Bulba Bulba komentáře u knih

Kouzelné Vánoce Kouzelné Vánoce * antologie

Povídky se mi celkem líbily - takové oddechové čtení.

21.03.2018 4 z 5

Vrah policistů Vrah policistů Per Wahlöö

Pěkná policejní detektivka, stejně jako ostatní příběhy této série. Je zajímavá i bez drastických nebo erotických scén, které jsou téměř ve všech nových detektivkách a které mi opravdu vůbec nechybí. Zbývá mi k přečtení ještě jedna kniha ze série a možná si je za pár let přečtu znova.

17.03.2018 5 z 5

Démoni pralesa Démoni pralesa Alec Palmer (p)

Dobrodružná sci-fi jak se patří, velice poutavě napsáno, v druhé polovině jsem se jen těžko odtrhoval od čtení.

13.03.2018 5 z 5

Draculův švagr Draculův švagr Miloslav Švandrlík

Četl jsem již poněkolikáté, jsou spíše odlehčené - takový černý humor, pod hororem bych si představil něco jiného.

06.03.2018 5 z 5

Ztracený templářský poklad Ztracený templářský poklad Zuzana Koubková

Zpočátku jsem se v ději celkem ztrácel (hodně jmen), postupně jsem pochopil souvislosti. Knihy pana Vondrušky se mi zdají trochu svižnější, ale od autorky si ještě někdy něco přečtu.

06.03.2018 4 z 5

Všichni jsme hleděli vzhůru Všichni jsme hleděli vzhůru Tommy Wallach

Knihu (ebook) jsem si koupil na základě hodnocení v recenzi v časopise XB1 5/2016 - měla tam 5 hvězdiček, aniž bych recenzi zvlášť podrobně četl. Už dříve jsem ji dal přečíst dceři, která mi řekla, že je pěkná, ale smutná. Teď jsem se k ní dostal i já - byla na mě sice trochu netechnická - ale přesto se mi velmi líbila. V recenzi byl knize vyčítán konec, ale ten mi špatný nepřipadal. Román na mě udělal dojem, že není ani tak o amerických teenagerech, jako spíše o smyslu života.

24.02.2018 5 z 5

Vlak do pekla Vlak do pekla * antologie

Výborná klasika anglo-americké povídkové sci-fi.

17.02.2018 5 z 5

Trpaslíci Trpaslíci Markus Heitz

Na knihu jsem narazil náhodou a velice se mi líbila (tak dlouhou knihu jsem už dlouho nečetl) - už se těším na další díly. Jako velké plus knihy hodnotím to, že je psána odlehčeným stylem - třeba Pán prstenů je pěkná kniha, ale vše je tam stašně vážné. Děj je spletitý, popis příhod i bojových scén výborný. Jedině bych knize vytkl ta jména hlavních hrdinů - tak do 2/3 knihy se mi trpaslíci pletli - to, že oba bratři začínají na B bych chápal, ale proč ještě další hrdina začíná na B a ten čtvrtý má ve jménu i s dvěmi tečkami jako jeden z bratrů, to nechápu. Aspoň hlavní hrdina měl jméno trochu odlišné, to se mi nepletlo.

15.02.2018 5 z 5

Chvalozpěv na Leibowitze Chvalozpěv na Leibowitze Walter M. Miller

Knihu jsem četl před 15 lety a zapamatoval jsem si z ní jen to, že jde o postapokalyptickou sci-fi a v čtenářském deníku mám hodnocení, že se mi líbila. Když jsem před nedávnem narazil na to, že má i druhý díl, rozhodl jsem se, že si přečtu znova první. I přes jistou různorodost tří příběhů (jak je uvedeno v komentářích) mne kniha nezkalmala a i teď se mi líbila, a to i přesto, že jsem ateista a o katolické víře dvakrát nic nevím.

27.01.2018 5 z 5

Cesta na Mesiac Cesta na Mesiac Jules Verne

Verneovky jsem četl v dětství, pak jsem si jich několik přečetl před 20 lety a další dvě před 10. Teď jsem po Verneovi sáhl pod dojmem knihy povídek "Nová dobrodružství Julese Verna 1" . Tato kniha je sarkastická, má celkem i zajímavý děj (technické popisy mám rád, některé věci je třeba brát s rezervou), ale určité popisné pasáže (přelet nad Měsícem) se mi zdály zbytečně dlouhé. Určitě to není poslední Verneovka, kterou jsem si teď přečetl.

20.01.2018 4 z 5

Nová dobrodružství Julese Verna I. Nová dobrodružství Julese Verna I. Mike Ashley

Některé povídky zajímavější, některé méně. Po přečtení jsem se rozhodl, že si přečtu nějakého opravdového Verna.

11.01.2018 4 z 5

Adventní kletba Adventní kletba Vlastimil Vondruška

Spletitý příběh, děj směstnaný do jednoho dne a noci, spravedlnosti je nakonec učiněno zadost - typický Vondruška. Velice dobře se čte a přitom je možné si představovat, jaký byl život ve 12. století v Čechách. Jen na začátku ta povodeň, která strhne most, v zimě při sněhové vichřici se mi nezdá - povodně většinou bývají při bouřce nebo oblevě.

07.01.2018 5 z 5

Noční hlídka Noční hlídka Sergej Lukjaněnko

Jedna z trochu více filosofických autorových knih, přesto ale celkem strhující čtení.

01.01.2018 5 z 5

Čaroplavci Čaroplavci * antologie

Výborné povídky (spíše lehčeji laděné) ze zlatého věku sci-fi i ze starší doby. I medailonky o autorech, které jsou před každou povídkou, jsou pěkné.

19.12.2017 5 z 5

Nesmrtelnost, spol. s r. o. Nesmrtelnost, spol. s r. o. Robert Sheckley

Kniha ze zlatého věku americké sci-fi, děj je spletitý, ale poutavý, i občasné několikastránové vysvětlující popisy se dají číst. Po autorovi jsem sáhnul po přečtení povídky Specialista ze sborníku Čaroplavci a nezklamal.

18.12.2017 4 z 5

Cesta pro vraha Cesta pro vraha Jaroslav Velinský

Kniha se mi moc líbila. Příběh sice není tak spletitý ("překombinovaný") jako v jiných knihách s Otou Finkem a ani závěr není ve stylu thrilleru, ale vůbec mi to nevadilo. Detektivky od pana Velinského se mi líbí podstatně více, než současná severská krimi plná násilí a sexu.

03.12.2017 5 z 5

Kosmonaut z Čech Kosmonaut z Čech Jaroslav Kalfař

Odebírám časopis XB-1, v němž jsou recenze knih z žánrů, kterým se časopis věnuje. Občas si nějakou dobře hodnocenou knihu koupím (jako ebook). Tato kniha dostala v recenzi 5 hvězdiček, proto jsem ji zakoupil a přečetl. Z recenze jsem nečekal, že půjde o nějakou hard sci-fi, ale přece jen mě zarazila "netechničnost" knihy - řízení kosmické lodi i zázračná záchrana hrdiny a jeho návrat na Zem. I přes tuto výhradu byl příběh pěkný, vztahy hrdinů byly snad až příliš silné (když je srovnám s tím, co vidím kolem sebe), ale je to literatura. Knihu asi už podruhé číst nebudu, ale přečetl jsem ji jedním dechem a autora rozhodně nezavrhuji.

25.11.2017 4 z 5

Mladík v okovech Mladík v okovech C. D. Payne

Četl jsem asi po dvou letech od 1. dílu, který jsem si moc nepamatoval, ale tento se mi zdál o něco lepší, jak co se týče humoru (hlášek - když si vzpomenu na beton, musím se smát), tak co se týče děje, i když jednání hlavního hrdiny je poněkud drsnější.

21.11.2017 5 z 5

Dokonalý obchod Dokonalý obchod Alex Drescher

Vtipně psaná fantasy. Nejvíc se mi líbila poslední povídka. V budoucnu si určitě přečtu další díly.

14.11.2017 5 z 5

Záhada zlaté štoly Záhada zlaté štoly Vlastimil Vondruška

Asi se mi líbila nejvíce z této série - čtu je postupně od začátku. Možná to bylo i tím místem děje okolo Prahy (i když jsem z Moravy). Jen postavy jsou dost ostře černobílé, ale je to detektivka a ne psychologický román.

10.11.2017 5 z 5