Bulba Bulba komentáře u knih

Výpadek systémů Výpadek systémů Martha Wells

Kniha je opravdu kratičká, ale líbila se mi, určitě sáhnu po dalších dílech.

22.02.2024 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

King je můj oblíbený autor a ani tato kniha mě nezklamala.

22.02.2024 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Výborná detektivka, paní spisovatelka prostě umí. Prostředí polární noci originální, děj i závěr logický.

12.02.2024 5 z 5

Setkání s duchem Setkání s duchem Stacey Kade

Mezi YA nepatřím už skoro 50 let, přesto se mi kniha líbila. Těžko si ale dovedu představit, jak vypadá hierarchie mezi studenty na americké střední škole.

12.02.2024 5 z 5

Zlatá čtyřka Zlatá čtyřka Eduard Fiker

Moc se mi líbila, i přes jistou schematičnost a poplatnost době stalinismu. Zcela souhlasím s hodnocením "jadrana" níže.

08.02.2024 5 z 5

Šňůraři Šňůraři Chris Panatier

Z mého pohledu výborná sci-fi, psaná lehce humorně. Sáhl jsem po knize na základě kladného hodnocení z lednového čísla XB1 a nebyl jsem zklamán.

06.02.2024 5 z 5

Jedenadvacet detektivů Jedenadvacet detektivů * antologie

Knihu jsem četl asi před 40 lety, kupodivu pointy několika příběhů jsem si pamatoval. Výborně sestavený výběr.

26.01.2024 5 z 5

Mrtvé ticho Mrtvé ticho S. A. Barnes (p)

(SPOILER) Po knize jsem sáhl díky kladné recenzi v časopisu XB-1 (hodnocení 4). Slovem horor bych ji nenazval, způsob vyprávění (první polovina rozdělené do současnosti a minulosti) mi taky nevadil, psychický stav hlavní hrdinky se mi zdál zpočátku divný, ale nakonec do děje celkem zapadl. Romantická linka (tu asi musí do knihy dát každá současná autorka) zas tak moc místa nezabrala. Motiv korporace, která jde za ziskem přes mrtvoly, není příliš originální, ale příběh nezkazí. Závěr - příjemné čtení na cestu vlakem do Brna a zpět (cca 7 hodin), znovu už ji číst někdy v budoucnu nebudu.

25.01.2024 4 z 5

Kľúče od záhrad Kľúče od záhrad Ruth Rendell

Trochu mě překvapuje nízké hodnocení, mně se román líbil - není to klasická detektivka, spíše takový "thriller" (ne příliš drsný, spíše klidnější) - paní Rendellová prostě takové knihy píše.

20.01.2024 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Asi před týdnem jsem četl Nalezení od Jiřího Březiny, které se mi líbilo podstatně víc, než tato kniha. Závěrečné rozuzlení bylo takové divné. Mám pocit, že PR je větší než vlastní příběh. Tak jsem si vzpomněl na knihu Dívka ve vlaku, kde jsem měl podobný pocit. Ale ne, že by kniha nešla přečíst, jen to nebylo úplně ono.

11.01.2024 3 z 5

Hranice nekonečna Hranice nekonečna Lois McMaster Bujold

Nejsem velkým příznivcem válečných knih, ale knihy paní Bujold se mi hodně líbí. Uznávám, že děj je na některých místech v knize trošku "za vlasy přitažený", ale na čtivosti knihy to nic neubírá - ztotožňuji se s hodnocením lanusinky níže.

25.12.2023 5 z 5

Černý trůn Černý trůn Roger Zelazny

Nějak jsem nepochopil, co tím chtěl autor říci.

04.12.2023 2 z 5

Plutoshine Plutoshine Lucy Kissick

Můj názor na knihu se přiklání ke komentáři SBH. Sáhl jsem po ní po přečtení recenze v XB1 (****), z tohoto hlediska byla spíše zklamáním. A nějak jsem ani nepochopil závěrečné vysvětlení pohnutek "zloducha".

10.10.2023 3 z 5

Kniha posledního soudu Kniha posledního soudu Connie Willis

První půlka poněkud volnější, druhá svižnější a napínavější. Přes výhrady uvedené v předchozích komentářích se mi kniha moc líbila.

06.09.2023 5 z 5

Mladík pod pantoflem Mladík pod pantoflem C. D. Payne

Vrátil jsem se k sérii asi 5 let po přečtení 4. dílu, tak jsem nemohl přímo srovnávat, ale 5. díl se mi nezdál zas až tak špatný. Budu si muset oživit začáteční díly, abych mohl porovnávat.

19.08.2023 4 z 5

Hotel New Hampshire Hotel New Hampshire John Irving

Pro jednou jsem si řekl, že místo detektivek, sci-fi a fantasy ság, které obvykle čtu, si zkusím přečíst něco z opravdové literatury. Musím říci, že nějaké velké nadšení se nedostavilo, možná je na mě kniha moc americká. Vracím se ke svým oblíbeným žánrům a možná někdy v budoucnosti zase nějakou "literaturu" zkusím.

22.07.2023 3 z 5

Azhareida - Bitva o Gelidor Azhareida - Bitva o Gelidor Tomáš Petrásek

Pěkné. Přečetl jsem jedním dechem z větší části cestou vlakem do Brna a zpět, která mi velice rychle utekla.

14.07.2023 5 z 5

Dobrodružství Toma Sawyera Dobrodružství Toma Sawyera Mark Twain (p)

Četl jsem někdy před 50 lety a i teď se mi kniha moc líbila - dokonce jsem si některé okamžiky dokázal vybavit. Určitě přečtu i pokračování.

02.06.2023 5 z 5

Transport ledu Transport ledu Alastair Reynolds

Za mě nadšení - pěkná hard sci-fi. I přes velký rozsah jsem přečetl během několika dní - autor opět nezklamal.

25.02.2023 5 z 5

Klaun v kukuřičném poli Klaun v kukuřičném poli Adam Cesare

Za horor bych knihu neoznačil, více explicitního násilí mi ani nechybí, logika děje místy trochu kulhá. Ameriku znám jenom z románů, tak nevím, jak daleko je kniha od reality, ale přečíst se to dalo (i když už dávno nejsem young adult).

17.02.2023 4 z 5