Žena s drakem

Přichází Žena s drakem, třetí svazek čtyřdílné antologie českých a slovenských autorek fantastiky. Užijte si opět pestrou paletu všemožných fantastických žánrů a těšte se na zajímavé hrdinky i hrdiny, kteří se vymykají známým klišé a mají schopnost svobodně jednat, chránit i ničit.

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/361099/zena-s-drakem-B31-361099.jpg 3.512

Lehké fantazijno (3.)

Povídky, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Fortna

Valenis

Povídka Jak mizí víly mi uvízla v hlavě stejně jako ostatním komentujícím. Výborně napsaná, silný námět, podáno uvěřitelně a velmi realisticky.

Lea

Sborník povídek, který si drží takový ten průměr, což také znamená, že žádná povídka není hluboko pod, ale ani příliš nevyčnívá.
Musím zmínit povídku Jak mizí víly. Na jednu stranu jsem ji zhltla jedním dechem, na druhou mám pocit, že se do antologie tak úplně nehodí. Motiv fantasy je v téhle smutné povídce pro silnější povahy poněkud sporný.
Už je to nějaký čas, co jsem knihu četla, takže je těžší si na ostatní autory rozpomenout. Určitě mě zaujalo slovensky psané Kreslo. Ačkoliv nijak složitý námět, autorka mi docela slušně nahnala husí kůži popisem transformace hlavní hrdinky v cosi velice "podivného".
Pak tu byla Kristina Haidingerová se svou Šelmou a ďáblem. Stejně jako tomu bylo v hororové sbírce povídek Ve špatný čas na špatném místě, i zde brala autorka inspiraci ze svého románu Ti nepohřbení. Ty, kdo mají o knize trochu povědomí, děj ani pointa příliš nepřekvapí. Je to ale zajímavé doplnění, životní příběh jedné ze záporných postav.
A jako poslední mi uvízl v paměti Pán pustiny. Příjemně čtivé kyber-scífko o boji s umělou inteligencí.

Bulba

Co ke knize říci? Sbírka povídek, některé se mi líbily více, některé méně, některé jsem moc nepochopil. Zhruba stejný dojem, jako když čtu časopis XB1, který odebírám.

yaoiyuri
25.12.2017

Po dvou skvělých Ženách jsou moje pocity ze třetího sborníku spíše rozporuplné. Začala to už obálkou – zvolený odstín červené mi přijde hrozně agresivní a v poličce se s předchozími díly dost tluče.
Žádná z povídek mě vyloženě neshodila ze židle, teda až na Jak mizí víly, ale to bych si nejradši vymazala z hlavy (úplně mě po to tom přešla chuť číst T-T). V obou předchozích knihách jsem si vždy našla nějaké „srdcovky“, ke kterým se budu ráda vracet, ale tentokrát bohužel. Snad mi poslední díl plánovaný na příští rok spraví chuť.