Calla2002 Calla2002 komentáře u knih

Sny Sny Richelle Mead

Tenhle díl se mi líbil o něco víc, i když asi spíš kvůli tý negativní stránce. Ne, že bych Setha neměla ráda, ale přijde mi to najednou mnohem víc zajímavější. Jako, potkat ho, tak mu vrazím takovou, že mu zlomím čelist, a jsem mimochodem pěkně vytočená, ale tenhle díl se mi líbil i přes to. Fakt moc mám ráda Cartera, neteře Setha a Georgie mi tak nějak přirostla k srdci. Celkem mě ale straší to čtení z dlaně od Dantea. Za to mě strašně zajímá ta vize od Nyx. Myslím, že v budoucích dílech bude ještě hodně zápletek a věcí na vysvětlení.

PS: Popravdě, Seth se mi teď opravdu ale opravdu moc protiví.

05.08.2020 5 z 5

Na vrcholu Na vrcholu Richelle Mead

Překvapilo mě to, Bastian je úžasná postava a naprosto zbožňuju vztah mezi Georgie a jím. Je to jasnej příklad přátelství až za hrob, i přes tu kravinu co udělali, a že si to nakonec přiznal i Bas, zůstali přáteli a minimálně další tisíciletí pořád ještě zůstanou. Ambrózie mě taky překvapila, co mě ale nepřekvapilo byla orientace naší Dany, teda, ze začátku mi to nešlo do hlavy, až někdy v půlce. Seth se zase vytáhl co se ohledně toho všeho a všech děje, je to celkem nevýrazná postava, ale dohání to tím jak je úžasnej v těch nejhorších chvílích.

05.08.2020 4 z 5

Trápení Trápení Richelle Mead

Na pět to asi není, ale mám ráda tohle téma. Ty upíři, andělé, sukuby a tak dále. Myslím, že to bylo pěkně sepsané a mělo to nějakou dějovou linii. Když to tak vezmete, vlastně byla hlavní hrdinka docela obyčejná. Ne, špatně řečeno. Když se podíváte na hrdinky jinde. Jsou vyvolené, všemocné a objeví se u nich nějaká extra schopnost. U Georgie je jasné, že je silná, ale ne tak silná. Nebyla to ona, kdo porazil Helenu s Romanem, byla tam hlavní hrdinkou, a byla dobrou hlavní hrdinkou, ale nebyla to taková ta typická Mary Sue, co nakonec zachrání situaci. Nebo aspoň ne úplně sama.

04.08.2020 4 z 5

Hněv Hněv J. R. Ward (p)

Víte, mám špatnej pocit z toho, že dal Davině to vítězství. Je to obrovskej risk. Jako, výhoda ale zase je, že nebude mít jeho slabinu pod kontrolou. Přesto mám pořád radši Jima s Davinou, než Jima se Sissy. Davina a Jim mají takový šmrnc xdd

20.06.2020 5 z 5

Závist Závist J. R. Ward (p)

Začnu asi Colinem a Nigelem, naprosto jsem si je zamilovala, spolu i mimo. Ty dva jsou zatraceně úžasní. Ship it forever.
Jim se zase předvedl a v dost scénách jsem se smála i tahala za vlasy, třeba když bylo najednou ze tria jenom duo. Nebrečela jsem, ale jsem z toho smutná.
Linku Vecka a Reillyový jsem si opravdu užila, měli prostě něco do sebe a na rozdíl od knihy předtím, kde jsem upřednostňovala scény s Jimem, tady jsem se těšila na ty dva.

17.06.2020 5 z 5

Chtíč Chtíč J. R. Ward (p)

Bylo to zajímavé, mělo to příběh, spád a pro mě celkem nečekaný konec.
P.S. - Jsem divná, když shipuju Davinu s Jimem? (I když je to tak trochu nechutný, poukážu-li na její pravou podobu.)

16.06.2020 5 z 5

Přísaha krve Přísaha krve J. R. Ward (p)

Líbilo se mi to, strašně moc. Linka Rhage, Mary a Bitty byla úžasná, smutná, ale úžasná a skončilo to krásně. Musím říct, že Lassitera naprosto zbožňuju, je to takovej ten debílek podle mého gusta xD
Linka Axe a Elise mi přišla strašně rychlá, nevím, možná mi tak jenom připadala. Každopádně mi stejně přijde, že se to seběhlo moc rychle, neuškodilo by je dva trochu protáhnout, prodloužit vývoj jejich vztahu, ačkoliv jsou spolu super.

16.06.2020 5 z 5

Polibek krve Polibek krve J. R. Ward (p)

Miluju tenhle díl, na Paradise jsem byla zvědavá už od posledního dílu Bratrstva, a moc se mi líbilo, jak to skončilo. Jdu na další díl, doufám, že to bude Peyton.

14.06.2020 5 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Bylo to zajímavé, závěrečný konec mi přišel ale moc rychlý, ačkoliv prolog byl nádherný, protože jsem zastánce dobrých konců. Alina mi nevadila, ani Mal, vlastně mi přišlo jejich chování pochopitelné, když se to vezme kolem a kolem, i když někdo říká, že se chovali jako blbci, já si to nemyslím. Ale musím říct, že jsem si naprosto zamilovala Nikolaje, dokonce ještě dřív, než jsem tenhle díl dočetla, jsem už měla koupeného Zjizveného krále.
Konec ale není jediný, co se mi nelíbilo, celá ta série mi přišla slabší, v některých chvílích jsem se ani dost nezačetla, v některých zase ano, podle mě je Šest vran a vsadila bych se, že i Zjizvený král, o dost lepší jak série Griša. Ale stojí za to si to přečíst.

13.06.2020 4 z 5

O pravdě a netvorech O pravdě a netvorech Barb Hendee

Popravdě, vůbec se mi do toho nechtělo. Bylo jasné, že tam Magiera, Leesil a Chap nebudou, a nebyli, ve třech dílech o Wynn nebyli, ale i tak to mělo dobrý příběh, ačkoliv mi tam chyběli, mělo to spád a něco, co vás nutilo číst dál, protože jste to prostě museli vědět. Wynn se často chovala impulsivně a bez rozmyslu, ale je mladá a pořád ještě lehce naivní, a všechno myslí v dobrém, i když to nakonec moc dobře nedopadne :D v tomhle světě, který autoři vymysleli, má takováhle zářivá osobnost plná optimismu a odhodlání svoje kouzlo, takže vám to ani nevadí. Dost mě bavilo, že ona nakonec stejně ze všeho vyklouzla a šla si dál :DD Chane je...Chane. Líbilo se mi, že kvůli Wynn opravdu lidi nezabíjel, nebo aspoň ne pro jídlo, a snažil se, i když to pak trochu přeháněl xd a dost se mi líbilo, že si o sobě nedělal iluze, věděl, že je upír a že tak už to prostě je a nezmění se to, ne že by z toho byl nadšený, a po většinu času jsem nad ním stejně protáčela oči. Bylo mi ho ale líto v tom, jak se mu pomalu ale jistě hroutili iluze o Bratrstvu a vůbec. Lidi pro něj nic neznamenají, jediné, čeho si kdy cenil byli vědomosti, které sbíralo bratrstvo, a Wynn, a jakmile si uvědomil, že Bratrstvo jsou upjatí, strachy podělaný hajzlové, příliš se upnul na Wynn, a ona si to uvědomovala.
Konec mě snad rozbrečel, protože mi ta trojice mega chyběla, ale zajímá mě, co řeknou na to, že Wynn si v pohodě cestovala s upírem, kterýmu Mag už jednou setnula hlavu a on vstal z mrtvých už podruhé, těším se na další díl a doporučuji, ačkoliv to není to ono, je to dobrý.

09.06.2020 4 z 5

Chamtivost Chamtivost J. R. Ward (p)

Prvních pár stránek šlo fakt těžko, nemohla jsem se začíst, protože to prostě nebylo bratrstvo. Ale nakonec se mi to začalo líbit, svět který spisovatelka vytvořila je podle mého gusta, stejně jako Jim. Ani černá ani bílá, ale pěkná šedá. Prostě bastard co sem tam udělá nějaký ten dobrý skutek. A jak bylo zmíněno pode mou, kvůli postavám a prostředí, jako třeba Trez a Železná maska, se opravdu cítíte jako doma, to byla asi hlavní věc, která mi pomohla se začíst.

17.04.2020 5 z 5

Milenec jen můj Milenec jen můj J. R. Ward (p)

Tenhle díl zbožňuju, protože zbožňuju Johna i Xhex a spolu jsou nejlepší xd popravdě, na tenhle díl jsem se klepala od ty doby, co se na ní John podíval a Xhex ho odvedla kvůli bouchačce. Bylo jasný, že ti dva, budou mít úžasný příběh, a byla, je, to pravda.

27.01.2020 5 z 5

Vyvolený milenec Vyvolený milenec J. R. Ward (p)

Popravdě, Phuryho mám ráda, mám ráda i Butche, ale díly o Butchovi a Phurym mě prostě nebavili xd i když u tohohle dílu to trochu zachránil konec xd většinou to dost zachraňují části s Johnem xd

22.01.2020 4 z 5

Pán stínů Pán stínů Cassandra Clare (p)

MOHLO BY OBSAHOVAT SPOILERY!

Šok. Přesně tak bych to popsala. Dočetla jsem to a ještě se tak úplně nevzpamatovala. To, jak se to všechno odehrálo bylo neskutečné a pro mě rozhodně nepředvídatelné. Neustále se k tomu všemu vracím, ať už kvůli smrti, lásce nebo nezodpovězených otázkách. Povím tu jenom jeden SPOILER, takže ten kdo to tu čte, ať to POSUNE NÍŽE, NEBO VÝŠE.
Ohledně jejich pouta, neustále mluví o exilu, smrti, odebrání run a tak. Ale co by se stalo, kdyby se Emma připoutala k někomu jinému? Nezlomilo by se tím pádem pouto mezi Juliánem a Emmou? Zaráží mě, že to tam nikoho nenapadlo, Cristina by se podle mě k Jamiemu jako jejímu parabataiovi nevrátila, všichni kdo jsme to četli stejně tušíme, že z něj bude průser. Takže proč by Emminim parabataiem nemohla stát ona? K Diegovi se nevrátí a byla by přitom blízko k Markovi i Kairanovi i ostatním. Všechno by se tím vyřešilo, no ne? Kdyby se chtěl někdo ozvat a pokecat o tom, byla bych jenom ráda ;))))

10.01.2020 5 z 5

Paní půlnoci Paní půlnoci Cassandra Clare (p)

Emma je typická prořízlá huba bez pudu sebezáchovy a to já tak nějak naprosto zbožňuju xD celá rodina Blackthornových je naprosto úžasná. Už v Nástrojích smrti bylo jasné, že z Juliana a Emmy bude úžasnej příběh, a rozhodně jsem se nemýlila.

10.01.2020 5 z 5

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

Krásný konec, tenhle díl asi jako jediný zaslouží pět hvězd. U tohohle dílu jsem se smála i brečela, a to se mi v této sérii ještě nestalo, nebýt těch slz a smíchu, měla by kniha čtyři, tenhle díl byl nejlepší.

01.12.2019 5 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Myslím, že kdyby to skončilo tímhle dílem, vůbec by to sérii neuškodilo. Možná pár kapitol navíc, aby se objasnili nejasnosti a tak, ale opravdu by nebylo k zahození to tady ukončit. Happyand a tak dále. jsem teď u pátého dílu a protáčím oči, protože to podle mě vůbec není nějak potřebné, ale dočtu to, už jenom ze zvědavosti, jak to skončí se Sebastianem, Clary a Jacem a Simonem a Isabele xd

29.11.2019 4 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Je to dobrý, ale nemá to na pět hvězdiček. V některých chvílích jsem zalapala po dechu, ale tak to je asi všechno, co tam bylo nějak více záživné. První jsem viděla film, a celkem mě překvapilo, že krom pár maličkostí (třeba jako ta scéna v upířím doupěti, nebo vzhled Clary), to bylo filmu opravdu podobné, to se nestává.

29.11.2019 3 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

Naprosto to zbožňuju, už čtu Nástroje smrti, ale můžu říct, že tohle bude pro mě asi vždycky best série. Ani ne tak tím, že je to moje první série z toho světa, jako to, že mě to prostě přijde lepší dějově i postavově, než Nástroje smrti s Clary.

29.11.2019 5 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

Jak by si mohl člověk vybrat? :DD Jem, Will...každý vyjímečný svým způsobem a dělají zmatek v srdci Tesse i mně xD nevím co mám ohledně nich dělat a ani nevím komu fandím, každou chvíli je to někdo jiný :DDD každopádně, mimo tento milostný trojúhelník, je to super, děj se netáhne, pořád je tam něco nového a na povrch vyplouvají tajemství a šokující objevení, plus dramatický konec. Dokonalý!

23.11.2019 5 z 5