Dokonalý obchod

Klopp Yggredd, královský prokurátor Jeho Veličenstva krále Bojena, je S'an, potomek prastarého národa, který stojí věrně ve službách svého panovníka. Své nemalé schopnosti dokáže využít při stíhání temných sil: nekromantů, strig, upírů, ale i ve válce s elfy nebo obchodování s trpaslíky.

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31340/dokonaly-obchod-31340.jpg 4.532

Klopp Yggredd (1.)

Literatura světová, Fantasy
Vydáno:, Leonardo

Bulba
14.11.2017

Vtipně psaná fantasy. Nejvíc se mi líbila poslední povídka. V budoucnu si určitě přečtu další díly.

jennefer
04.09.2017

Nečekaně super čtení, baví mě autorova slovní zásoba a humor. Jsem ráda, že jsem knihu náhodou četla a už si sháním další...

rimar
20.05.2017

Na to ze to to je fantazy velmi vtipne do nej autor dosadil moderni veci a skvele jsem bavil. Dobre a vtipne hlasky. Rozhodne knihu doporucuju.

Caa
11.04.2017

Krásná čistá fantasy, takový kříženec mezi Žambochovými povídkami o Koniášovi a Sapkowského povídkami o Zaklínači. Kniha má celkem dost menších stylistických chyb, ale hrozně se mi líbila.

trudoš
27.08.2016

Prvotina Alexe Dreschera představuje trojici povídek propojených postavou královského prokurátora Kloppa Yqqredda nesoucí se v duchu drsné školy zasazené do kulis fantasy subžánru meče a magie.
Všechny případy mají společný základ - hrdina se dostavuje na místo činu a zahajuje vyšetřování, přičemž ze zdánlivě jednoduchého případu se vyklube... jednoduchý případ. Nejde o to, že by od začátku byl znám vrah, ale princip odhalování příčin a motivací končí zpravidla vždy u těch nejpravděpodobnějších podezřelých. Což na jednu stranu jistě zklame zaryté detektivkáře, na druhou stranu se tím autor vyhýbá možnosti zamotat se do přepálených konspirací. Hlavním tahounem je tak především ústřední postava, která od prvních stránek sype z kapes cynickou ironii a proplouvá příběhem jako příslovečný nůž máslem. Dobrý dojem malinko kazí nalinkovaní záporáci, kteří občas působí jak vystřižení z katalogu Commedia dell'arte.
Ve výsledku ale příjemná detektivní dobrodružka s potenciálem na samostatný román.

michal3736
19.05.2015

Přestože nejsem fandou povídkových sbírek, tak královský prokurátor Klopp mě dostal a těším se na další díly.

EvilCat
20.12.2014

Klopp mě totálně dostal. U téhle knížky jsem se po dlouhé době musela smát nahlas. Výborně napsané. Už se moc těším na další, kterou mám ve čtečce připravenou.

bucklee
08.01.2013

Přes všechny strigy, trpaslíky, vlkodlaky a podobně jde hlavně o detektivku. Dobrou a vtipnou.

Alex Drescher

Alex Drescher