Cajda Cajda komentáře u knih

Veterinární úsměvy Veterinární úsměvy Dušan Vintera

Tyhle milé oddechovky mi prostě vždycky udělají radost a pohladí po duši.
Po přečtení jsem knihu věnovala naší paní veterinářce, která též studovala v Brně.
Snad ji potěší a pobaví.

09.08.2022 4 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Za mne super! A dokonce o dost lepší než Stvůra. Ačkoli u ubou platí, že se skvěle čtou.
Prostě nešlo přestat - hltala jsem slovo za slovem, stránku za stránkou...
Hlavně 3/3 má spád a vlastně až ke konci je pachatel jasný. I logický.
Těším se na další dílo.

09.08.2022 5 z 5

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Skvěle se čte, jděte do toho!

29.06.2022 5 z 5

Krásné tajemství Krásné tajemství Louise Penny

Tentokrát jsem se trošku "trápila" :o( Přišlo mi to moc natahované, furt samý hábit a zpěv...mám chorály ráda, ale bylo tu toho jaksi moc (no bodejť, jsme v klášteře!).
Ale napsáno je to opravdu moc hezky, jako vždy a vlastně až do konce jsem netušila, kdo vraždil.
Každopádně se těším na pokračování!

29.06.2022 4 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Za mne SUPER!!!! Tak mne to vcuclo a pohltilo, že jsem si tu ani nestačila poznačit, že "právě čtu" a už jsem měla přečteno :o) Bavilo mne to moc. Skvěle zamotané a ještě lépe rozmotávané.

21.06.2022 5 z 5

Světelný klam Světelný klam Louise Penny

Tahle série prostě nemá chybu! Těším se na každý další díl :o)

07.06.2022 5 z 5

Vykrvácet Vykrvácet Michael Robotham

Je pravda, že ten konec byl trošku "střihlý"...zakončen snad až zbytečně rychle, ale četlo se mi to úžasně! Přečetla jsem ji na 3x -knihu jsem odkládala, až mi doslova padala na hlavu:-) a ten padouch (čili vrah) mi teda jasnej jako facka nebyl - viz axspevak. Jsem z autora nadšená, hned jsem se pustila do jeho další knihy Hodná a zlobivá holka, tak uvidím, jak se mi bude jevit ta. Za mne doporučuji. Kdyby šlo, dám i víc hvězdiček :o)))

07.06.2022 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Byla to prima změna, ale taky se těším, až bude náš milý pan Bergman zpátky doma :o))))
Konec mne víc potěšil než překvapil.
Klasická příjemná nebrutální paní Klevisová.
SUPER!

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Dobře se čte a pořád si říkáte: "kdo a jak to udělal, co se stalo a kdo všechno je do toho případu zapletený".
Nenáročná, i když napínavá detektivka.
Doporučuju :o)

Tomíkovy objevy Tomíkovy objevy Gerard Grée

Úžasná, skvělá a krásná kniha mého dětství, kterou stále mám.
A nedám! :o)))
Jako malá jsem právě z ní zjistila, že existují sopky a dlouho jsem se jich bála, než se mým rodičům a prarodičům podařilo mi vysvětlit a přesvědčit mne, že tady sopky nejsou :o)

Balada o Sněžce Balada o Sněžce Marie Kubátová

Píšu to opravdu nerada, ale je to fakt hrozná kniha :o((((
Já se tak těšila na Sněžku, na moje oblíbená a známá místa v okolí, ale tohle jsem sotva přelouskala. Přeskakovala jsem řádky, až odstavce....vůbec se mi to nečetlo dobře.
Přemýšlím, komu bych tuto knihu doporučila - možná tak "šutrologům" jak je uváděno i v knize. Nadšeným ekologům nebo někomu takovému.....
Mám o Krkonoších několik knih, ale tuto postoupím dál.
Škoda :o(

24.05.2022 1 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

No....
Čte se to teda fakt dobře. To se musí nechat!
Ale jinak... Ať si každý udělá vlastní názor.

27.04.2022 2 z 5

Skoro normální rodina Skoro normální rodina Mattias Edvardsson

Skvěle se čte!
Zajímavé i příjemné a nápadité je pojetí tří pohledů na věc - otec, dcera, matka.
Názorná ukázka klasických domněnek ve vztazích.
Kapitoly o "Méďovi" mi taky přišly lehce zbytečné a jen natahující děj, ale nijak zvlášť mi nevadily.
Celkový dojem SUPER!

19.04.2022 4 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Prostě paní Klevisová - co je třeba dodat víc?
Super čtivý příběh jako všechny ostatní - dle mého názoru, samozřejmě.
Je to detektivka, ale taková vlastně úplně milá - přirovnala bych to k Četnickým humoreskám.
Mám už jen tři nepřečtené knihy od paní Klevisové. A těším se na všechny další :o)

19.04.2022 5 z 5

Pasažér 23 Pasažér 23 Sebastian Fitzek

Nemohu jinak, než přidat také pozitivní komentář :o)
I mně se líbí ta lodní okénka plnící se s každou kapitolou víc a víc červenou barvou - krví...
Je to napínavé čtení (na mne někdy až moc), a i když mi přečtení celé knihy trvalo, jsem ráda, že jsem ji dočetla - konec je opravdu nečekaný, překvapivý, takový "Fitzekovský" :oD
Pan Fitzek prostě opět nezklamal! Opět překvapil. A opět potvrzdil, že je prostě úžasný PAN SPISOVATEL!

19.04.2022 5 z 5

Jak vyléčit vnitřní zranění podle Lise Bourbeau Jak vyléčit vnitřní zranění podle Lise Bourbeau kolektiv autorů

Ráda si z knih vypisuju věty, které mne zaujmou. Tady je toho tolik, že přemýšlím nad zvýrazňovačem.......
Některá cvičení jsou trošku ,, zvláštní,, ovšem jistě mají svá opodstatnění.
Každopádně jsem se tam se spoustou věcí ztotožnila a knihu si nechávám v knihotéce.

17.04.2022 5 z 5

Kdo nesází, nevyhraje Kdo nesází, nevyhraje Anna Blažíčková

Vlastně úplně krásné retro. Odborným drobnostem jsem sice houby rozumněla, ale na poutavosti příběhu to neubralo. Každý podobný PC nadšenec by tuto knihu, myslím, měl mít doma. Současní mladí to vlastně ani nemůžou "pobrat", ale čte se to dobře.

08.04.2022 3 z 5

Zvěrolékař a psí historky Zvěrolékař a psí historky James Herriot (p)

Přesně:
Ad "Kačí1169" James Herriot prostě nikdy nezklame.
Ad "Bulldog" Tuhle knihu by měl mít v knihovně každý milovník psů....
Jo! A jo! A prostě jo! Takže u mne má čestné místo.
Pan Herriot píše úplně úžasně - a je jedno, které zvíře zrovna ošetřuje.
Je prostě úplně skvělý.
No jo, už jsem zaujatá.
Já vím :o)))))

08.04.2022 5 z 5

Rošťák Oliver a Marica čarodějka Rošťák Oliver a Marica čarodějka Petra Braunová

Opět krátké a milé pokračování Oliverových příhod.
Za mne prima.

08.04.2022 4 z 5

Rošťák Oliver Rošťák Oliver Petra Braunová

Některé dětské knihy čtu ( na prohození a odlehčení) moc ráda a tohle bylo vážně příjemné :o)

08.04.2022 4 z 5