Bulba Bulba komentáře u knih

Kvazi Kvazi Sergej Lukjaněnko

Lukjaněnko je můj oblíbený autor a tímto románem mě rozhodně nezklamal. V ruštině už vyšlo pokračování, rozhodně si ho přečtu.

07.04.2019 5 z 5

Ambasadov Ambasadov China Miéville

Miéville je můj oblíbený spisovatel, knihu jsem si vzal ke čtení jako sázku na jistotu. Ale narazil jsem, na začátku jsem moc nechápal, o čem je řeč, asi 4x jsem nad knihou usnul (čtu si po obědě) a v 1/5 jsem si říkal, že si na Vánoce vezmu nějaké zajímavější čtení. Pak jsem si přečetl komentáře na Databázi knih, a řekl si, že zkusím pokračovat. A nelitoval jsem, kniha rozhodně za přečtení stojí, i když na rozdíl o jiných děl autora je na počátku trochu nepochopitelná i málo dějová.

01.01.2019 4 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Přečteno na základě kladné recenze v XB1. Ze začátku jsem si musel zvyknout na styl vyprávění, tak od třetiny jsem se začetl a příběh mě zaujal. Konec, i když je otevřený, se mi líbil. Jen se mi vznik popisovaného režimu zdá dnes dost málo pravděpodbný, i když možná situace ve světě byla před 33 lety, kdy kniha vznikla, poněkud jiná.

12.09.2018 4 z 5

Střepy v prachu Střepy v prachu Milan Pohl

Koupeno a přečteno na základě recenze v XB1. Příjemné čtení o výletech v přírodě a zamyšlení nad lidskou pamětí.

27.08.2018 5 z 5

Svatý Leibowitz a Vládkyně divokých koní Svatý Leibowitz a Vládkyně divokých koní Walter M. Miller

Chvalozpěv na Leibowitze je více strhující vyprávění, než tato kniha. Občas jsem se hůře orientoval v množství postav a národů, ale příběh má cosi do sebe, popis uvedený u knihy ho celkem přesně vystihuje.

25.08.2018 5 z 5

Goliáš Goliáš Scott Westerfeld

Závěrečná kniha mě nezklamala, nakonec je sice hapyend, ale to u knihy tohoto stylu nevadí.

16.08.2018 5 z 5

Záhada čínského hřebíku Záhada čínského hřebíku Robert van Gulik

Pěkná historická detektivka, všechny autorovy knihy se dobře čtou. I ta pro mě exotická jména postav se dají zapamatovat.

01.08.2018 5 z 5

Čaroděj Zeměmoří Čaroděj Zeměmoří Ursula K. Le Guin

Když jsem v XB1 četl článek o autorce, který vyšel při příležitosti jejího úmrtí, řekl jsem si, že si od ní nějakou knihu přečtu. Podle svých záznamů jsem tuto knihu četl před 17 lety, a už tehdy jsem ji pro sebe hodnotil stupněm 5. Ani při novém přečtení mě příběh mladého čaroděje nezklamal.

28.07.2018 5 z 5

Znamení rožmberské růže Znamení rožmberské růže Vlastimil Vondruška

Další výborná kniha ze série, autor historické detektivky opravdu umí. Nemohu nesrovnávat s knihami Ellis Petersové, které se mi taky líbily, ale Vondruškovy se mi zdají rozmanitější a navíc české prostředí je pro našince jednoznačně plus.

21.07.2018 5 z 5

Ve stínu Rudé věže Ve stínu Rudé věže Karolina Francová

Knihu jsem si koupil na základě recenze v XB1 - občas si takto nějakou knihu pořídím, ne vždy ale kladná recenze znamená, že se i mně dílo líbí. Tento román mě ale nadchnul - výborná česká fantasy. Těším se na další díly, snad si udrží podobný standard jako první.

21.07.2018 5 z 5

Mladík v exilu Mladík v exilu C. D. Payne

Další díl série - nepřišel mi ani lepší, ani horší než předchozí. Kniha splnila to, co jsem od ní čekal.

05.07.2018 4 z 5

Žena s drakem Žena s drakem Františka Vrbenská

Co ke knize říci? Sbírka povídek, některé se mi líbily více, některé méně, některé jsem moc nepochopil. Zhruba stejný dojem, jako když čtu časopis XB1, který odebírám.

16.06.2018 4 z 5

Dívka s copem Dívka s copem Jaroslav Velinský

Výborná detektivka, p. Velinský umí psát.

16.06.2018 5 z 5

Behemót Behemót Scott Westerfeld

Příběh neztrácí tempo, autor zápletku velice dobře promyslel. Výborný steampunk.

03.06.2018 5 z 5

Jatka Jatka Lee Child

Na autora a jeho hrdinu jsem četl kladné ohlasy, tak jsemsi řekl, že si zkusím přečíst první díl. Podle názvu jsem soudil, že kniha bude drsná a v tom opravdu nezklamala. Nevím, proč je ve většině moderních detektivek tolik násilí - mně v knihách rozhodně nechybí. Jako celek je pro mě kniha mírné zklamání - ale to se mi v poslední době stalo víckrát u vysoce hodnocených moderních detektivek. Asi si raději budu číst klasiku - Christie, Simenona, Sjöwall&Wahlöö.

01.06.2018 4 z 5

Leviatan Leviatan Scott Westerfeld

Chtěl jsem si přečíst nějaký steampunk, tak jsem podle odkazu v článku o steampunku na Wikipedii sáhl po této knize. Přestože je určena čtenářům od 10 let a já mám téměř o půl století více, byl jsem zcela uchvácen světem, který autor vytvořil, výbornými ilustracemi i svižným dějem. Také mi vyhovuje lehčí styl psaní, ktery někdy u knih pro mládež postrádám.

19.05.2018 5 z 5

Král duchů Král duchů David Gemmell

První půla mě trochu překvapila, ale druhá už byla klasická Gemmelova bojová fantasy.

05.05.2018 4 z 5

S čím kdo schází S čím kdo schází Alex Drescher

Další pěkné příběhy královského prokurátora, jen všechny autorovy povídky mají podobná schemata, ale není to nic, co by vadilo, pokud jich nečtete deset za týden.

01.05.2018 5 z 5

Un Lun Dun Un Lun Dun China Miéville

Miéville je můj oblíbený autor, žádná z jeho knih mě ještě nikdy nezklamala. Tím, že tato je určená pro mládež, není tak drastická, jako knihy pro dospělé, vzpomněl jsem si na Kingovi Dračí oči. Chápu, že autorovy fantazie se nemusí každému líbit, ale u mě vždycky boduje.

25.04.2018 5 z 5

Tajemství zlatého tolobasu - Dobrodružství anglického historika v Rusku Tajemství zlatého tolobasu - Dobrodružství anglického historika v Rusku Boris Akunin (p)

Četl jsem již před 15 lety a teď znova. Některé okamžiky se nedají zapomenout - například první dvě kapitoly. Všechny knihy autora, které jsem četl, se mi libily, ale tahle je jednička.

29.03.2018 5 z 5