Tomíkovy objevy

Tomíkovy objevy https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/126758/bmid_tomikovy-objevy-4Ny-126758.jpg 5 31 14

Tomík objevuje série

Tatínku a maminko! Poslechněte si Tomíkův návrh: Hrajte si s dětmi. Čtěte text a nechte děti, aby se vás vyptávaly. Když už se začínají učit číst, mohou samy luštit stránky, které je obzvlášť zaujaly. Text je přizpůsoben jejich vyjadřování, a také stupní jejich znalostí. Je psán tak, aby v nich stále vyvolával touhu objevovat smysl skrytý v písmenech. Obsahuje části: Tomík umí všechno změřit; Deset Tomíkových objevů; Tomík pozná, kolik je hodin... celý text

Pro děti a mládež , Šikovné děti - tvoření, hry, styl , Vzdělávání

Vydáno: , Albatros (ČR)

Petit Tom fait 10 découvertes, Petit Tom sait lire l’heure, Petit Tom veut tout mesurer , 1972

Emik87
13.02.2024 5 z 5

Moje moc oblíbené úkoly s Tomíkem :)

Calinda
28.01.2024 4 z 5

Na knihu si vzpomínám z dětství, kdy jsem měla ráda všemožné encyklopedie a tato se mi líbila pro její krásné ilustrace.

Sitting-Bull
09.10.2023 5 z 5

Kniha mého dětství. Více mě sice bavila kniha Tomík objevuje přírodu, ale i tato byla jednou z opakovaně čtených knih a nejinak je tomu s dětmi, nejprve se starším a teď s mladším synem.

milan.krimsky
21.09.2023 5 z 5

Knihu jsem půjčil i vietnamským dítkům a nechtěli mi jí vrátit, hodně se od ní učili :-O)

valda
26.05.2023 3 z 5

Knížka, kterou jsem měl v dětství. Bavilo mě dívat se na obrázky. Už ne tolik řešit Tomíkovy úkoly. Ten nejdříve představuje, jak se věci měří, jak fungují některé přírodní zákony, a nakonec se ponoří do poznávání času. No nevím jestli je to kniha, která vám nabídne nejlepší vysvětlení těchto věcí. Ale minimálně pro prohlížení si obrázků a vysvětlování si, co na nich je, určitě potěší všechny děti.

los
09.03.2023 4 z 5

takových pěkných dětských knížek, které nenásilně vzdělávají, není nikdy dost

Cajda
24.05.2022 5 z 5

Úžasná, skvělá a krásná kniha mého dětství, kterou stále mám.
A nedám! :o)))
Jako malá jsem právě z ní zjistila, že existují sopky a dlouho jsem se jich bála, než se mým rodičům a prarodičům podařilo mi vysvětlit a přesvědčit mne, že tady sopky nejsou :o)

milan.krimsky
16.03.2022 5 z 5

Nádherná kniha mého dětství, tuto knihu jsem měl nejraději a stále ji mám ve skvé knihovničce.

jan0223
20.12.2021 4 z 5

Tuto knihu jsem v dětství hltal, nádherné ilustrace a zpracování. Dal by jsem ji jako povinnou četbu, až z této knihy jsem spoustu věcí pochopil a objevil.

plutoking
28.09.2020 5 z 5

Mé dětství :)

Lucissia
29.04.2018 5 z 5

Skvělá kniha z dob mého dětství, která se líbí i mým synům. Zajímavě podané informace. Určitě se ke knize vrátíme. :-)

Vidlička
13.10.2017 5 z 5

Všechno, co potřebuju vědět, jsem se naučila, ne v mateřské školce, ale z této knížky ještě jako dítě! Skutečně se mi dodnes informace z některých "oborů" vybavují ještě i s ilustracemi z téhle perly! :-) Věřím, že i dnešní děti by si některé základy z toho vzaly.

P.S. Teprve nedávno jsem si při prohlížení všimla, jak tam tatínek na jedné ilustraci pěkně v kruhu rodiny bání cígo! To by dneska neprošlo :-DDD

Broukodrak
01.11.2015 3 z 5

(Komentář maminky a tatínka - pozor, jsou tam chyby. Vznikly zřejmě při překladu. Zpracované je to moc hezky.)

poetree
05.08.2013 4 z 5

pěkná kniha pro menší děti, ilustrace mne zaujaly a pamatovala jsem si je doteď :) a je celkem vzdělávací.

pro děti od 5 let věda pro děti

1986  92%Tomíkovy objevy