Bulba Bulba komentáře u knih

Hranice Řádu Hranice Řádu Neal Asher

Přestože se mi první díl moc nelíbil (nepodařilo se mi zcela pochopit děj), zkusil jsem si i na základě lepších recenzí přečíst druhý díl - ten mě nadchnul. Je to pěkné hard sci-fi a k autorovi se určitě ještě vrátím.

11.02.2023 5 z 5

Město v oblacích Město v oblacích Anthony Doerr

Ze začátku mně trochu vadilo rychlé střídání různých dějových linek, ale tak po třetině jsem si zvyknul a kniha mě zcela vtáhla.

23.09.2022 5 z 5

Karanténa Karanténa Greg Egan

K níže uvedeným hodnocením nemám, co bych dodal, vystihují zcela i můj názor na knihu.

14.09.2022 4 z 5

Flashback Flashback Dan Simmons

Ze začátku jsem byl trochu na rozpacích, a říkal jsem si, že je to moc americké (rozpad USA šokuje hlavně Američany), různých politických úvah je v knize dost, ale tak po třetině jsem se začetl a druhou polovinu už četl jedním dechem. Rozhodně je to kniha, na kterou nezapomenu.

05.07.2022 4 z 5

Příběh předka Příběh předka Richard Dawkins

Souhlas s většinou níže uvedených komentářů. Četl jsem týden a tři dny, zjistil jsem, že je lepší knize několikrát za den věnovat půlhodinu, než se snažit ji číst v kuse - přece jen se na čtení je třeba trochu soustředit. Nejprve jsem myslel, že čtení proložím nějakou lehčí knihou, ale nakonec jsem se od ní neodtrhl.

03.06.2022 5 z 5

10 rad nájemného vraha, jak vyčistit kvartýr 10 rad nájemného vraha, jak vyčistit kvartýr Hallgrímur Helgason

Kniha se mi dost líbila, je tam hodně černého humoru, není to detektivka ani thriller. Změna stylu v polovině mi taky nevadila, knihu jsem jedním dechem dočetl do konce. Ale věřím, že se nemusí líbit každému.

07.05.2022 5 z 5

Vražda ve společnosti Consus Vražda ve společnosti Consus Václav Erben

Souhlas s níže uvedenými komentáři. Kapitán Exner prostě patří do předrevoluční doby.

24.04.2022 3 z 5

Engerlingové Engerlingové Jaroslav Velinský

Náročné čtení, po dočtení jsem si znovu přečetl začátek, v ději jsem se místy ztrácel. Je to druh příběhu, na který se nezapomíná, i když nevím, zda si ji ještě někdy přečtu.

05.04.2022 4 z 5

Ivanhoe Ivanhoe Walter Scott

Knihu jsem si přečetl znovu po asi 40 letech. Pokud se nikam nespěchá, tak stojí za přečtení - nejvíc se mi líbily dialogy různých postav, zvlášť ty, v nichž vystupuje pasák vepřů, šašek nebo žid Izák - připadal jsem si chvílemi jak na divadle.

14.02.2022 5 z 5

Dům na tekutých píscích Dům na tekutých píscích Carlton Mellick III

Sáhl jsem po knize na základě hodnocení v XB1, kde měla 5 hvězdiček. S hodnocením souhlasím, moje první kniha od autora, přečtu si i další.

10.02.2022 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Pěkná kosmická sci-fi, autor opravdu umí psát, nemám co vytknout. Jelikož mám technické vzdělání, nevadí mi ani matematika a fyzika v textu.

27.01.2022 5 z 5

Pravda leží zde Pravda leží zde Lindsey Klingele

Na to, že je mi asi o 50 let více, než těm, pro něž je kniha určena, se mi celkem líbila.

03.01.2022 4 z 5

Dědictví krve Dědictví krve Amélie Wen Zhao

Tak do poloviny plynul děj dost zvolna, ale pak kniha nabrala spád. Od dalšího dílu mě rozhodně neodradila.

25.12.2021 4 z 5

V pavučině V pavučině Neal Asher

Patřím spíše do skupiny komentujících, které kniha až tak moc nenadchla. Nemůžu nesrovnávat s knihami od Alastaira Reynoldse, které mi připadají rámcově podobné a které se mi libily podstatně více. To, že jsem některé pojmy ze začátku nechápal, mi tak nevadilo, ale že jsem nepochopil ani závěr, přestože jsem se k některým pasážím vracel (a to jsem knihu četl asi 3 dny, tedy celkem souvisle) už na mě bylo moc. Zřejmě jsou to knihy pro náročnějšího čtenáře, než jsem já.

11.12.2021 3 z 5

Umění řezničiny: Joseph Lister a temný věk viktoriánského lékařství Umění řezničiny: Joseph Lister a temný věk viktoriánského lékařství Lindsey Fitzharris

Ke knize jsem se dostal tak, že v časopisu Křížovka byla Listerovu dílu věnována jedna dvoustránka a tajenkou poslední křížovky byl právě název této knihy. Půjčil jsem si ji v knihovně a s nadšením přečetl. Životy průkopníků vědy jsou pro mě velice poučné. Lidé si dnes moc neuvědomují, že za současný velice pohodlný život vděčíme spoustě průkopníků v oblasti různých věd v minulosti a že to, co se nám zdá dnes v oblasti medicíny samozřejmé, bylo ještě před necelými 200 lety úplně jinak.

05.12.2021 5 z 5

Hvězdopravec Hvězdopravec Martin Bečan

Knihu jsem si půjčil na základě recenze v XB1 (***). Byla pro mě zklamáním - v první čtvrtině jsem uvažoval, že ji odložím, pak se mi zdála trochu zajímavější a v poslední čtvrtině jsem zase uvažoval o předčasném ukončení. Některé pasáže jsem četl několikrát a nějsem si jistý, zda jsem je pochopil. A to musím říci, že třeba knihy od Neila Gaimana se mi líbí a nevyhýbám se ani dost divným dílům - třeba China Miéville je můj oblíbený autor.

17.11.2021 1 z 5

Bídné roky Bídné roky Knut Faldbakken

Mám z knihy podobný dojem, jako v níže uvedených příspěvcích. Také jsem ji četl někdy před 30 lety, některé okamžiky jsem si stále pamatoval (i optimistický závěr), a když teď znovu vyšla, rád jsem si ji přečetl znova, a ani teď mě nezklamala.

13.11.2021 5 z 5

Studené světlo hvězd Studené světlo hvězd Pavel Fritz

Knihu jsem si přečetl na základě kladného hodnocení v XB1. A nezklamala mě. Aź na povídku Roky naší lásky se mi povídky líbily, a některé (včetně té poslední) opravdu hodně.

10.09.2021 5 z 5

QualityLand QualityLand Marc-Uwe Kling

Místy byla kniha vtipná hodně, místy méně a děj se podle mého názoru postupně vytratil. Ale přečíst se dala, a někdy jsem se i zasmál nahlas.

19.06.2021 3 z 5

Loď na milión let Loď na milión let Poul Anderson

Taky mě to moc nenadchlo, ani poslední část v budoucnosti se mi nezdála moc zajímavá. Přečíst se kniha dala, ale trochu mě odradila od toho, číst od Andersona něco dalšího.

11.06.2021 3 z 5