O pravdě a netvorech

O pravdě a netvorech
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/187441/bmid_o-pravde-a-netvorech-hMS-187441.jpg 4 33 33

Vznešení mrtví série

< 9. díl

Wynn se se svými společníky – upírem Chanem Andrasem a elfskou vlčicí Stín – bezpečně vrátila do Učeného bratrstva. Přestože se jí podařilo získat zabavené deníky, starodávné texty, napsané zapomenutými upíry, jen je zahlédla, a opět jí zmizely z dosahu. Je možné, že i za ten malý úspěch zaplatí vysokou cenu. Nepřátelství ze strany vedení bratrstva totiž ještě zesílilo. Místo aby ji izolovali, záměrně ji tentokrát dají úkol, který ji odstraní z cesty, co nejdéle to půjde. Wynn má však vlastní plány. Vydává se pátrat po další pevnosti trpaslíků: místě jménem Bäalâle Seatt, o němž slyšel jen málokdo. Možná je to místo, kde odpočívá prstenec ducha – jeden z pěti záhadných nástrojů, které Prastarý nepřítel využil v bájné válce v Zapomenutých dobách. Ať už způsobilo pád Bäalâle cokoli, Wynn ví, že do toho byla nějakým způsobem zapojena jedna mytická postava: hanebný Pán masakru. A že přímý potomek tohoto masového vraha, zběhlý Kamenochodec, ji ani na okamžik nespustí z očí. Kéž by to bylo to jediné, čeho se musí obávat... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print
Originální název:

Of Truth and Beasts , 2011


více info...

Přidat komentář

ctenarMarLnYI
09.04.2024 5 z 5

Obě na sebe navazující serie se mi moc líbily. Zajímavě vytvořený svět a dobrý příběh.

lampernaqui
21.08.2023 3 z 5

Máme tady konec druhého příběhu série. Učenka se svými společníky konečně dorazí k cíli svého dlouhého putování... a stejně nás na konci nečeká celkové rozuzlení. S tím už ale asi všichni počítají, protože ačkoliv tohle je poslední díl vydaný u nás (asi navždy poslední), v originále jich vyšla hromada dalších. Celá série pro mě byla takovým horším průměrem a to hlavně kvůli zcela nesympatickým postavám. Trochu to napravila poslední trojice románů, kde se ony postavy nevyskytovaly.


Luigi1
09.04.2021 5 z 5

Moc se mi všechny díly líbily.

ludek.n
13.10.2020 4 z 5

Pátrání po zaniklém Bäalâle Seattu vrcholí. Učenka Wynn Hygeorht dává dohromady další díl skládačky, odhalující pravdu o Zapomenuté válce a Pradávném nepříteli. Přestože jsem už Hendeeovým nevěřil, že dokáží z daného tématu vytěžit něco víc, než jen přežvýkání již prověřených struktur a oprášení starých motivů, překvapili plnokrevným příběhem, který křísí něco z onoho frenetického vzrušení, prožívaného s prvními knihami série. Poprvé se zajiskří v hlavním městě Lhoin’nů v Ghràihlôn’nu, kde se znovu objeví mocní fayové a pokusí se Wynn sprovodit ze světa. Je to nicméně jen předehra věcí, které nás čekají v hlubinách pod Bäalâle Seattem. Udržet si klobouky na hlavě při divoké jízdě, do níž se zde Hendeeovi pustili je nemožné. Adrenalin stříká na všechny strany, a tak jediné, co ve finále zamrzí je skutečnost, že s dalšími díly série Vznešení mrtví se v češtině už pravděpodobně nepotkáme. Na druhou stranu, trilogie s učenkou Wynn v hlavní roli, nemohla skončit s lepším skórem, než jaké ji udělilo povídání O pravdě a netvorech.

Calla2002
09.06.2020 4 z 5

Popravdě, vůbec se mi do toho nechtělo. Bylo jasné, že tam Magiera, Leesil a Chap nebudou, a nebyli, ve třech dílech o Wynn nebyli, ale i tak to mělo dobrý příběh, ačkoliv mi tam chyběli, mělo to spád a něco, co vás nutilo číst dál, protože jste to prostě museli vědět. Wynn se často chovala impulsivně a bez rozmyslu, ale je mladá a pořád ještě lehce naivní, a všechno myslí v dobrém, i když to nakonec moc dobře nedopadne :D v tomhle světě, který autoři vymysleli, má takováhle zářivá osobnost plná optimismu a odhodlání svoje kouzlo, takže vám to ani nevadí. Dost mě bavilo, že ona nakonec stejně ze všeho vyklouzla a šla si dál :DD Chane je...Chane. Líbilo se mi, že kvůli Wynn opravdu lidi nezabíjel, nebo aspoň ne pro jídlo, a snažil se, i když to pak trochu přeháněl xd a dost se mi líbilo, že si o sobě nedělal iluze, věděl, že je upír a že tak už to prostě je a nezmění se to, ne že by z toho byl nadšený, a po většinu času jsem nad ním stejně protáčela oči. Bylo mi ho ale líto v tom, jak se mu pomalu ale jistě hroutili iluze o Bratrstvu a vůbec. Lidi pro něj nic neznamenají, jediné, čeho si kdy cenil byli vědomosti, které sbíralo bratrstvo, a Wynn, a jakmile si uvědomil, že Bratrstvo jsou upjatí, strachy podělaný hajzlové, příliš se upnul na Wynn, a ona si to uvědomovala.
Konec mě snad rozbrečel, protože mi ta trojice mega chyběla, ale zajímá mě, co řeknou na to, že Wynn si v pohodě cestovala s upírem, kterýmu Mag už jednou setnula hlavu a on vstal z mrtvých už podruhé, těším se na další díl a doporučuji, ačkoliv to není to ono, je to dobrý.

nadenka13
14.03.2018

skvělá série moc líbila

Lenka.Vílka
28.06.2014 3 z 5

Nectu jenom intelektualni literaturu, to si radeji hodim masli...serie se pro me stala typickou GP a podle toho k ni pristupuju...

Štítky knihy

upíři elfové magie trpaslíci

Autoři knihy

Barb Hendee
americká, 1963
J. C. Hendee
americká, 1959