Hranice Řádu

Hranice Řádu https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/4206/bmid_hranice-radu-Uqo-4206.jpg 4 52 5

Agent Cormac série

Píše se rok 2437. Styčnická stanice Miranda byla zničena nanomyceliem a povaha sabotáže naznačuje, že je do ní nějakým způsobem zapleten mimozemský biokonstrukt, který si říká Drak – tvor, který je stejně nespolehlivý, jak je obrovitý. Agent Cormac, který je na místo vyslán v gigantické řádové bitevní lodi Occmova břitva , musí katastrofu vyšetřit a také vyřešit otázku Masady, teokratické planety, která by měla být přičleněna k Řádu, až se ocitne za jeho hranicí. Ale zlotřilý biofyzik Skellor, jehož se zatím nepodařilo dopadnout, teď ovládá něco, co mu dává takovou moc, že na něj řádové UI uspořádají nekončící štvanici, aby mu zabránily to použít. Dlouhodobé povstání na Masadě nemůže vystoupit z podzemí, neboť otrocké obyvatelstvo je drženo v porobě orbitálními laserovými systémy ovládanými Teokracií z válcových světů nad planetou a skutečností, že nemůže bezpečně opustit pracovní tábory. V divoké krajině na Masadě totiž chybí dýchatelný vzduch... a potulují se tam nestvůrní kapucíni a siluráci, o příšerných žvatlokačích nemluvě.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Polaris

The Line of Polity , 2003

Finn69
22.10.2023 4 z 5

Na hranicích Řádu jsou pořád místa, kam řádové UI nedohlédnou a tak je tu ideální prostředí pro lokální diktátory, pašeráky zbraní a technologií, a najde se místo také pro šíleného vědce Skellora, nakaženého džainským myceliem. Jedno z těchto míst je planeta Masada, kde Asher konečně ukazuje svou silnou stránku, totiž originální mimozemskou biosféru plnou mimořádně vydařených oblud. Poprvé se tak setkáte s kapucíny, siluráky a žvatlokači, kteří hrají významné role i v dalších knihách. Dokonce si o nich můžete poslechnout povedené krvavé pohádky před spaním.
Tenhle zapadákov vesmíru se díky honbě na Skellora najednou stává velmi frekventovanou křižovatkou, kde se potkávají řádové válečné lodě s naším starým známým Drakem a jeho drakomany. A nechybí samozřejmě ani Ian Cormac, který to jako obvykle má nějak vyřešit.

Bulba
11.02.2023 5 z 5

Přestože se mi první díl moc nelíbil (nepodařilo se mi zcela pochopit děj), zkusil jsem si i na základě lepších recenzí přečíst druhý díl - ten mě nadchnul. Je to pěkné hard sci-fi a k autorovi se určitě ještě vrátím.

B4LU
13.12.2017 4 z 5

Druhý díl musím ohodnotit o něco výše než ten první. Děj se sice o něco zjednodušil (z větší části se dotýká jen jediné planety), ale o to větší důraz je kladen tam, kde měl minulý díl nedostatky - tedy ve vykreslení zajímavých postav, které celý příběh oživují. Příběh jako takový nějak moc spletitý není, ale obsahuje několik zajímavých nápadů a je poměrně dobře napsaný, takže za mě spokojenost.

Pepek24
20.09.2016 5 z 5

první kniha od mistra svého řemesla... rád se k ní jednou za dva tři roky vracím...

Ládja
25.05.2012 4 z 5

Když člověk ví do čeho jde, dá se to číst. Je to těžké čtení plné technických konstrukcí a objevů. Stejně jako většina knih od Ashera. Chvilku trvá než si člověk zvykne na jeho styl a na jeho svět. Výborný budoucí svět, který by se mohl někdy stát naší budoucností. Stačí jen hledat a podívat se, že UI už teď nám skoro vládnou.

space opera válečné sci-fi

Neal Asher