seth se zase vytáhl co se ohledně toho všeho a všech děje, je to celkem nevýrazná postava, ale dohání to tím jak je úžasnej v těch nejhorších chvílích.

05.08.2020 4 z 5

Trápení Trápení Richelle Mead

Na pět to asi není, ale mám ráda tohle téma. Ty upíři, andělé, sukuby a tak dále. Myslím, že to bylo pěkně sepsané a mělo to nějakou dějovou linii. Když to tak vezmete, vlastně byla hlavní hrdinka docela obyčejná. Ne, špatně řečeno. Když se podíváte na hrdinky jinde. Jsou vyvolené, všemocné a objeví se u nich nějaká extra schopnost. U Georgie je jasné, že je silná, ale ne tak silná. Nebyla to ona, kdo porazil Helenu s Romanem, byla tam hlavní hrdinkou, a byla dobrou hlavní hrdinkou, ale nebyla to taková ta typická Mary Sue, co nakonec zachrání situaci. Nebo aspoň ne úplně sama.

04.08.2020 4 z 5

Závist Závist J. R. Ward (p)

Začnu asi Colinem a Nigelem, naprosto jsem si je zamilovala, spolu i mimo. Ty dva jsou zatraceně úžasní. Ship it forever.
Jim se zase předvedl a v dost scénách jsem se smála i tahala za vlasy, třeba když bylo najednou ze tria jenom duo. Nebrečela jsem, ale jsem z toho smutná.
Linku Vecka a Reillyový jsem si opravdu užila, měli prostě něco do sebe a na rozdíl od knihy předtím, kde jsem upřednostňovala scény s Jimem, tady jsem se těšila na ty dva.

17.06.2020 5 z 5

O pravdě a netvorech O pravdě a netvorech Barb Hendee

Popravdě, vůbec se mi do toho nechtělo. Bylo jasné, že tam Magiera, Leesil a Chap nebudou, a nebyli, ve třech dílech o Wynn nebyli, ale i tak to mělo dobrý příběh, ačkoliv mi tam chyběli, mělo to spád a něco, co vás nutilo číst dál, protože jste to prostě museli vědět. Wynn se často chovala impulsivně a bez rozmyslu, ale je mladá a pořád ještě lehce naivní, a všechno myslí v dobrém, i když to nakonec moc dobře nedopadne :D v tomhle světě, který autoři vymysleli, má takováhle zářivá osobnost plná optimismu a odhodlání svoje kouzlo, takže vám to ani nevadí. Dost mě bavilo, že ona nakonec stejně ze všeho vyklouzla a šla si dál :DD Chane je...Chane. Líbilo se mi, že kvůli Wynn opravdu lidi nezabíjel, nebo aspoň ne pro jídlo, a snažil se, i když to pak trochu přeháněl xd a dost se mi líbilo, že si o sobě nedělal iluze, věděl, že je upír a že tak už to prostě je a nezmění se to, ne že by z toho byl nadšený, a po většinu času jsem nad ním stejně protáčela oči. Bylo mi ho ale líto v tom, jak se mu pomalu ale jistě hroutili iluze o Bratrstvu a vůbec. Lidi pro něj nic neznamenají, jediné, čeho si kdy cenil byli vědomosti, které sbíralo bratrstvo, a Wynn, a jakmile si uvědomil, že Bratrstvo jsou upjatí, strachy podělaný hajzlové, příliš se upnul na Wynn, a ona si to uvědomovala.
Konec mě snad rozbrečel, protože mi ta trojice mega chyběla, ale zajímá mě, co řeknou na to, že Wynn si v pohodě cestovala s upírem, kterýmu Mag už jednou setnula hlavu a on vstal z mrtvých už podruhé, těším se na další díl a doporučuji, ačkoliv to není to ono, je to dobrý.

09.06.2020 4 z 5

Chamtivost Chamtivost J. R. Ward (p)

Prvních pár stránek šlo fakt těžko, nemohla jsem se začíst, protože to prostě nebylo bratrstvo. Ale nakonec se mi to začalo líbit, svět který spisovatelka vytvořila je podle mého gusta, stejně jako Jim. Ani černá ani bílá, ale pěkná šedá. Prostě bastard co sem tam udělá nějaký ten dobrý skutek. A jak bylo zmíněno pode mou, kvůli postavám a prostředí, jako třeba Trez a Železná maska, se opravdu cítíte jako doma, to byla asi hlavní věc, která mi pomohla se začíst.

17.04.2020 5 z 5

Milenec jen můj Milenec jen můj J. R. Ward (p)

Tenhle díl zbožňuju, protože zbožňuju Johna i Xhex a spolu jsou nejlepší xd popravdě, na tenhle díl jsem se klepala od ty doby, co se na ní John podíval a Xhex ho odvedla kvůli bouchačce. Bylo jasný, že ti dva, budou mít úžasný příběh, a byla, je, to pravda.

27.01.2020 5 z 5

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

Krásný konec, tenhle díl asi jako jediný zaslouží pět hvězd. U tohohle dílu jsem se smála i brečela, a to se mi v této sérii ještě nestalo, nebýt těch slz a smíchu, měla by kniha čtyři, tenhle díl byl nejlepší.

01.12.2019 5 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Myslím, že kdyby to skončilo tímhle dílem, vůbec by to sérii neuškodilo. Možná pár kapitol navíc, aby se objasnili nejasnosti a tak, ale opravdu by nebylo k zahození to tady ukončit. Happyand a tak dále. jsem teď u pátého dílu a protáčím oči, protože to podle mě vůbec není nějak potřebné, ale dočtu to, už jenom ze zvědavosti, jak to skončí se Sebastianem, Clary a Jacem a Simonem a Isabele xd

29.11.2019 4 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Je to dobrý, ale nemá to na pět hvězdiček. V některých chvílích jsem zalapala po dechu, ale tak to je asi všechno, co tam bylo nějak více záživné. První jsem viděla film, a celkem mě překvapilo, že krom pár maličkostí (třeba jako ta scéna v upířím doupěti, nebo vzhled Clary), to bylo filmu opravdu podobné, to se nestává.

29.11.2019 3 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

Jak by si mohl člověk vybrat? :DD Jem, Will...každý vyjímečný svým způsobem a dělají zmatek v srdci Tesse i mně xD nevím co mám ohledně nich dělat a ani nevím komu fandím, každou chvíli je to někdo jiný :DDD každopádně, mimo tento milostný trojúhelník, je to super, děj se netáhne, pořád je tam něco nového a na povrch vyplouvají tajemství a šokující objevení, plus dramatický konec. Dokonalý!

23.11.2019 5 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Tohle je první co jsem od spisovatelky četla. Viděla jsem film Nástroje smrti, takže se mi nechtěla číst hlavní série, ani jsem nevěděla, že to je z tohoto světa, chtěla jsem knihu odložit, protože se mi z nějakého důvodu příčilo to číst, nevím čím to bylo, jestli kvůli filmu? Ale to by nedávalo smysl, protože film mám celkem ráda, takže nevím, proč se mi od ní nic číst nechtělo. Už jsem knihu odkládala, ale pak jsem si nemohla pomoct a otočila na další stranu, a pak na další a na další a pak zase a zase a zase a najednou jsem byla u epilogu a já "Co?". Nečekala jsem to, opravdu jsem nečekala, že by mě to mohlo chytit, můj nejlepší kamarád to četl taky, takže je to takový plus. Jakmile dočtu tuto sérii, vrhnu se na sérii Nástrojů smrti, naštěstí mám první tři díly doma, a pak taky na všechny ostatní série, těším se na to :3

PS: Ať se jde Will bodnout, Jam je lepší!!!

21.11.2019 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Je to tak 4,5*, neřeknu přesně proč, nemám přímo důvod, vím jenom, že pět je moc a čtyři málo xd
Co se mi knize strašně líbí, je to prostředí a to, že, mě osobně, přijde nepředvídatelná, a překvapující, nevím jak vy, ale spoustu věcí jsem netušila, ani mě nenapadli :D Takže si myslím, že kniha si nezaslouží malé hodnocení, myslela jsem, že to bude zvláštní, nebo něco takového, ale nakonec moje očekávání o dost překonala. Cardana jsem ze začátku přímo nesnášela, ale pomalu jsem ho začínala mít v oblibě, už se nejevil přímo jako bezzcítnej parchant, nebo aspoň ne až takovej xD
Jude, s tou je to trošku složitější, nemůžu popřít, že jí nemám ráda, už to chování a odvaha, v některých případech teda víc činu než rozumu, ale to je asi to, co s ním mám společného xDDD
Ostatní jako třeba Taryn, tak ta mě naprosto sklamala xd u Lockea bylo jasné, že to bude hajzl, Vivi dopadala tak, jak se dalo čekat. Madoc, ani si nejsem jistá, co jsem od něj čekala :D Šváb, Přízrak a Puma se mi líbili, dávali tomu takovou tu třešinku. Z ostatních mám takový nemastný neslaný pocit, možná proto půlka hvězdičky dolů? Kdo ví :D
Celkem se těším na dalčí díl, snad bude mít čistých pět :33

08.09.2019 5 z 5

Jiskra Jiskra Alice Broadway

Konec jsem čekala a přitom nečekala xD nevím jak to popsat, hodně mě překvapili některé postavy. Najednou je z dobré zlá a Ostříž loutka. Všechno to bylo dobré, ale...jenom dobré. Nebylo to vynikající ani uchvacující, 5* je moc a 3* jsou zase málo, myslím, že 4* to naprosto shrnují. Samozřejmě si přečtu další díl, až vyjde, ale jenom abych věděla, jestli budou Oskar a Leora spolu, a jestli bude Obel v pořádku xd

03.07.2019 4 z 5

Zrádný labyrint Zrádný labyrint Rick Riordan

U prvního dílu jsem si říka, Bože, ten Apollon je takovej debil, já ho asi nesnesu!
U druhého to bylo lepší, řekla jsem si 'Fajn, tak má aspoň srdce' a už to bylo lepší, ale třetí díl jsem slupla jak malinu a můžu jenom nedočkavě očekávat další díl :D

13.06.2019 5 z 5

Políbená ledem Políbená ledem Amanda Hocking

První díl se mi líbil, moc, ale tohle je podle mě o něco slabší. Trošku mi vadilo, že se příběh skoro pořád odehrává u Kaninů v paláci a je v podstatě jasné, že ty stráže a Kennet jsou ty špatný, prostě...už to nebylo tak napínavé, ale stejně jsem to zhltla za jeden den, stejně jako první díl xd co se mi na tom ale opravdu líbí je, že pořád nevím, s kým nakonec skončí xd jestli bude s Konstantinem nebo Ridleyem xd možná se do toho připlete ještě někdo, co já vím xd a taky mě strašně mrzelo, že tam umřel Kasper, strašná škoda! Asi bych nechala někoho umřít, jako spisovatelka, je to skoro povinnost, ale asi bych nenechala umřít manžela její nejlepší kamarádky a už vůbec ne, když je těhotná, to mi opravdu vadilo.
Přemýšlela jsem, jestli nedat jenom tři hvězdičky, na pět to sice nemá, ale na tři to není, takže myslím, že čtyři se na to dokonale hodí :)
Uvidím, jaký bude další díl, až se vydám do knihovny pro třetí, snad to bude na těch pět ;)

26.01.2019 4 z 5

Rose Rose Holly Webb

Strašně dlouho jsem Rose odkládala a zase to byla chyba xd stejně jako u sedmého smyslu xd ze začátku mi to přišlo podobné, ale nakonec to má úplně jiný průběh a jediné společné je, že hlavní hrdinka je ze sirotčince a je to dítě xd ne, že by jsem s tím měla problém, líbilo se mi to a jsem moc ráda, že mám doma ještě tři díly a můžu číst dál. Takže můžu doporučit, ale nejsem si jistá, jestli je to pro starší xd je mi sice šestnáct, ale narozdíl od ostatních jsem trochu dětinská xd a taky jsem jediná, kdo v mé blízkosti čte něco jiného než horrory od Stephena Kinga xd

26.01.2019 5 z 5

Ohnivá krev Ohnivá krev Elly Blake

Páni. Páni. Páni!
O dost lepší než první díl. Do teďka jsem si myslela, že Arcus a Ruby patří k sobě, ale teď si vůbec nejsem jistá, protože Kai a Kai je....no... Kai xdd zamilovala jsem si ho víc jak Arcuse a strašně se těším na další díl. Co víc k tomu napsat? Myslím, že si tato kniha zaslouží těch pět hvězdiček.

SPOILER!

Když jí posedl Minax, taky jste si všimli, že se z jeho vlivu probudila kvůli Kaiovi? Ten hajzl mu ještě ani nic neudělal a ona už jenom „Ne, Kaie ne!” a tak prostě a najednou ovládne Minaxe v sobě. A to se jí Arcus sám snažil dostat zpátky k sobě a nic. Pak najednou Kai a je to xd zajímalo by mě, kdy si to uvědomí xdd

Doporučuji! ❤

29.11.2018 5 z 5

Mladí vyvolení Mladí vyvolení Marie Lu

Na knihu jsem se velice těšila, ale tak trochu mě to zklamalo. Není to ani tím, že moje nejoblíbenější postava zemřela...no dobře, teď kecám. To, že umřel je pro mě strašný, kvůli tomu asi nebudu číst další díly, protože tam ON nebude, bez něj už to prostě nebude ono.
Ale teď k tomu ostatnímu co mě zklamalo, myslela jsem si, že to bude úžasný! Obálka sice vypadala strašně, ale mělo to dobrou upoutávku a je to prostě můj žánr. Ale hlavní postava mi přišla sympatická jenom v barvě vlasů a její láskou k sestře a Enzovi. Toť vše k mojí sympatií k ní. Chápu, asi měla být temná a podobně, ale prostě tohle bylo už moc.
Vlastně to ze začátku nebylo vůbec strašný, ale pomalu ale jistě se všechno začalo zvrhávat a vše se naprosto posralo.
Nenávidím knihy, kde hlavní postavy umírájí a všechno nakonec skočí blbě. Prostě to nesnesu.
Možná kdyby ho nenechala umřít, přečetla bych si další díl, ale ono ne. Nebude tam, a tím pádem, nebudu číst dál.

17.10.2018 2 z 5

Stíny Erinu: Šíp v zádech Stíny Erinu: Šíp v zádech Jan Č. Galeta

Už jí mám!
Čekala jsem od toho trochu víc, jo bylo to zajímavý, dobrodružný, byla tam zápletka ale asi mi tam chybělo víc humoru a romantiky.
Taky mě docela mrzí že nakonec nebyla s Buřňákem, i když... nwm, možná udělala dobře...není náhodou o dost starší? stejně by se k sobě asi nehodili, ale byl rostomilej :-D

03.04.2018 4 z 5

Zrádce Zrádce Lili St. Crow (p)

Skoro hned jsem si oblíbila Ashe ❤ ani nwm proč..
A mám ráda Gravese se to prostě sympaťák :)
A oblíbila jsem si i ostatní vlkodlaky jsou super .
Ale z Chrise mám blbej pocit...
A ještě mi tam vadilo to popisování vůně bylo to otravný a zbytečný.
No.. Prostě to chce pokračování.. ^_^

01.12.2017 5 z 5